Lotnisko Charles de Gaulle (CDG) to największy port lotniczy we Francji, znajdujący się ok. 25 km od centrum Paryża. Z tego względu transfer do centrum miasta jest szybki, a dojechać możemy w zależności od zasobności portfela i własnych preferencji.

Lotnisko posiada 3 terminale, i choć popularne niskobudżetowe linie Ryanair oraz Wizz Air obsługują głównie lotnisko w Beauvais, to na Paris Charles de Gaulle z Polski lata chociażby LOT czy Air France.

Pociąg – linia RER B

Linia podmiejska RER B swoją pętlę ma właśnie na stołecznym lotnisku. W każdym terminalu jest zejście na podziemne stacje, z których dojedziemy pociągiem do centrum miasta.

Pociąg kursuje co ok. 15 minut.

Jadąc do centrum miasta możemy jechać zarówno pociągami kończącymi kurs na stacji Robinson, jak i Saint-Remy.

Czas przejazdu to ok. 25 minut na dworzec północny (Gare du Nord). Możemy wysiąść również na pozostałych stacjach w Paryżu. Poniżej schemat linii RER B z pominięciem wszystkich stacji, które nas nie interesują.

Źródło: easycdg.com – kliknij aby powiększyć

Koszt przejazdu to 11,40 euro

Autobusy miejskie

Do Paryża możemy dostać się zwykłymi liniami miejskimi. Będzie to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ale czas przejazdu bedzie bardzo długi. Linie będą się zatrzymywać na każdym przystanku.

Linia 350 – dojedziemy nią do Porte de la Chapelle. Czas podrózy to ok. 70 minut. Kursuje co ok. 15 – 20 minut.

Linia 351 – dojedziemy nią na popularny węzeł przesiadkowy Nation. Autobus nie dojeżdża pod same terminale, a jego petla to Gare RER Roissy Pôle. Kursuje co 30 minut.

Cena

2,10 euro (bilet T+)
Jeszcze niższa cena wyjdzie wykorzystują bilet 10 – przejazdowy.

Aktualizacja 2023
Na bilety T+ aktualnie nie obwiązują już strefy.
Przejazd w całym regionie Ile-de-France na bilecie jednorazowym to 2,10 euro, dlatego te autobusy to aktualnie najtańsza opcja dojazdu z lotniska z wykorzystaniem biletów jednorazowych czy 10 – przejazdowych.

Autobusy nocne

Ze wszystkich trzech terminali odjeżdżają autobusy nocne (Noctilien). Autobusy kursują co ok. 30 minut – 1 godzina w zależności od pory.

Linia N140 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Czas przejazdu na oba z tych dworców to ok. 80 minut.

140

Linia N143 – autobus jedzie na dworzec wschodni (Gare de L’Est) ale zatrzymuje się również na dworcu północnym (Gare du Nord). Jest szybszy, bo zatrzymuje się na mniejszej ilości przystanków. Linia jeździ co ok. 30 minut, a na dworzec północny dojeżdża w ok. 50 minut.

143

Roissybus

Autobus zatrzymuje się na przystnkach przed terminalami. W Paryżu dojeżdża do stacji Opera.

Czas przejazdu: ok. 60 minut

Cena przejazdu: 13,70 euro

W zależności od pory dnia, autobus kursuje co ok. 10 – 30 minut. Uwaga, biletu nie kupimy u kierowcy, należy go zakupić wcześniej w automacie na terminalu.

W autobusie akceptowane są bilety Paris Visite oraz bilety tygodniowe (w wersji na wszystkie strefy). Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej.

Schemat kursowanie Roissybus

Prywatny transfer

Bardzo wygodny sposób dotarcia bezpośrednio pod drzwi wybranego hotelu!

Usługa działa zarówno z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko.

Bardzo opłacalne zwłaszcza przy większej liczbie osób, gdyż za transfer 3 osób zapłacimy 68,75 euro, ale za 8 osób 91,25 euro.

Transfer między terminalami

Między terminalami kursuje bezpłatny CDGVal. Jeździ co kilka minut. Przyda się zwłaszcza, kiedy chcemy dotrzeć na stację RER odjeżdżającą z dwóch miejsc na lotnisku. CDG Val zatrzymuje się na następujących stacjach: Terminal 1, parking PR, Terminal 3, Parking PX, Terminale 2A, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G.

Wypożyczenie samochodu

Na paryskim lotnisku znajdują się biura wszystkich popularnych sieciówek. Rezerwacji można dokonać wcześniej online bądź wynająć samochód bezpośrednio w punkcie.

Dojazd do Disneylandu

Z lotniska Charles de Gaulle kursuje specjalny autobus The Magical Shuttle. O autobusie oraz cenach i godzinach odjazdu przeczytasz we wpisie Dojazd z Paryża do Disneylandu.

86 komentarzy

 1. Uwaga jeżeli chodzi o Roissybus to obecnie nie można kupić biletów u kierowcy. Na terminalu 2B nie ma też automatu do biletów. Jeżeli chce się jechać busem bilet można kupić w automacie na terminalu 2AC

  • Wszystko kwestia tego cholernego covidu.
   Jak widać, wszystko wróciło do normy.
   Konrad – dzięki wielkie za feedback.

  • Witam a bus nr 351? według informacji z hotelu tym busem niby dojadę do hotelu. Mógłby Pan mi powiedzieć czy to prawda?

  • Są w tym wpisie opisane dwa autobusy miejskie, w tym 351 jako sposób dojechania z lotniska do miasta, także jak najbardziej tak.

 2. Przepraszam bo troszkę się zgubiłam. można prosić o wyjaśnienie jak działa dojazd z lotniska: 6,00 euro (3 bilety T+). Co to znaczy bilet t+ i gdzie go kupić oraz jak wygląda przejazd na trzech biletach? 🙂

  • Cześć, chodzi o to, że cena za przejazd to równowartość trzech biletów jednorazowych.
   Bilety na przejazd możesz kupić u kierowcy.

 3. A możesz powiedzieć jak przejechać między lotniskami? Przylatuję na CDG a kolejny lot mam z Orly. Jaki będzie koszt?

  • Bardzo prosto.
   Najlepiej RER B. Dojedziesz nim do stacji Antony, a stamtąd do kilka minut kursuje Orlyval bezpośrednio na terminale lotniska Orly. Orlyval pełni zresztą też funkcję shuttle busu między terminalami na Orly, więc podjedziesz pod ten, który dokładnie chcesz.

   Orlyval to 9,30 euro, RER B do Antony to 12,50 euro, więc razem 21,80 euro.

  • Witam. Jeżeli można mieć pytanie – potrzebuje z lotniska dojechać do Bagnolet hotel Reseda. Jak najlepiej pociągiem busem?

  • Witaj Mateusz.
   Na Twoim miejscu celowałbym w sposób z jak najmniejszą liczbą przesiadek.
   Jedna przesiadka to podróż z lotniska Roissybus do stacji opera.
   Tam łapiesz metro linii 3 i jedziesz na stację Gallieni.
   Sam Roissybus kosztuje 13,70 euro, więc cała trasa z biletem na metro będzie cię kosztować 15,60 euro.

 4. Dzień dobry, czy jak kupię bilet na RER B na lotnisku CDG to będę mógł na tym samym bilecie jechać dalej metrem?

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, jeśli dojeżdżasz do miasta to za bilet zapłacisz 7,05 euro i w ramach tego przejazdu możesz przesiąść się z pociągu na metro.

  • Skąd cena 7,05 ? Wcześniej pisałeś, że RER-B to 11,40€.
   Czy bilety na RER można kupić w jakiejś apce tak jak bilety t+ ?

  • Chyba sugerowałem się Google na szybko, a faktycznie, kurs na trasie z lotniska do np Gare du Nord to 11,40 euro.

  • Witam,
   Mam pytanie, dlaczego rozkład w aplikacji Bonjour RATP różni się od tego w aplikacji IDF Mobilites i któremu bardziej wierzyć?
   Chodzi o dojazd z lotniska CDG do centrum o godzinie około 23:30 18 września – aplikacja Bonjour RATP pokazuje, że normalnie kursuje RER B, natomiast IDF Mobilites pokazuje, że najpierw trzeba dojechać do którejś stacji autobusem.
   Pozdrawiam.

  • Witam,
   Przy aktualnym zamieszaniu z tymi pracami, sprawdzałbym to na bieżąco, np. dzień przed przylotem na miejsce.

 5. Dzień dobry, czy kupując bilet tygodniowy mogę dostać się z lotniska CDG do centrum miasta pociągiem, czy to jest odrębny bilet i czy na tygodniowym bilecie dojadę również do Disneylandu? Myślałam o zakupie biletu tygodniowego na wszystkie strefy i czy kupię go w okolicy lotniska?

  • Dzień dobry,
   Tak, kupisz go w automacie.
   Pamiętaj najpierw o odpowiedniej karcie, na którą kupisz bilet tygodniowy – Navigo Decouverte.
   Tak, bilety tygodniowe obowiązują również na liniach RER, więc dojedziesz na nim z lotniska oraz dojedziesz do Disneylandu.

  • Witaj,
   Tak, oczywiście, pod warunkiem że będzie kupiony w opcji na strefy 1 – 5.

 6. Dzień dobry, dobrze rozumiem, że na bilecie RER B mogę podróżować metrem? Żeby dostać się do hotelu muszę najpierw jechać RER B i z Gare du Nord przesiąść się na metro 4, które zawiezie mnie praktycznie pod sam hotel i to wszystko w ramach biletu zakupionego na RER B na lotnisku CDG?

  • Dzień dobry,
   Tak, niedozwolone są przesiadki np. z RER na autobus, ale RER – metro jak najbardziej tak, bo stacje są często zintegrowane.
   Jeśli kupisz bilet na RER do miejsca docelowego, przesiądziesz się na mim na metro.

 7. Właśnie wróciłem z Paryża. Do połowy marca 2023 RER B z/do CDG nie jeździ (remonty). Zostaje głównie Roissybus pod Operę/ spod Opery. Cena 16 euro. Szczęśliwie, jeżdżą często, ale jest tłoczno. Z tymi remontami to w ogóle jest większy problem bo ograniczają też kursowanie kolejnych linii metra – trzeba się orientować już na miejscu.

  • A wiadomo dokładnie do którego marca? Ja akurat przylatuję 15 marca wieczorem na CDG i to będzie dla mnie cenna informacja. Z góry dziękuję za odp.

  • W dniu dzisiejszym rozkład na ratp.fr faktycznie podaje na trasie z lotniska bardzo duże utrudnienia.
   Aktualnie na 15.03 brak informacji. Wrzuciłem sobie połączenie np. do stacji Robinson i podaje normalny, bezpośredni czas przejazdu.

  • Właściwie to weszłam na stronę RER B i jest napisane że po 22:45 niestety zaczynają się prace i nie ma możliwości dojechania do Paryża. No cóż, byłabym na styk, ląduję 22:15 więc nie ma co ryzykować. Lepiej brać taxi. Serdeczne dzięki Tomku.

  • Tak, sporo prac na tej trasie ostatnio.
   Na jeden dzień pokazują utrudnienia, w inny nie. Wolałbym faktycznie w najbliższych dniach raczej mijać RER na dojeździe z lotniska.

 8. Dzień dobry, przylatuję jutro rano na CDG i muszę się dostać w okolice Place d’Italie. Czy RER już normalnie działa? I drugie pytanie – czy można kupić bilet powrotny, ważny przez tydzień, czy tylko pojedyncze?

  • Dzień dobry,
   Najlepiej pojedyncze.
   Na ten moment jak sprawdzam rozkłady na jutro, brak informacji o utrudnieniach w kursowaniu i powinno dać się szybko dojechać na miejsce.

  • Dzień dobry. Jak dostać się z Garu du Nord na CDG w nìedzielę na lot o 7 rano?

  • Dzień dobry,
   Nocny N143.
   Dojedziesz nim bezpośrednio z Gare du Nord na lotnisko.
   Koszt biletu to 4,20 euro.
   Czas dojazdu to ok. 50 minut.
   Autobus jeździ co 30 minut.

 9. Cześć.
  Chcę dojechać autobusem 350 z lotniska CDG do końca jego trasy czyli Porte de la Chapelle.
  Zarówno aplikacja RATP jak i Google Maps pokazują, że bilet na taki przejazd kosztuje 2,1 EUR.
  Ty pisałeś, że koszt takiego przejazdu to 6 EUR czyli potrójny koszt pojedynczego biletu.
  Skąd może wynikać ta różnica? Chciałbym kupić bilet na lotnisku (zakładam, że są jakieś automaty) i nie wiem jaki będzie właściwy.

  • Cześć,
   Dzięki za Twój komentarz.
   Od niedawna, na bilety T+ (bilety jednorazowe czy 10 – przejazdówki) nie obowiązują już strefy.
   Oznacza to, że masz 90 minut na dojechanie do celu, łącznie z przesiadkami.
   Oznacza to również, że w całym regionie Ile-de-France koszt pojedynczego przejazdu to 2,10 euro, a tym samym dojazd do miasta tymi miejskimi liniami to właśnie 2,10 euro.

   Do niedawna jadąc miejskim na tej trasie faktycznie trzeba było skasować 3 bilety.
   Bilety kupisz w automacie na przystanku.

   Informacje we wpisie już zaktualizowałem.

  • Dzień dobry,
   Za pomocą RER – zdecydowanie najszybciej.
   Linią RER B jedziesz na Chatelet Les Halles i tam przesiadasz się do RER A.
   Jedziesz centralnie pod sam Łuk na stację Charles de Gaulle – Étoile.

  • Dzień dobry,
   Kupisz ją na stacji RER.
   Wydaje mi się, że o tej godzinie tradycyjny punkt sprzedaży biletów będzie czynny i bez problemu się ją kupi.

 10. Witaj. Przyjeżdżam rano w dzień powszedni na Gare de Lyon. Chciałbym zostawić gdzieś walizkę w przechowalni i polatać po centralnym Paryżu po czym odebrać ją i wieczorem ruszyć na CDG. Gdzie sugerowałbyś zostawić przechować walizkę aby było to najmniej problematyczne komunikacyjnie? Z góry dzięki.

 11. Dzień dobry,

  Przylatuje jutro po 22 do Paryża na terminal 2G, chciałabym zapytać o transport na terminal 2F, skad moge złapać Roissy Bus – z tego co czytałam między terminalami jeździ shuttle bus N1 chyba do 23.30? Czy przystanek Roisy Bus jest łatwy do znalezienia? Czytałam tez trochę negatywnych opinii, że autobusy te są często przepełnione (i nie ma jak do nich wejść) i nie przyjeżdżają wg rozkładu, bywają mocno opóznione – czy to prawda?
  Niestety nie o tej porze nie pokazuje mi żadnych innych opcji – czy to z powodu jakiś strajków?
  Będę wdzięczna za odpowiedź, z góry dziękuję za pomoc!

  • Dzień dobry,
   Anita – jeśli lądujesz na 2G, to zdecydowanie polecam ci przejście na nogach na 2F. Będziesz szybciej i wygodniej niż korzystanie z shuttle busa. Tak, między terminalami jeżdżą N1 i N2, ale shuttle bus jest przydatny przy zmianach terminali.

   Co do Roissybusa – tak, to jeden z najpopularniejszych środków komunikacji z miastem zwłaszcza, kiedy zdarzają się spore opóźnienia na linii kolejowej RER B (prace).
   Trzeba się liczyć z tym, że można nie wejść do autobusu i trzeba będzie czekać na kolejny.

 12. Dzień dobry,
  LOT z Radomia przylatuje na CDG około 23. o tej porze może być duży problem z dostaniem się do hotelu/ kwatery.
  Zatem moje pytania: Czy na lotnisku jest gdzie „przetrwać” do rana? można oko „przymknąć”? O której jeżdżą pierwsze autobusy miejskie?
  Dziękuję za odpowiedzi.

  • Dzień dobry,
   Lotnisko pracuje przez cała dobę, więc „klasycznie”, na ławce jak najbardziej tak 😉
   Nocą bardzo często z lotniska jeżdżą linie nocne N140 i N143.
   Ja prywatnie jechałbym nimi po podróży na nocleg do miasta 🙂

 13. Dobry wieczór Tomaszu,
  Chciałbym się upewnić, że pociągiem RER B dojadę do Montparnasse Train Station, a dokładniej do hotelu Best Western Hotel Le Montparnasse (37 Bulvard du Montparnasse). Na jakiej stacji wysiąść?

  Pozdrawiam serdecznie.

  • Dzień dobry,
   Tak, ale nie bezpośrednio.
   Z RER B będziesz musiał przesiąść się na metro.
   Np. przesiadka na Chaltelet Les Halles na czwórkę, albo na Denfert Rochereau na czwórkę.
   Z metra wysiadasz na stacji Paris Montparnasse Hall 1 – 2.

 14. Dobry Wieczór.
  Panie Tomaszu dziękuje za odpowiedź w sprawie komunikacji w Paryżu.
  Mam pytanie dotyczące transportu na lotnisko de Gaulle.
  Przylatujemy do Paryża 7.06. i do stacji Saint-Michel Notre-Dame jak mi się wydaję dotrę bezpośrednio linią RER B.
  Wracamy w niedzielę 11.06, wylot mamy o 7.40. Najpóźniej należy tam być ok. 6.30. Pytanie moje czy o tej godzinie lina RER B funkcjonuje ( jak sprawdzam w internecie to pociągi chyba jeżdżą później ) czy jestem dla bezpieczeństwa skazany na taxi.
  Pozdrawiam

  • Dzień dobry,
   Tak, dojedziesz RER B, ale z przesiadką na Gare du Nord.
   W niedziele pociągi faktycznie później wyjeżdżają, bo kurs z Gare du Nord na lotnisko będzie najwcześniej o 5:30.
   Rozwiązaniem będzie dotarcie do Gare de l’Est. Stamtąd odjeżdżają autobusy nocne na lotnisku – N143. Autobus po drodze ma tylko 6 przystanków i dojeżdża na lotnisko w 45 minut. Na dworzec Gare de l’Est dojedziesz z Saint-Michel – Saint-Germain nocnym N13 czy N14.

 15. Dzięki za odpowiedź. Byłem przekonany, że z lotniska dojadę bezpośrednio do Saint-Michel Notre-Dame. Czyli na Gare du Nord przesiadam się w inny pociąg RER B?

  • Przepraszam, masz rację.
   Zasugerowałem się aktualnym rozkładem, gdzie przesiadka na Gare du Nord jest obowiązkowa ze względu na prace modernizacyjne na dworcu.
   Ta zmiana obowiązuje w bieżący weekend. Od poniedziałku dojedziesz tam bezpośrednio 🙂

 16. Uff. Dzięki.
  No i do tego Roland Gaross kusi chociaż aby podjechać i poczuć atmosferę. Choć tam pewnie tabuny ludzi.
  Pozdrawiam.
  Jestem winien co najmniej dobre winko 😉

  • Witaj,
   Najszybciej w kombinacji RER B + RER C (przesiadka na Saint-Michel Notre-Dame) lub RER B + metro linii 6 (przesiadka na metro na stacji Denfert-Rochereau).

 17. Witam serdecznie
  Potrzebuję rady pomocy w sprawie biletów.
  Pod koniec czerwca lecę do Paryża LOT’em na lotnisko CDG, z lotniska mam plan dojechać do przystanku OPERA autobusem RoissyBus, bilet chyba kupię u kierowcy, natomiast po dojechaniu do przystanku OPERA, muszę się przesiąść do innego autobusu linii 95 by dojechać do hotelu, i teraz mam pytania:
  1. gdzie kupić bilet na ten autobus?
  2. czy ten bilet trzeba jakoś skasować po wejściu do autobusu?
  3. czy taki bilet jest taki sam na linie autobusowe i metro?
  będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, która będzie pomocna.
  Grzegorz

  • Witaj Grzegorz,
   Jeśli będziesz mieć bilet jednorazowy, to kasujesz go w automacie na kasowniku w samym autobusie.
   To takie same bilety jak np. na metro.
   Można oczywiście kupić również bilet w samym autobusie – koszt jest ciut wyższy, bo 2,50 euro za bilet.
   Można również kupić bilet przez sms i wsiadając do autobusu pokazać sms u kierowcy, ale koszt również 2,50 euro.

  • Witam,
   Dość prosto i szybko.
   Jedziesz RER C na Saint-Michel Notre-Dame, a tam przesiadasz się na RER B i jedziesz prosto na lotnisko.
   Kupujesz bilet na całą trasę w Wersalu. Koszt to 14,40 euro.

  • Czy można skorzystać dla zaproponowanych RER z tygodniowej karty navigo (karta wszystkie strefy, 30 euro)?

 18. Ja mam pytanie, ląduję na terminalu 2F około 19.00 23 września i chciałabym sie spytac jak trafić najszybciej na RER B i o której realnie powinnam być na stacji Denfert Rochereau? Czyli ile czasu powinnam bezpiecznie sobie zarezerwować od wyjścia z samolotu, przez odbìór bagażu, dojściu na pociąg, oczekiwaniu i dojeździe samym?
  Z góry dziękuje za pomoc

  • Według mnie – ok. 20:30 pociąg jeśli masz bagaż do odebrania.
   Tym samym jakaś 21:00 – 21:20 na Denfert Rochereau.

 19. Cześć, potrzebuje Twojej pomocy na lotnisku CDG będę 22:30 jak dostać się do Saint-Michel Notre-Dame wiem, że na pociąg RER B raczej już nie zdążę. Jest możliwość dojechania do Opery a czym dalej do Saint-Michel Notre-Dame będzie już po 23. Z góry dziękuje za pomoc 🙂

  • Dokładnie, Roissybus dojedziesz bez problemu do Opery.
   O tej godzinie zdążysz jeszcze na funkcjonowanie autobusu linii 21, którym podjedziesz do celu ze stacji Opera.

 20. Cześć. Mogę prosić o poradę jak dostać się z CDG7 terminal 1 na dworzec Gare du Nord? Planowo powinnismy wylądować o 22:20. Patrząc na propozycje Google Maps to autobus lini 350 i przesiadka w 38, koszt przejazdu 2,10e tak jak pisałeś. Czy to dobry pomysł? Może masz jakiś lepszy pomysł? 🙂

  • Cześć, świetna strona. mam pytanie odnośnie shuttle bus z CDG do DL. Czy można kupić bilet u kierowcy bez wcześniejszej rezerwacji? Czy wiesz jaki jest koszt i dostępność taxi na lotnisku? Ostatnie pytanie odnośnie pociągu, czy łatwo się dostać na peron z lotniska i kupić bilety? Jedziemy z 2 dzieciaków i szukam najlepszej opcji. Z góry dziękuję za informację 🌞 pozdrawiam.

  • Cześć,
   Tak, na miejscu w autobusie jest możliwość kupienia takiego biletu.
   Ciężko mi określić aktualnie obłożenie i możliwość wejścia bez wcześniejszej rezerwacji, ale nie wydaje mi się, żeby był to problem.

 21. Cześć,

  Mam pytanko. Ja piszesz lotnisko znajduje się w 5 strefie, czyli jak rozumiem kupując karte Navigo na 7 dnia za 30 E będzie ona obejmować nielitmitowany transport wszelką komunikacją w Paryżu, ale także będzie można bez dodatkowych kosztów dotrzeć na lotnisko CDG, Wersalu czy Disneylandu. Zgadza się?
  Drugie pytanie to czy podróżując w 3 z dzieckiem na 4 dni i mieszkając w hotelu zaraz przy stacji Bois Colombes ( czy to jest tramwaj czy stacja RER ? Możemy korzystać tutaj z biletu 90m na metro czy trzeba dokupić nowe? ) Twoim zdaniem opłaca się kupić karte czy korzystać z jednorazowych przejazdów? Jeśli kartę Navigo i każda osoba ma mieć indywidualne konto to jak to zrobić dla dziecka.

  Dziękuję z góry za informacje i super informacje, które zamieszczasz, bo można znaleźć wiele rzeczy w 1 miejscu

  • Cześć,
   Zgadza się, ale pamiętaj, że biley tygodniowy nie kupisz na kartę Navigo Easy, tylko na imienną, np. Navigo Decouverte.
   Bois Colombes to stacja kolejki regionalnej.
   Zadziała tygodniówka, ale to nie jest metro.

   Oczywiście bilet tygodniowy to najczęściej najtańsze rozwiązanie.
   Każda osoba musi mieć swój, więc dziecku również trzeba wyrobić taką kartę.
   U was albo telefon, albo tradycyjna karta, ale sporo osób ma problem z zakupem tych biletów na swoich telefonach.

 22. I jeszcze jedno. Aplikacja Bonjour RATP pokazuje mi cene 3,1 euro jesli korzystam z dojazdu metrem i pociagiem do stacji Bois Colombes. To, jeśli bilet 90min nie obejmuje relacji metro pociąg to nie powinno się kupić dodatkowego biletu za 2.1 i w sumie powinno wyjść 4.2?e czy jest jakiś rabat?

 23. Poproszę o informację, czy przy Terminalu 1 tez jest stacja RER B, jak tam dotrzec po lądowaniu? Bede ladowac na terminal 1. czy na stacji sa automaty do zakupienia biletów?

  • Dzięki za komentarz, bo muszę o tą informację uzupełnić wpis na stronie.
   Znaki cię poprowadzą.
   Na Terminal 3 podjedziesz bezpłatnym CDGVal, który pełni rolę shuttle busa między terminalami. Jeździ co kilka minut.
   Później do przejścia pozostanie ci dokładnie 5 minut po wyjściu z CDGVal.
   Wszystko opisane jest tabliczkami i znakami.

  • Panie Tomaszu, czyli z terminalu 1 nie odjadę RER B, musze podjechac do terminalu 3? tylko patrząc na mapki u Pana we wpisie to po drodze blizej jest terminal 2…
   Poprosze o doprecyzowanie. a na innej mapce RER B jest info ze najpierw jest stacja CDG Terminal 2 a potem CDG Terminal 1.
   Mam nadz ze jakos odnajde sie.

  • Na tych mapkach stacje nazywają się CDG 1, CDG 2.
   Jeśli chodzi o numerację terminali, to do RER wsiądziemy na terminalach 2 oraz 3 🙂
   Możesz jak najbardziej wsiadać na T2.

 24. Dzień dobry,
  Mam pytanie, z grupą znajomych tj. 8 osób dorosłych, i trójka dzieci: 9, 11 i 15 lat przylatujemy do Paryża na lotnisko Charles de Gaulle 25.11.2023, wylot 28.11.2023. Mogę prosić o podpowiedź jakim środkiem transportu dostać się z lotniska do centrum Paryża, będziemy mieszkać prawdopodobnie w dzielnicy 13, jakie bilet i gdzie najlepiej kupić aby można najtaniej przemieszczać się po centrum Paryża przez te kilka dni?
  Z góry dziękuję za podpowiedź.

  • Dzień dobry,
   Będziecie na przełomie tygodnia, więc najlepiej w waszym przypadku powinny wyjść bilety 10 – przejazdowe tym bardziej, że najmłodsze dziecko załapie się na zniżkę i taki bilet dla niego będzie kosztować 7,45 euro, co da lekko ponad 70 euro centów za przejazd.
   Do Paryża bardzo szybko dostaniesz się z lotniska RER B czy Roissybus, ale pamiętaj, że na oba środki transport obowiązują osobne bilety.
   W przypadku takiej grupy rozważ wzięcie taksówki – vany 8 osobowe powinny kosztować ok. 100 – 110 euro za transport na tej trasie. Komunikacja pociągiem czy Roissybus wyjedzie podobnie lub nawet drożej.

 25. Dzień dobry, czy jak kupię sobie bilet na pociąg z lotniska do Gare du Nord, to na tym samym bilecie mogę dalej jeździć metrem? czy taki bilet kupuję w automacie na lotnisku?

  • Dzień dobry,
   Jeśli podasz w automacie nazwę końcowej stacji to tak, bilet obejmie wtedy podróż pociągiem wraz z przesiadką na metro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz