Dojazd z lotniska Charles de Gaulle

Lotnisko Charles de Gaulle (CDG) to największy port lotniczy we Francji, znajdujący się ok. 25 km od centrum Paryża. Z tego względu transfer do centrum miasta jest szybki, a dojechać możemy w zależności od zasobności portfela i własnych preferencji.

Lotnisko posiada 3 terminale, i choć popularne niskobudżetowe linie Ryanair oraz Wizz Air obsługują głównie lotnisko w Beauvais, to na Paris Charles de Gaulle z Polski lata chociażby LOT czy Air France.

Pociąg – linia RER B

Linia podmiejska RER B swoją pętlę ma właśnie na stołecznym lotnisku. W każdym terminalu jest zejście na podziemne stacje, z których dojedziemy pociągiem do centrum miasta.

Pociąg kursuje co ok. 15 minut.

Jadąc do centrum miasta możemy jechać zarówno pociągami kończącymi kurs na stacji Robinson, jak i Saint-Remy.

Czas przejazdu to ok. 25 minut na dworzec północny (Gare du Nord). Możemy wysiąść również na pozostałych stacjach w Paryżu. Poniżej schemat linii RER B z pominięciem wszystkich stacji, które nas nie interesują.

Źródło: easycdg.com

Koszt przejazdu to 11,40 euro

Autobusy miejskie

Do Paryża możemy dostać się zwykłymi liniami miejskimi. Będzie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ale czas przejazdu bedzie bardzo długi. Linie będą się zatrzymywać na każdym przystanku.

Linia 305 – dojedziemy nią do Porte de la Chapelle. Czas podrózy to ok. 70 minut. Kursuje co ok. 15 – 20 minut.

Linia 351 – dojedziemy nią na popularny węzeł przesiadkowy Nation. Autobus nie dojeżdża pod same terminale, a jego petla to Gare RER Roissy Pôle. Kursuje co 30 minut.

Cena

6,00 euro (3 bilety T+)

Autobusy nocne

Ze wszystkich trzech terminali odjeżdżają autobusy nocne (Noctilien). Autobusy kursują co ok. 30 minut – 1 godzina w zależności od pory.

Linia N140 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Czas przejazdu na oba z tych dworców to ok. 80 minut.

140

Linia N143 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Jest szybszy, bo zatrzymuje się na mniejszej ilości przystanków. Linia jeździ co ok. 30 minut, a na dworzec północny dojeżdża w ok. 50 minut.

143

Cena

8,00 euro. Bilety są sprzedawane na pokładzie autobusu.

Transfer autobusem

Przejazd do centrum miasta dedykowanym autobusem. Podajemy dzień przylotu, a ew. należy wykorzystać w ciągu 12 miesięcy. Autobus odjeżdża co 30 minut i zatrzymuje się na przystankach pod wszystkimi terminalami.

Autobus dojeżdża do Porte Maillot, ale zatrzymuje się również w kilku punktach w mieście, m.in. Wieża Eiffla, Trocadero, Plac Charlesa d Gaulla (Łuk Triumfalny).

Ceny

Bilet w jedną stronę
Dorosły 17,00 euro
Dziecko (4 – 11 lat) 10,00 euro
Bilet w dwie strony
Dorosły 30,00 euro
Dziecko (4 – 11 lat) 20,00 euro

Prywatny transfer

Jeśli podróżujecie w kilka osób, bardzo ciekawym rozwiązaniem bedzie prywatny transfer. Koszt jest stały i prezentuje się następująco:

Taryfa dzienna (6:00 – 21:00)
Do 4 osób 62,00 euro
Od 5 do 8 osób 89,00 – 100,00 euro
Taryfa nocna (21:00 – 06:00)
Do 4 osób 71,00 euro
Od 5 do 8 osób 102,00 – 115,00 euro

Roissybus

Autobus zatrzymuje się na przystnkach przed terminalami. W Paryżu dojeżdża do stacji Opera.

Czas przejazdu: ok. 60 minut

Cena przejazdu: 13,70 euro

W zależności od pory dnia, autobus kursuje co ok. 10 – 30 minut.

Schemat kursowanie Roissybus

Wypożyczenie samochodu

Na paryskim lotnisku znajdują się biura wszystkich popularnych sieciówek. Rezerwacji można dokonać wcześniej online bądź wynająć samochód bezpośrednio w punkcie.

Dojazd do Disneylandu

Z lotniska Charles de Gaulle kursuje specjalny autobus The Magical Shuttle. O autobusie oraz cenach i godzinach odjazdu przeczytasz we wpisie Dojazd z Paryża do Disneylandu.

Autor Tomasz Filak

Twórca MyParis.pl. Prywatnie pasjonuję się sportem - sporo biegam, a także uwielbiam jeździć na rowerze. Zawodowo zajmuje się turystyką prowadząc biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*