Lotnisko Charles de Gaulle (CDG) to największy port lotniczy we Francji, znajdujący się ok. 25 km od centrum Paryża. Z tego względu transfer do centrum miasta jest szybki, a dojechać możemy w zależności od zasobności portfela i własnych preferencji.

Lotnisko posiada 3 terminale, i choć popularne niskobudżetowe linie Ryanair oraz Wizz Air obsługują głównie lotnisko w Beauvais, to na Paris Charles de Gaulle z Polski lata chociażby LOT czy Air France.

Pociąg – linia RER B

Linia podmiejska RER B swoją pętlę ma właśnie na stołecznym lotnisku. W każdym terminalu jest zejście na podziemne stacje, z których dojedziemy pociągiem do centrum miasta.

Pociąg kursuje co ok. 15 minut.

Jadąc do centrum miasta możemy jechać zarówno pociągami kończącymi kurs na stacji Robinson, jak i Saint-Remy.

Czas przejazdu to ok. 25 minut na dworzec północny (Gare du Nord). Możemy wysiąść również na pozostałych stacjach w Paryżu. Poniżej schemat linii RER B z pominięciem wszystkich stacji, które nas nie interesują.

Źródło: easycdg.com – kliknij aby powiększyć

Koszt przejazdu to 11,40 euro

Autobusy miejskie

Do Paryża możemy dostać się zwykłymi liniami miejskimi. Będzie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ale czas przejazdu bedzie bardzo długi. Linie będą się zatrzymywać na każdym przystanku.

Linia 305 – dojedziemy nią do Porte de la Chapelle. Czas podrózy to ok. 70 minut. Kursuje co ok. 15 – 20 minut.

Linia 351 – dojedziemy nią na popularny węzeł przesiadkowy Nation. Autobus nie dojeżdża pod same terminale, a jego petla to Gare RER Roissy Pôle. Kursuje co 30 minut.

Cena

6,00 euro (3 bilety T+)

Autobusy nocne

Ze wszystkich trzech terminali odjeżdżają autobusy nocne (Noctilien). Autobusy kursują co ok. 30 minut – 1 godzina w zależności od pory.

Linia N140 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Czas przejazdu na oba z tych dworców to ok. 80 minut.

140

Linia N143 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Jest szybszy, bo zatrzymuje się na mniejszej ilości przystanków. Linia jeździ co ok. 30 minut, a na dworzec północny dojeżdża w ok. 50 minut.

143

Roissybus

Autobus zatrzymuje się na przystnkach przed terminalami. W Paryżu dojeżdża do stacji Opera.

Czas przejazdu: ok. 60 minut

Cena przejazdu: 13,70 euro

W zależności od pory dnia, autobus kursuje co ok. 10 – 30 minut. Uwaga, biletu nie kupimy u kierowcy, należy go zakupić wcześniej w automacie na terminalu.

Schemat kursowanie Roissybus

Prywatny transfer

Bardzo wygodny sposób dotarcia bezpośrednio pod drzwi wybranego hotelu!

Usługa działa zarówno z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko.

Bardzo opłacalne zwłaszcza przy większej liczbie osób, gdyż za transfer 3 osób zapłacimy 68,75 euro, ale za 8 osób 91,25 euro.

Wypożyczenie samochodu

Na paryskim lotnisku znajdują się biura wszystkich popularnych sieciówek. Rezerwacji można dokonać wcześniej online bądź wynająć samochód bezpośrednio w punkcie.

Dojazd do Disneylandu

Z lotniska Charles de Gaulle kursuje specjalny autobus The Magical Shuttle. O autobusie oraz cenach i godzinach odjazdu przeczytasz we wpisie Dojazd z Paryża do Disneylandu.

16 komentarzy

 1. Uwaga jeżeli chodzi o Roissybus to obecnie nie można kupić biletów u kierowcy. Na terminalu 2B nie ma też automatu do biletów. Jeżeli chce się jechać busem bilet można kupić w automacie na terminalu 2AC

  • Wszystko kwestia tego cholernego covidu.
   Jak widać, wszystko wróciło do normy.
   Konrad – dzięki wielkie za feedback.

  • Witam a bus nr 351? według informacji z hotelu tym busem niby dojadę do hotelu. Mógłby Pan mi powiedzieć czy to prawda?

  • Są w tym wpisie opisane dwa autobusy miejskie, w tym 351 jako sposób dojechania z lotniska do miasta, także jak najbardziej tak.

 2. Przepraszam bo troszkę się zgubiłam. można prosić o wyjaśnienie jak działa dojazd z lotniska: 6,00 euro (3 bilety T+). Co to znaczy bilet t+ i gdzie go kupić oraz jak wygląda przejazd na trzech biletach? 🙂

  • Cześć, chodzi o to, że cena za przejazd to równowartość trzech biletów jednorazowych.
   Bilety na przejazd możesz kupić u kierowcy.

 3. A możesz powiedzieć jak przejechać między lotniskami? Przylatuję na CDG a kolejny lot mam z Orly. Jaki będzie koszt?

  • Bardzo prosto.
   Najlepiej RER B. Dojedziesz nim do stacji Antony, a stamtąd do kilka minut kursuje Orlyval bezpośrednio na terminale lotniska Orly. Orlyval pełni zresztą też funkcję shuttle busu między terminalami na Orly, więc podjedziesz pod ten, który dokładnie chcesz.

   Orlyval to 9,30 euro, RER B do Antony to 12,50 euro, więc razem 21,80 euro.

  • Witam. Jeżeli można mieć pytanie – potrzebuje z lotniska dojechać do Bagnolet hotel Reseda. Jak najlepiej pociągiem busem?

  • Witaj Mateusz.
   Na Twoim miejscu celowałbym w sposób z jak najmniejszą liczbą przesiadek.
   Jedna przesiadka to podróż z lotniska Roissybus do stacji opera.
   Tam łapiesz metro linii 3 i jedziesz na stację Gallieni.
   Sam Roissybus kosztuje 13,70 euro, więc cała trasa z biletem na metro będzie cię kosztować 15,60 euro.

 4. Dzień dobry, czy jak kupię bilet na RER B na lotnisku CDG to będę mógł na tym samym bilecie jechać dalej metrem?

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, jeśli dojeżdżasz do miasta to za bilet zapłacisz 7,05 euro i w ramach tego przejazdu możesz przesiąść się z pociągu na metro.

 5. Dzień dobry, czy kupując bilet tygodniowy mogę dostać się z lotniska CDG do centrum miasta pociągiem, czy to jest odrębny bilet i czy na tygodniowym bilecie dojadę również do Disneylandu? Myślałam o zakupie biletu tygodniowego na wszystkie strefy i czy kupię go w okolicy lotniska?

  • Dzień dobry,
   Tak, kupisz go w automacie.
   Pamiętaj najpierw o odpowiedniej karcie, na którą kupisz bilet tygodniowy – Navigo Decouverte.
   Tak, bilety tygodniowe obowiązują również na liniach RER, więc dojedziesz na nim z lotniska oraz dojedziesz do Disneylandu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz