Disneyland znajdujący się zaledwie 30 kilometrów od Paryża to znany na całym świecie tematyczny park rozrywki. Przekraczając bramę wchodzi się w niezwykły świat bajek, magiczne królestwo jego twórcy, gdzie czeka na gości aż 50 różnych atrakcji.

UWAGA 2023
Ze względu na szczyt sezonu i duże obłożenie, bilety są sprzedawane tylko online! Nie ma możliwości kupienia biletu na miejscu w kasie!

Wytwórnia Disney’a to kultura światowa, którą zna każdy i każdy chce jej skosztować choćby przez jeden dzień. Trzeba przyznać, że sama nazwa Disneyland przyciąga jak magnes. Któż nie chciałby osobiście przywitać się z kultową Myszką Miki, albo zobaczyć co kryje się w Zamku Śpiącej Królewny 🙂 Ciężko nawet ocenić, czy parkiem i kultowymi postaciami bardziej cieszą się dorośli czy dzieci 🙂

Oprócz paryskiego, wytwórnia posiada jeszcze swoje parki w USA – Kalifornii oraz na Florydzie, w Tokio, Szanghaju i Hongkongu. Disneyland Paris jest najbardziej zaawansowanym technicznie projektem koncernu, którego zalety i wady oraz rady opiszemy wam poniżej.

Paryski Disneyland powstał w 1992 roku i co ciekawe, projekt ten na początku był dofinansowywany przez rząd francuski. Obecnie zajmuje obszar 83 hektarów i jest najbardziej pożądanym parkiem rozrywki w całej Europie.

Ciekawostka
Regularnie do paryskiego Disneylandu latał Kim Dzong Un, dzisiejszy przywódca komunistycznej Korei Północnej. Jest wielkim fanem Disneya, media podają, że już jako 7 – letni chłopiec razem ze swoim bratem przebywał w Japonii w tokijskim Disneylandzie. Dostał się tam na brazylijskim paszporcie wystawionym na nazwisko Joseph Pak.

Składa się z dwóch odpłatnych, biletowanych części: Disneyland Park i Walt Disney Studio oraz ogólnodostępnej części Disney Village, leżącej na styku obu tych parków.

Disney Village

Jest to zespół tematycznych amerykańskich barów, sklepów i restauracji. W tej części znajduje się także parking, kemping i pole golfowe oraz kilka hoteli, z których najwygodniej jest skorzystać przyjeżdżając do Disneylandu. Z noclegiem w tym miejscu wiążą się udogodnienia dla gości korzystających z atrakcji w parku (m.in. wcześniejsze wejście i późniejsze wyjście z parków).

Do Disney Village na zakupy lub posiłek najlepiej jest się udać po zabawie w jednym z parków Disneya przechodząc potem do drugiego, lub na sam koniec, kiedy parki są już zamykane. Znajdziecie tam m.in. restaurację Mcdonald’s, która jest nieco wciśnięta na samym końcu po prawej stronie. Opisaliśmy to w osobnym wpisie Disneyland – co zjeść i ile to kosztuje?

Informacje praktyczne – przed wyjazdem

Polecamy zdecydowanie zakup biletów online, aby momencie przyjazdu na miejsce mieć już bilety w ręku. Zakupione bilety (kody) skanujemy na bramkach. Możemy je mieć wydrukowane lub skanować bezpośrednio z ekranu smartfona. Rezerwują bilety przez GetYourGuide płacicie tyle samo co na stronie parku, a odpada wam konieczność zakładania konta i rejestrowania swojego przyjazdu. My dzięki emu zyskujemy prowizję. Bilety można bez kosztów anulować do 24 godzin przed przyjazdem!

Zaplanujcie atrakcje
Przed wyjazdem do Disneylandu bardzo ważną rzeczą jest wcześniejsze zaplanowanie co chcemy w nim robić, tj. na których atrakcjach najbardziej nam zależy. Ilość atrakcji i kolejki w jakich się do nich stoi powodują, że ze wszystkich znajdujących się w Disneylandzie atrakcji podczas jednodniowego pobytu nie da się skorzystać.
Mapa parku
Dobrze jest wcześniej przygotować sobie mapę parku. Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja Disneylandu, w której poza mapą na bieżąco aktualizuje nam się czas oczekiwania do poszczególnych atrakcji.
Fastpass
Fastpass to usługa dająca możliwość priorytetowego wejścia na wybrane atrakcje o określonej godzinie, czyli pozwalająca uniknąć stania w długiej kolejce. By z niej skorzystać należy pobrać specjalny bilet z biletomatu, który ustawiony jest przez daną atrakcją.

Każdy gość parku może z tej usługi skorzystać raz na godzinę. Dostępna jest ona tylko na części atrakcji, dlatego warto jest wcześniej sprawdzić, czy obowiązuje na któreś z waszej listy.

Osoby korzystające z Fastpass korzystają z osobnego wejścia, które jest odpowiednio oznaczone.

Dodatkowo jeżeli któraś z atrakcji podbiła wasze serce, a nie koniecznie reszcie rodziny, możecie szybciej z niej ponownie skorzystać korzystając z usługi Single Rider. Jak sama nazwa wskazuje, oznacza pojedynczą osobą chcącą skorzystać z atrakcji. Dzięki tej propozycji parku dosiadamy się do kogoś obcego na wolne miejsce obok. Oszczędzamy czas bo nie ustawiamy się w klasycznej kolejce.

Disneyland Park

Po przekroczeniu bramek wejściowych do parku (czyli przechodząc przez wiktoriańską bramę), wchodzi się na teren Main Street USA. Jest to ulica parku, przy której usytuowane jest małe, XIX wieczne amerykańskie miasteczko. Po lewej znajduje się City Hall (Ratusz), w którym mieści się centrum informacji parku (wskazujemy na wypadek, gdybyście np. zgubili aparat czy dziecko 😉 Rozmaite sklepy, restauracje i kawiarnie to miejsca, do których z pewnością zajrzycie w porze lunchu.

Poza tym na Main Street znajdują się Discovery Arcade, Disneyland Railroad, Horse Trams (Tramwaje konne), Liberty Arcade, Old Vehicles. Na horyzoncie widać najbardziej znany obiekt Disneylandu, który również jest godłem koncernu Disneya, czyli La Cateau de la Belle Au Bois Dormant – Zamek Śpiącej Królewny. Uroczym, a zarazem romantycznym miejscem jest położona po środku placu altana, w której warto sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Krainy Disneylandu

Disneyland Park podzielony jest na cztery główne części tematyczne, zwane „krainami” i są to:

Frontierland (Kraina Pogranicza), po prostu Dziki Zachód :), Góruję tu Big Thunder Mountain, czyli Wielka Góra Grzmotów. Znajduje się tu takie atrakcje jak: Phantom Manor (Dwór Widziadeł), Boat landing on the Thunder Mesa River (Lądowanie Łodzi na rzece Thunder Mesa), Playground Frontierland (Plac zabaw Frontierland), Rustler Roundup Shooting Gallery i oczywiście Big Thunder Mountain (Wielka Góra Grzmotów)

Adventureland (Kraina Przygody), to królestwo obieżyświatów, gdzie czekają na was m.in.: Adventure Isle (Wyspa  przygód), Indiana Jones and the Temple of Peril (Indiana Jones i Świątynia Zagłady), La Cabane des Robinson (Kabina Robinsona), Le Passage Enchante d’Alladi (Zaczarowane przejście Alladyna), Pirates of the Caribbean (Piraci z Karaibów), Pirate Galle i Plaża Piratów.

Jeden z bajkowych sklepów na tereie parku
Jeden z bajkowych sklepów na tereie parku

Fantasyland (Kraina Fantazji) to świat ulubionych bajek. To tu stoi budowla wykorzystywana jako godło koncernu Disneya La Chateau de la Belle Au Bois Dormant, czyli Zamek Śpiącej Królewny. Niesamowitych wrażeń dostarczają tu takie atrakcje jak:  Le vol de Peter Pan (Lot Piotrusia Pan), Dumbo l’elephant volant (Dumbo latający słoń), Blanche-Neige et les Sept Nains (Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków), Les Voyages de Pinocchio (Podróże Pinokia), La Taniere du Dragon (Legowisko smoka), Princesse Pavilon (Pawilon Księżniczki), Curieux labyrinte  (Labirynt Alicji),  Csey Jr.-le Petit Train du Cirque (Csey Jr.-mały pociąg cyrkowy), Le monde Est petit (To mały świat), Le Carrousel de Lancelot (Karuzela Lancelota), Le Pays des Contes de Fees (Kraina baśni), Mad Hatters’s Tea Cups (Filiżanki Herbaty Szalonego Kapelusznika).

Discoveryland (Kraina Odkryć), to kraina cudów nowoczesnej techniki. Przenosimy w niej na pokładach statków kosmicznych w odległe galaktyki. Znajdują się tu m.in. takie atrakcje jak: Star Tours: The Adventures Continue (Gwiezdne wycieczki: kontynuacja przygód), Star Wars Hyperspace Mountain, Star Wars Encounter, Star Tours: The Adventure continue, Buzz Lightyear Laser Blast, Les Mysteres du Nautilus, Orbitron, Mickey’s Philhar Magic, Autopis.

Uwaga

Na poszczególnych atrakcjach obowiązują ograniczenia wzrostu, dlatego przed ustawieniem się w kolejce sprawdźcie na stronie parku, czy wasze dzieci nie są na nie za małe.
Należy się liczyć z możliwą niedostępnością wybranych atrakcji ze względów technicznych.
Część atrakcji jest co jakiś czas wycofywana, a w ich miejscu pojawiają się nowe.

Disneyland słynie również z parad i występów bajkowych postaci, które nie tylko witają przybyłych gości, ale także towarzyszą im parku przez cały dzień zabawy. Tańczące i śpiewające najsłynniejsze postaci Disneya takie jak np. Pluto, Mickey, Kaczor Donald czy Śpiąca Królewna wprawiają we wzruszenie nawet najstarszych zwiedzających. Wieczorami odbywają się w nim także światowej sławy pokazy i koncerty, które zwykle kończą się pokazami sztucznych ogni.

Przebywaliśmy w Disneylandzie w czasie pandemii Sars-Cov-2 i niestety wszystkie pokazy były zawieszone.

Walt Disney Studios

To najnowszy zespół atrakcji paryskiego Disneylandu inspirowany amerykańską i europejską kinematografią. Jest do niego osobne wejście i osobny bilet, ale najrozsądniej kupić bilet na oba parki. Wychodząc z jednego by zwiedzić drugi, można ponownie do niego wrócić.

Walt Disney Studios przedstawia dzieje animacji, filmu i telewizji, wraz z kulisami ich produkcji. Zwiedzający może poznać ten proces na każdym jego etapie. Oczywiście nie brakuje tu karuzel ani miejsc pełnych humoru czy grozy.

Tak jak w Disneyland Park, spotkamy tu wiele znanych nam z bajek Disney’a postaci, ale już trochę młodszych, czyli np. postaci z bajki Toy Story, Alladyn czy Ratatouille. Osobliwością tej części jest pomnik , który przedstawia mistrza z jego najsłynniejszym bohaterem – Myszką Miki.

Posąg Walta Disneya z Myszką Miki w Walt Disney Studios
Posąg Walta Disneya z Myszką Miki

Walt Disney Studios podzielone jest na cztery strefy: Front Lot (przednia część), Production Courtyard, Animation Courtyard oraz Back Lot (tylna część).

Oferują one liczne atrakcje, np. w Animation Courtyard można prześledzić całą historię filmu animowanego, a mając trochę czasu także samemu (na specjalnych, interaktywnych stanowiskach) można spróbować swoich sił w tworzeniu bajki. W strefie Production Courtyard znajduje się z kolei wg. nas najbardziej przerażająca atrakcja parku, czy Twilight Zone Tower of Terror, na którą mogą się zdecydować tylko osoby o mocnych nerwach.

Część inscenizacji w Walt Disney Studions
Część inscenizacji w Walt Disney Studions

Nasze wrażenia z poszczególnych atrakcji

Oczywiście na naszej liście zamieszczamy tylko te, na których byliśmy.

Disneyland Park

Big Thunder Mountain (Wielka Góra Grzmotów). To kolejka, która jeździ po wielkiej bryle czerwonego piaskowca, u którego stóp leży imitacja pionierskiej osady z końca XIX wieku, obejmującej Cavalry Fort (Fort Kawalerii) oraz Lucky Nugget Saloon.

Tej atrakcji przyznajemy 4 *

Phantom Manor, czyli Dwór Widziadeł. Jest to miejsce, w którym animacja jest tak efektowna, że ma się ochotę ponownie to przeżyć. Również z zewnątrz budynek budzi grozę, a to dlatego, że został stworzony na wzór domu Normana Bates’a z filmu Hitchcocka „Psychoza”.

Tej atrakcji przyznajemy 5 *

Disneyland - Orbitron
Disneyland – Orbitron

Indiana Jones and the Temple of Peril. Już przemieszczając się w kolejce do wagonika poprzez scenerię (m.in. namiot, stary jeep) przenosimy się do jednej z części słynnych przygód Indiana Jonesa – tu do pierwszej, czyli „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”. Zabawa polega na tym, że dość małym  i ciasnym wagonikiem pędzimy po ruinach świątyni tak szybko, jak bohaterowie filmu w jednej ze scen. Najlepszy moment to ten, w którym robimy małą pętelkę do góry nogami.

Tej atrakcji przyznajemy 4 *

Pirates of the Caribbean, czyli Piraci z Karaibów, to atrakcja, którą naprawdę byłoby żal przegapić. Podczas naszego pobytu rano była jej awaria, ale na szczęście do południa była już naprawiona i gotowa do przetestowania.

Jest to wodna przejażdżka łodzią przez tropikalne bagna, którą urozmaicają ruchome, rubaszne postacie z disneyowskich filmów. Cała wycieczka w ciągłym półmroku trwa 6 naprawdę fantastycznych minut.

Tej atrakcji przyznajemy 5 *

Peter Pan’s Flight, czyli Lot Piotrusia Pana. Kto nie oglądał tej bajki niech nie wsiada do pirackiego galeonu, by przelecieć nad miniaturową makietą Londynu a następnie znaleźć się nad Nibylandią 🙂 Świetnie dopracowana atrakcja, wszystko odbywa się bardzo płynnie. Szczególnie dzieci odniosą wrażenie prawdziwego unoszenia się w powietrzu.

Tej atrakcji przyznajemy 4 *

Zamek Śpiącej Królewny. Podczas naszego pobytu niestety nie można było wejść na górę, gdzie znajdują się m.in. piękne kolorowe gobeliny i witraże przedstawiające sceny z bajki. Na zamkowy balkon również nie było wstępu. Pozostały nam na dolnym poziomie (wewnątrz zamku) sklepy z pamiątkami, gdzie naszą córkę zachwyciły przepiękne tiary w cenie bagatela, 50 euro 🙂

Tej atrakcji przyznajemy 5 *

Disneyland - Zamek Śpiącej Królewny
Disneyland – Zamek Śpiącej Królewny

Curious Labyrinth, czyli Tajemniczy Labirynt, którego już z daleka rozpoznajemy z bajki „Alicja w krainie czarów”. Przebiegliśmy go goniąc za naszą córką, gdyż nie było w nim praktycznie nikogo i nie było do niego kolejki. Atrakcja rodzinna, dla najmłodszych. Nie było go na naszej liście i nie jest to ruchoma atrakcja, więc nie oceniamy.

Mad Hatters’s Tea Cups – Filiżanki Zwariowanego Kapelusznika. To kolejna atrakcja nawiązująca do Alicji z Krainy Czarów. Spokojna, rodzinna przejażdżka.

Tej atrakcji przyznajemy jedynie 3*

Star Wars Hyperspace Mountain – chyba to tutaj najbardziej nas „wytrzęsło”. Sam budynek z zewnątrz wygląda również bardzo kosmicznie. Podróż kolejką odbywa się w odległej galaktyce, gdzie przez całą podróż towarzyszy nam ścieżka dźwiękowa z filmu Star Wars, włącznie z dźwiękami strzałów z broni – super!

Tej atrakcji przyznajemy 5 *

Star Tours: The Adventure Continue. To atrakcja szczególnie dla mega fanów Gwiezdnych Wojen. 5-minutowa podróż po kosmosie odbywa się w symulatorze, ale tak naprawdę to tylko ułamek atrakcji, jakie czekają na gości w środku. Wnętrze budynku to stacja kosmiczna, na której spotkać można kilkanaście robotów, w tym  R2D2 i C-3P0, inne rasy, hologramy i wiele wiele innych atrakcji. To właśnie za to wnętrze przyznajemy maksymalną liczbę gwiazdek 🙂

Tej atrakcji przyznajemy 5 *

La Cabane des Robinson  – to domek/pokoik  na bardzo dużym drzewie, który aby zwiedzić trzeba pokonać kilkadziesiąt schodów w górę i w dół (windy brak). Znajdują się na nim też punkty widokowe. Nie było do niego kolejki, był po drodze, atrakcja dla najmłodszych. Podobnie jak labirynt, nie oceniamy, gdyż nie jest to ruchoma atrakcja.

Le Carrousel de Lancelot – to bardzo ładna, duża, ozdobna karuzela w starym stylu. Odbywa się na niej sielankowa jazda na koniu. Atrakcja dla najmłodszych, a skorzystaliśmy, bo nie było do niej kolejek.

Walt Disney Studios

Wieża Terroru Strefy Mroku – to absolutny hit całego Disneylandu i pomimo, że skorzystała z Beatą nasza 8-latka, uważamy, że jest to atrakcja dla dorosłych. Żaden filmik w Internecie nie jest w stanie oddać wrażeń co się dzieje w środku – to jest prawdziwy horror, a jeżeli winda naprawdę spada z taką prędkością, to już nigdy do żadnej nie wsiądę.

Ta atrakcja nie mieści się w skali, dlatego przyznajemy jej 5*+

Spadochron dla żołnierzyków – był na naszej liście i tu wielkie rozczarowanie. Spodziewałyśmy się że ta atrakcja jest wyższa i szybsza – tj. ciąg podczas spadania. Dobiły nas jeszcze przepisy bezpieczeństwa covid odnośnie zachowania odstępu – tylko 1/3 miejsc była używana, na reszcie worki z balastem, przez co czas czekania w z pozoru krótkiej kolejce dobił do prawie godziny (nie wartej tego stania).

Tej atrakcji przyznajemy 3*

Slinky Dog Zigzag Spin. To karuzela dla najmłodszych, nie była w planie, ale całkiem sympatyczna. Nie było do niej kolejek, wiec przejechałyśmy się kilka razy. Ponieważ należy do atrakcji dla najmłodszych, nie przyznajemy jej gwiazdek.

Ratatouille: The Adventure – rewelacja! Pomijając, że sama bajka należy do mistrzowskich animacji Disneya, to pomysł na to, by znaleźć się w bajce z pozycji głównego bohatera, czyli szczura – genialny! To koniecznie trzeba zobaczyć.

Tej atrakcji przyznajemy 5*

Crush’s  Coaster – 1,5 godziny stania w kolejce na szczęście się opłaciło, bo przejażdżka wagonikiem po morskich głębinach odbyła się dość szybko i nie zabrakło kilku nawet dość szybkich zjazdów. Spotkanie z żółwikiem Sammym i innymi bohaterami z bajki na pewno spodoba się dzieciom.

Tej atrakcji przyznajemy 5*

Godziny otwarcia

Disneyland jest otwarty przez cały rok! Większość atrakcji jest pod zadaszeniem, dzięki czumu deszczowa pogoda nie popsuje w nim zabawy. Ponadto wszystko pomalowane jest kolorową farbą, co dodaje gościom optymizmu nawet w te najbardziej pochmurne dni.

Wcześniejsza godzina wejścia i późniejsza zamknięcia parku dotyczy osób korzystających z hoteli Disneya.

Dla pozostałych osób park jest czynny od 10:00 do 20:00.

Kolory w parku powodują, że kraina jest magiczna nawet jesienią czy zimą :)
Kolory w parku powodują, że kraina jest magiczna nawet jesienią czy zimą 🙂

31 komentarzy

  1. Czy wiek dziecka liczony jest rocznikiem czy datą urodzenia? Syn w październiku kończy 12 lat a wybieramy się w czerwcu i mam dylemat czy przysługuje mu bilet dla dziecka czy jak dla dorosłego?

    • Od daty urodzenia.
      Jeśli ma urodziny w październiku i w czasie wakacji we Francji będzie miał 11 lat, to oczywiście traktujesz go jako 11 – latka 🙂

    • Wbrew pozorom sporo osób kupuje wersje dwudniowe.
      Jeśli dwa parki w jeden dzień, to warto wcześniej zaplanować sobie atrakcje z których chce się skorzystać.

  2. Cześć Tomek ! Świetnie masz to wszystko ogarnięte ( co miesiąc jesteś w Disneylandzie 🙂 ? ).
    Właśnie kupiłem bilety przez Tiqets dla dzieci na lipiec ( takie większe dzieci 20 i 15 lat), bilety są na to starsze dziecko i na obu jest to samo imię i nazwisko ( nie widziałem innej możliwości do wpisania drugiej osoby) – rozumiem że nie ma kłopotu w takiej sytuacji przy wejściu ? Zaniepokoił mnie zapis: „Ten bilet jest osobisty i nie podlega przeniesieniu. Możliwość sprawdzenia dokumentu tożsamości.”

    • Cześć,
      Nie, nie ma tak dobrze 🙂
      Tak, wszystko w porządku. Nawet jak zamawia się kilka biletów to jest na nich tylko nazwisko osoby rezerwującej. Nie będzie tu absolutnie żadnego problemu i dokumenty tożsamości też nie są sprawdzane.
      Potrzebny jest jedynie kod znajdujący się na biletach.

  3. Hejka mam pytanko, czy lepiej jest kupić bilet 1dniowy na 1 park, czy 1dniowy na 2 parki?
    Nie mam opcji zostać tam na w dni, a nie wiem czy jest sens kupować 2 parki w 1 dzień?

    • Hej,
      Ma sens, ale trzeba sobie dobrze zaplanować wcześniej spacer po atrakcjach, tak aby wybrać najciekawsze.
      Wtedy przez cały dzień można te parki wykorzystać pokonując to wszystko żwawym tempem 🙂

  4. Dzień dobry:)

    Mam pytanie o wizytę osoby niepełnosprawnej w Disneylandzie . Na stronie Disneya przeczytałam, że obowiązuje 25% zniżka oraz Priority Card i bilety można nabyć tylko w okienku. Mam legitymację osoby niepełn. z terminem ważności 03.2023. Zgodnie z polskimi przepisami ze względu na COVID orzeczenia o niepełn. mają przedłużoną ważność do 30.09.24 ale obawiam się, że pokazując legitymację z terminem do 03.23 trudno mi będzie wytłumaczyć, że tak naprawdę legitymacja ta jest ważna.
    Nie widzę żadnego maila na stronie Disneylandu gdzie mogłabym wysłać zapytanie a nie chcę mieć nieprzyjemności i stresu w dniu wizyty.
    Czy wie Pan może jak wygląda weryfikacja tych dokumentów i ogólnie procedura zakupu biletu i Priority Card dla osób. niepełn.?
    Czy osoby weryfikujące legitymacje od odwiedzających z przeróżnych krajów będą się orientować w specyfice wydanych przez te kraje dokumentów?
    Czy dla osób z Priority Card są osobne kolejki do atrakcji?

    • Dzień dobry,
      Niestety nie mam większego rozeznania, ale z tego co sprawdziłem, jest możliwość aplikowania o taką kartę również online.
      Wtedy można opisać tą sytuacje i myślę, że nie powinno być z tym żadnego problemu.
      W formularzu online trzeba dołączyć swoje zdjęcie i ew. dokument potwierdzający niepełnosprawność.

      Formularz dostępny pod adresem – https://www.disneylandparis.com/en-usd/guest-services/priority-card/

  5. Dzień dobry,
    Mam pytanie. Czy lepiej kupić opcję 2 dni 2 parki, czy może opcję 2 x 1 dzień 1 park. Pierwsza daje większe mozliwości, a druga opcja jest tańsza o około 26 Euro, Chodzi o to czy 1 dzień na Disneyland Park nie będzie za mało oraz jeden dzień na Walt Disney Studios Park nie będzie za dużo, i lepiej byłoby spędzić więcej czasu w Disneyland Park?

    • Dzień dobry,
      Moje subiektywne zdanie – cały dzień na Walt Disney Studio to za dużo 🙂

  6. Hej
    Dzięki za super relacje. Chciałam podpytać – czy wycieczka zimą bardzo ogranicza atrakcje? Piszesz, ze większość jest pod dachem, zastanawiam się czy są jakieś „wodne”, które zimą mogą być zamknięte?
    Może wiesz jak dostać się z lotniska Paryż Bauvais do Disneylandu?

    • Hej,
      W przeciwieństwie do np. polskich parków rozrywki, Disyenland praktycznie funkcjonuje normalnie. Praktycznie wszystkie zewnętrzne urządzenia są dostępne, ale ludzi w bluzach czy kurtach normalnie z nich korzystają.
      Tak, z Beauvais jest bezpośrednie połączenie autobusowe do Disneylandu, który wykonuje linia OZE Route.
      Na ich stronie możesz znaleźć rozkład na dany dzień.
      Po drodze tylko cztery przystanki. Cena przejazdu dla jednej osoby to 33 euro.

  7. Witaj Tomek. Wybieramy się w lutym do Paryża z 2 dzieci 8 i 10 lat. Lądujemy o 20:35, w poniedziałek, natomiast wyjazd mamy o 21 w piątek. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas również na Disneyland. Najlepiej 2 dni Disneyland i 2 dni Paryż, lecz przeraża nas transport z lotniska Beauvais. Chcielibyśmy najlepiej w poniedziałek dotrzeć do hotelu w okolice Disneylandu, potem w czwartek rano przenieść się do Centrum Paryża. Czy może lepiej od razu spać w Paryżu i po prostu 2 razy pojechać kolejką do Disneylandu?. Czy znasz może prywatne transfery z lotniska w okolice Disneylandu? Co byś nam proponował?

    • Witaj Łukasz,
      Z racji bardzo taniego połączenia z Paryża do Disneylandu (5,00 euro), sam prywatnie wolałbym jechać do Paryża.
      Szybko się tam dostaniesz lotniskowym shuttle busem.
      Można również rozważyć zakup biletu tygodniowego dla wszystkich (30 euro) i na nim podróżujecie po samym Paryżu oraz do Disneylandu.
      Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej.

      Wiadomo, że noclegi przy samym parku to komfort dla osób nastawiających się na Disneyland, ale z Beauvais też jeżdżą shuttle busy.
      Firma nazywa się OZE Route. Można u nich również zamówić prywatny transfer. Koszt shuttle transferu to 33,00 euro.
      Szczegóły: https://www.ozeroute.com/en

    • Tak, i tu jest właśnie najbardziej skomplikowana operacja, bo można je kupić w telefonie, ale dużo osób ma problemy techniczne z bezpośrednim zakupem na urządzenie.
      Dlatego w tradycyjnym modelu trzeba kupić karty Navigo Decouverte (5 euro). Każda z nich jest zintegrowana ze zdjęciem oraz numerem dokumentu.
      Dopiero na nią można zakupić tygodniówkę.

  8. Świetna strona, dziękuję ♥️ Mam jeszcze pytanko, czy na teren Disney Village można wejść bez biletów? Czy w tej części znajduję się LegoStore? I jeszcze mam pytanie, gdzie online można kupić bilety na pociąg RAR A? Będę wdzięczna za pomoc ♥️

    • Dzięki 🙂
      Dokładnie, cała ta część jest ogólnodostępna.
      Nie są wymagane bilety. D dyspozycji wszystkie sklepy i knajpki.
      Online kupisz karty tygodniowe, dzienne na V strefę, ale pojedyncze bilety na miejscu w kasach lub automatach.

  9. Czy parking pod Disneylandem jest płatny i są raczej miejsca parkingowe? Połowa kwietnia. I czy jest sens wybierania się tam typowo pod czterolatka czy raczej większosć atrakcji jest dla dorosłych?

    • Z miejscami nie ma żadnego problemu.
      Parking jest płatny 30 euro za samochód.
      Jest również sporo atrakcji dla tych najmłodszych dzieci, ale oczywiście ze względu na tematykę odnoszę wrażenie, że największy „fun” mają tutaj dorośli 🙂

  10. Witam, chciałam zapytać czy na bilet tygodniowy (Navigo Decouverte) dojedziemy z Paryża do Disneylandu i do Wersalu? Jak najprościej z 13 dzielnicy (hotel Ibis) dojechać do Disneylandu? Jakie bilety będą dla nas najlepsze? (3 osoby dorosłe (w tym córka 18 lat, która nie lubi dużo chodzić:)); pobyt 15 – 20 (poniedziałek – sobota) lipca; lądujemy na lotnisku Beauvais; planujemy zwiedzanie Paryża, Wersal, Disneyland).
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
    Marzena W.

    • Witaj,
      Przy takich terminach oraz planach na Wersal czy Disneyland – bilety tygodniowe.
      Z Beauvais oczywiście bilety na shuttle bus z lotniska, ale później już na tygodniowych podróżujecie po całym Paryżu, do Wersalu i Disneylandu.

      A z 13. dzielnicy wszystko zależy od konkretnej lokalizacji. Można dostać się metrem np. na stację Gare de Lyon i stamtąd bezpośrednio RER A do Disneya.

  11. Cześć,
    Mam pytanko. Czy istnieje górna granica wzrostu?
    Planuje podróż do Disneylandu z osobą która ma 197 cm wzrostu. Wiem, że w Polsce w Energylandii wpuszczają do 195 cm.

    • Cześć,
      Ciekawe, nie wiedziałem, że w Energy jest taka granica.
      Przejrzałem wszystkie atrakcje w Disneylandzie, przy żadnej nie ma górnego limitu wysokości.
      Szukając po formach znalazłem informację, że np. w Tokio są przy niektórych atrakcjach ograniczenia. W Stanach również nie ma, ale w niektórych atrakcjach blokady na nogi u osób powyżej 190 cm się nie zamykają i obsługą każe opuścić wagonik.

      W paryskim Disneylandzie wygląda na to, że żadna atrakcja nie ma górnej granicy dopuszczalnego wzrostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz