Samo wejście do paryskiego Disneylandu jest dość drogie. Jesteśmy jednak tu cały dzień, więc pasowałoby skorzystać z lokalnej oferty gastronomicznej. Co zjemy i ile to kosztuje?

Disneyland nie różni się tutaj działaniem od innych parków rozrywki. Zasada jest taka, że na teren parku możemy wnieść cokolwiek chcemy. Dotyczy to nie tylko wody, ale również żywności czy przekąsek.

UWAGA 2023
Ze względu na szczyt sezonu i duże obłożenie, bilety są sprzedawane tylko online! Nie ma możliwości kupienia biletu na miejscu w kasie!

Podczas naszego pobytu widzieliśmy kilka osób, które poruszały się nosząc na plecach przenośne lodówki turystyczne, ale było wtedy 37 stopni Celsjusza w cieniu.

Zasada działania tego typu miejsc jest również taka, że oferta gastronomiczna nastawiona jest również na wysokomarżowe przekąski, które dostępne są na każdym kroku. Zasada jest jednak taka, że część gastronomiczna i pamiątkowa jest zwyczajnie bardzo droga.

Przeważającą opcją wyżywienia jest tutaj oczywiście fast food. Ciężko będzie wam znaleźć chociażby specjały kuchni francuskiej czy po prostu pełnowartościowy posiłek.

Woda
Jakość wody w paryskiej aglomeracji jest bardzo dobra. W Disneylandzie można znaleźć punkty pobierania wody, choć w czasie koronawirusa były nieczynne. Nie przeszkodziło to jednak wszystkim na nalewanie wody do butelek z kranów w łazienkach.

Oto przykładowe ceny w paryskim Disneylandzie:

Restauracja All You Can Eat (bufet, jemy ile chcemy) W cenie jedynie napój 33 cl lub woda 50 cl – 35,99 euro / dorosła, 18,99 euro / dziecko

Zestaw kanapka, frytki, napój16,99 euro

Vegge burger10,99 euro

Sałatka wegańska6,99 euro

Sałatka z kurczakiem7,49 euro

Kanapka z szynką i serem8,49 euro

Wrap Cesar8,99 euro

Nuggetsy (8 sztuk) – 8,99 euro

Mała pizza 4 sery9,99 euro, w zestawie z wodą 11,99 euro

Hot Dog9,49 euro, w zestawie z napojem 10,99 euro

Lody na patyku, które można kupić w licznych punktach – od 3,59 euro

Lody w kubeczku z polewą3,99 euro

Gofr z kremem4,99 euro

Gofr z Nutella5,19 euro

Batony czekoladowe Kit Kat, Lion4,59 euro

Draże Tic Tac1,99 euro

Napoje:

  • Cola, Fanta, Sprite 50 cl – 3,69 euro.
  • woda Vittel 50 cl – 3,29 euro
  • woda Perrier – 3,39 euro

Ciepłe napoje:

  • espresso – 2,79 euro
  • kawa – 3,19 euro
  • kawa z mlekiem – 3,19 euro
  • cappuccino – 3,69 euro
  • napój czekoladowy – 3,19 euro
  • herbata – 3,19 euro

Disneyland Village

Między jednym a drugim parkiem Disneya znajduje się część hotelowa z pasażem handlowym, kinem Imax oraz pamiątkami. Znajduje się tu również część gastronomiczna nastawiona na gości hoteli Disneya oraz obsługę turystów kończących swój pobyt w parku.

Można tu znaleźć siecówki jak Five Guys, Starbucks, Steakhouse czy niezwykle oblegany McDonald’s. Po zakończeniu pracy parków ciągną do MC prawdziwe tłumy 🙂 Restauracja znajduje się na trzech piętrach i dużą częścią na zewnątrz, stąd nie ma problemu z pomieszczeniem chętnych.

Co ważne, z części gastronomicznej (najtańszy McDonald’s) w części Village można skorzystać w każdym momencie, gdyż na posiadane bilety możemy wchodzić i wychodzić z parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz