Lotnisko Charles de Gaulle (CDG) to największy port lotniczy we Francji, znajdujący się ok. 25 km od centrum Paryża. Z tego względu transfer do centrum miasta jest szybki, a dojechać możemy w zależności od zasobności portfela i własnych preferencji.

Lotnisko posiada 3 terminale, i choć popularne niskobudżetowe linie Ryanair oraz Wizz Air obsługują głównie lotnisko w Beauvais, to na Paris Charles de Gaulle z Polski lata chociażby LOT czy Air France.

Pociąg – linia RER B

Linia podmiejska RER B swoją pętlę ma właśnie na stołecznym lotnisku. W każdym terminalu jest zejście na podziemne stacje, z których dojedziemy pociągiem do centrum miasta.

Pociąg kursuje co ok. 15 minut.

Jadąc do centrum miasta możemy jechać zarówno pociągami kończącymi kurs na stacji Robinson, jak i Saint-Remy.

Czas przejazdu to ok. 25 minut na dworzec północny (Gare du Nord). Możemy wysiąść również na pozostałych stacjach w Paryżu. Poniżej schemat linii RER B z pominięciem wszystkich stacji, które nas nie interesują.

Źródło: easycdg.com – kliknij aby powiększyć

Koszt przejazdu to 11,40 euro

Autobusy miejskie

Do Paryża możemy dostać się zwykłymi liniami miejskimi. Będzie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ale czas przejazdu bedzie bardzo długi. Linie będą się zatrzymywać na każdym przystanku.

Linia 350 – dojedziemy nią do Porte de la Chapelle. Czas podrózy to ok. 70 minut. Kursuje co ok. 15 – 20 minut.

Linia 351 – dojedziemy nią na popularny węzeł przesiadkowy Nation. Autobus nie dojeżdża pod same terminale, a jego petla to Gare RER Roissy Pôle. Kursuje co 30 minut.

Cena

2,15 euro (bilet T+)
Jeszcze niższa cena wyjdzie wykorzystują bilet 10 – przejazdowy.

Aktualizacja 2023
Na bilety T+ aktualnie nie obwiązują już strefy.
Przejazd w całym regionie Ile-de-France na bilecie jednorazowym to 2,15 euro, dlatego te autobusy to aktualnie najtańsza opcja dojazdu z lotniska z wykorzystaniem biletów jednorazowych czy 10 – przejazdowych.

Autobusy nocne

Ze wszystkich trzech terminali odjeżdżają autobusy nocne (Noctilien). Autobusy kursują co ok. 30 minut – 1 godzina w zależności od pory.

Linia N140 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Czas przejazdu na oba z tych dworców to ok. 80 minut.

140

Linia N143 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Jest szybszy, bo zatrzymuje się na mniejszej ilości przystanków. Linia jeździ co ok. 30 minut, a na dworzec północny dojeżdża w ok. 50 minut.

143

Roissybus

Ceny biletów zostały zaktualizowane na 2024 rok.

Autobus zatrzymuje się na przystnkach przed terminalami. W Paryżu dojeżdża do stacji Opera.

Czas przejazdu: ok. 60 minut

Cena przejazdu: 16,60 euro.
Cena przejazdu: 14,50 euro za bilet kupiony na kartę Navigo Easy lub bezpośrednio na smartfon.

W zależności od pory dnia, autobus kursuje co ok. 10 – 30 minut. Uwaga, biletu nie kupimy u kierowcy, należy go zakupić wcześniej w automacie na terminalu.

W autobusie akceptowane są bilety Paris Visite oraz bilety tygodniowe (w wersji na wszystkie strefy). Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej.

Schemat kursowanie Roissybus

Prywatny transfer

Bardzo wygodny sposób dotarcia bezpośrednio pod drzwi wybranego hotelu!

Usługa działa zarówno z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko.

Bardzo opłacalne zwłaszcza przy większej liczbie osób, gdyż za transfer 3 osób zapłacimy 68,75 euro, ale za 8 osób 91,25 euro.

Transfer między terminalami

Między terminalami kursuje bezpłatny CDGVal. Jeździ co kilka minut. Przyda się zwłaszcza, kiedy chcemy dotrzeć na stację RER odjeżdżającą z dwóch miejsc na lotnisku. CDG Val zatrzymuje się na następujących stacjach: Terminal 1, parking PR, Terminal 3, Parking PX, Terminale 2A, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G.

Wypożyczenie samochodu

Na paryskim lotnisku znajdują się biura wszystkich popularnych sieciówek. Rezerwacji można dokonać wcześniej online bądź wynająć samochód bezpośrednio w punkcie.

Dojazd do Disneylandu

Z lotniska Charles de Gaulle kursuje specjalny autobus The Magical Shuttle. O autobusie oraz cenach i godzinach odjazdu przeczytasz we wpisie Dojazd z Paryża do Disneylandu.

125 komentarzy

 1. Dojazd z RCB do hotelu Mercury

  Po analizie mapy przyjąłem wariant:
  1. jazda REB B do Saint Michele -Notre Dame. 
  2. przesiadka na REB C i wysiadamy na Montigny-Beachamp
  3. dojście do hotelu _ pieszo 450 m

  Proszę o informację czy ten wariant jest do przyjęcia lub o sugestię innego. I pytanie czy można wcześniej, przez portal wykupić bilety na taką trasę.

  • Rozumiem, że chodzi o CDG 🙂

   Tak, robiłbym tak, aby raz się przesiadać.
   Gdybyś np. kupował w aplikacji bilet tygodniowy to owszem, można zrobić wcześniej online.

 2. Witam.
  W sobotę o 09:15 ląduje na ORLY.
  W planie mam tramwaj linii nr 7 do Villejjuif za 2.10 euro.
  Potem kupno biletu Paris Visite (strefa I – III).
  I tu pytanie co się bardziej opłaca ? Bo z centrum planuje dojechać na korty Roland Garros na finał (oby z Igą 😉 ), po meczu około 18 powrót do Centrum i zwiedzanie miasta.
  Bez Wersalu, Disneylandu , wszystko w granicach stref I-III.

  Powrót mam w niedzielę o 07:05 z CDG.
  Bilet Paris Visite (strefa I – III) maj jak rozumiem ważny do 23:59 w sobotę. Czy opłaca mi się kupować bilet Paris Visite (strefa I – V) czy lepiej jednorazówkami to załatwić + Paris Visite (I-III) ?
  Bo możliwe, że przed północą w sobotę będę starał się dotrzeć na CDG.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • Witaj,
   Tak, to dobre rozwiązanie.
   Ale pamiętaj, że pod kątem kosztowym Paris Visite rzadko kiedy wychodzi opłacalnie 🙂
   Można pomyśleć o 10 – przejazdówkach, które tanio wychodzą kosztowo, a w przypadku autobusów czy metra nie mają tu znaczenia strefy.

 3. Cześć 🙂

  Przede mną super wakację, ale trzeba się dostać do hotelu 🙂 na lotnisku w Charles de Gaulle lądujemy 19 czerwca o 23:15- godzina słaba…
  Patrzyłam na róznę opcję, oczywiście szukam najtańszej. Czy jest jakis autobus o tej godzinie ? który kursuje przy terminalach ?

  • Cześć 🙂
   Nocne!
   Częstotliwość jest duża, będzie zresztą teraz zwiększana z racji Igrzysk.
   N140, N143 – odjeżdżają spod terminali. Dostaniesz się do Paryża na dworzec wschodni oraz dworzec północny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz