Wersal – bilety wstępu

Bilety wstępu do Wersalu wyróżniają wejścia do poszczególnych elementów kompleksu. Opcja Passeport pozwoli nam skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pałacem, polecamy wcześniejszy zakup online. Mając kupione bilety udajemy się prosto do wejścia A, które są bardzo dobrze oznaczone i z daleka widoczne.

Jeśli macie wykupione zwiedzanie tylko Trianon, udajecie się prosto do pałacyków. Zakładamy jednak, że każdy kto przyjeżdża do Wersalu, odwiedza wszystko, przede wszystkim z właściwym Pałacem.

Przypominamy, że bilety wstępu do Wersalu zawarte są również w kartach miejskich Paris Museum Pass, Paris Pass oraz Paris PassLib’

Bilety wstępu – cennik

Opcja biletu Cena
Passeport
Opcja w dni, kiedy mają miejsce muzyczne fontanny oraz muzyczny ogród. Zwykle weekendy oraz wybrane dni w roku. Szczegółowa lista dni z pokazami – klik.
W cenie wszystkie atrakcje: Pałac, Ogrody, Grand Trianon, Petit Trianon oraz Muzeum Powozów.
27,00 euro
Passeport
Karnet we wszystkie dni, kiedy nie odbywa się pokaz fontann oraz muzycznych ogrodów.
W cenie wszystkie atrakcje: Pałac, Ogrody, Grand Trianon, Petit Trianon oraz Muzeum Powozów.
20,00 euro
Pałac w Wersalu
Opcja zwiedzania pałacu wraz z ogrodem (brak Petit oraz Grand Trianon).
18,00 euro
Trianon
Opcja zwiedzania Grand Trianon oraz Petit Trianon wraz z ich ogrodami. Można korzystać również z całego parku oraz ogrodów pałacu w Wersalu.
12,00 euro
Bilety bezpłatne do Pałacu, Grand i Petit Trianon oraz ich ogrodów są dla wszystkich osób do 18 lat oraz dla obywateli UE do 26 lat.

Mimo bezpłatnych biletów dla dzieci, dodatkowo płatne jest wejście do ogrodów w dni, kiedy odbywają się pokazy fontann oraz muzyczne ogrody. Taki bilet to koszt 10,00 euro – klik.

Godziny otwarcia

Pałac w Wersalu

9:00 – 18:30.

Ostatnie wejście o 18:00. Kasa biletowa zamykana jest o 17:45.

Pałac nieczynny dla turystów w każdy poniedziałek oraz 1 maja.

Ogrody

8:00 – 20:30.

Ostatnie wejście o 19:00.

Ogrody zamykane s o 17:00 w soboty oraz wybrane dni, kiedy ma miejsce odbywa się wieczorny pokaz fontann.

Trianon

12:00 – 18:30.

Ostatniwe wejście o 18:00. Kasa biletowa zamykana jest o 17:50.

Trianon nieczynny dla turystów w każdy poniedziałek oraz 1 maja.

Park

Codziennie od 7:00 do 20:30.

Bramy parkowe w zależności od lokalizacji są otwierane o różnych godzinach, np. główne wejście dopiero od 8:00. Najwcześniej otwierana jest Brama Królowej.

Poruszanie się po kompleksie

Bilety kupujemy na konkretny dzień, a dodatkowo wejście do pałacu określamy konkretną godziną. Zwiedzanie Grand Trianon oraz Petit Trianon możemy zacząć o dowolnej godzinie.

Jeśli opuścimy kompleks, nie ma problemów z ponownym wejściem. Bilety są skanowane i jesteśmy bezproblemowo wpuszczani.

Dotyczy to sytuacji, kiedy zwiedzamy Trianon i chcemy wrócić do pałacowych ogrodów lub jeśli idziemy zwiedzić Muzeum Powozów. To drugie przez to, że znajduje się poza kompleksem, polecamy zwiedzić na samym końcu.

Autor Tomasz Filak

Twórca MyParis.pl. Prywatnie pasjonuję się sportem - sporo biegam, a także uwielbiam jeździć na rowerze. Zawodowo zajmuje się turystyką prowadząc biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*