Komunikacją miejską w Paryżu zarządza RATP. Zobacz jak i jakie bilety kupić oraz jak sprawnie przemieszczać się po mieście.

W Paryżu działa zintegrowany system komunikacji miejskiej co oznacza, że możemy korzystać z metra, autobusów, tramwajów i pociągów. Posiadając bilet jednorazowy czy 10 – przejazdowy możemy się przesiadać między środkami komunikacji w następujący sposób:

 • metro/metro
 • metro/RER lub RER/RER (RER tylko w I strefie)
 • autobus/autobus
 • autobus/tramwaj oraz tramwaj/tramwaj
Aktualizacja 2023
Aktualnie łączny czas podróży we wszystkich środkach komunikacji w ramach jednego przejazdu nie powinien przekroczyć 90 minut.

Jak widać w ramach jednego przejazdu nie można przesiąść się np. z metra na autobus.

Podczas przesiadek w metrze nie opuszczamy stacji, czyli nie wychodzimy na zewnątrz. Wyjście i ponowne wejście na tą samą stację będzie powodowało konieczność skasowania kolejnego biletu.

Jak kupić bilet w Paryżu?

Wszystko jest mocno intuicyjne. W przypadku pociągów RER, poza automatami znajdują się na dworcach tradycyjne kasy. Na każdej stacji metra znajdują się automaty. Co ważne, obok automatów jest zawsze okienko Service. Co prawda w okienku nie kupimy biletów, ale pracownicy służą pomocą w ich zakupie w automacie, załatwiają również wszystkie niejasne sytuacje czy reklamacje.

Jedyny środek komunikacji miejskiej w którym kupimy bilety u kierowcy, to autobusy. Koszt to 2,00 euro, ale bilet obowiązuje tylko w danym autobusie – brak możliwości przesiadania się.

Zakup biletu w automacie zobaczycie na poniższym filmie:

Karty Navigo

W przypadku turystycznego wyjazdu, można rozważyć zakup magnetycznej karty Navigo Easy Pass – to na nią będziemy kupować – ładować bilety pojedyncze czy bilety 10 – przejazdowe. Uwaga! Aktualnie najpopularniejsze bilety 10 – przejazdowe kupujemy tylko na kartę Navigo!

Co ważne, nie musimy kupować magnetycznej karty za 2 euro. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację IDF Mobilités (Île-de-France Mobilités), a cały proces zakupowy dokonamy na swoim telefonie! Ta opcja zadziała tylko w wybranych smartfonach i wiem z doświadczenia, że nie wszędzie działa. Aktualnie (2023 rok) akceptuje telefony na Androidzie od wersji 8 w górę. Jeśli jednak kupimy kartę Navigo, możemy ją zeskanować w aplikacji IDF Mobilités przez moduł NFC i tym samym doładowywać z pozycji telefonu bilety na kartę Navigo, w tym wszystkie bilety t+.

Kartę Navigo kupicie w automatach na stacjach metra oraz w punktach obsługi RATP, w tym tych na stacjach metra.

Uwaga
Nie ma możliwości wykorzystania jednej karty Navigo np. na trzy osoby. Jeśli planujecie załadować popularny bilet 10 – przejazdowy, każda osoba powinna mieć swoją kartę. Nie możemy na swojej karcie odbijać przejazdów za innych pasażerów.

Co ważne, aplikacja umożliwia nam zarówno doładowanie biletami naszej magnetycznej karty Navigo, jak i zakup biletów bezpośrednio na nasz telefon. Ta druga opcja – bez wyrabiania karty Navigo spowoduje, że aplikacja przekieruje nas do zainstalowania kolejnej apki, która umożliwi sczytanie biletu przez moduł NFC przykładając telefon do bramki na stacji metra czy czytnika w autobusie. Tak jak pisałem wyżej, wymagania systemowe spełnia tylko ograniczona liczba smartfonów. Do niedawna były to głównie iPhony, a z telefonów na Androidzie głównie Samsungi. Aktualnie działa na wszystkich Androidach od wersji 8 w górę (działa na moim Oppo).

Czy do karty Navigo należy posiadać zdjęcie?
Są dwa rodzaje kart Navigo – Liberte + oraz Easy Travel Card.
To właśnie ta druga jest przydatna dla turystów ze względu na możliwość kupowania biletów 10 – przejazdowych. Easy Travel Card nie wymaga integracji z naszym zdjęciem w przeciwieństwie do karty Liberte+

Rodzaje biletów

Zamieszczamy poniżej rodzaje biletów, które będą atrakcyjne dla turystów. Omijamy tu wszelkie bilety miesięczne itd. Obowiązują one na strefy od I do III.

Ceny biletów zaktualizowane na 2023 rok.

Bilety jednorazowe – 2,10 euro / osoba
Pojedynczy przejazd z zachowaniem w/w zasad. W przypadku RER bilet t+ obowiązują tylko w I strefie. Przy wykorzystaniu metra, autobusów i tramwajów obowiązuje w całym regionie Paryża (nie tylko strefa I). Dzięki niemu dojedziemy z punktu A do punktu B w jednej ustalonej cenie niezależnie od przesiadek. Należy pamiętać o limicie czasowym pojedynczego przejazdu

Bilety jednorazowe możemy zakupić również w autobusach w cenie 2,50 euro, ale obowiązują tylko na kurs tym autobusem (brak przesiadek).

Bilety 10 – przejazdowy – 16,90 euro / osoba na kartę Navigo lub telefon, 19,10 euro / osoba w formie papierowego kartonika.

Najbardziej optymalne rozwiązanie ze względy na koszt pojedynczego przejazdu (1,69 euro).

Uwaga! Od roku 2022 ten bilet zakupimy tylko na magnetyczną kartę Navigo Easy Pass (dodatkowy koszt samej karty to 2,00 euro) lub w aplikacji IDF Mobilités – bezpłatnie – jeśli telefon spełnia wymagania sprzętowe.

Co ważne, kupując 10 – przejazdówkę mozemy kupić bilet ulgowy np. dla dzieci za jedyne 7,45 euro.

Z wykorzystaniem biletów 10 – przejazdowych możemy poruszać się RER w I strefie, ale z kolei w metrze w całej sieci. Możliwe są przesiadki RER – metro, metro – metro, bus – bus, a także tramwaj – bus. Łączny czas podróży na jednym przejeździe nie może przekraczać 1,5h.

Komu przysługują bilety ulgowe t-ticket 10 przejazdów?

Zniżki przysługują w t-ticket na 10 przejazdów (nie dotyczy kupowanych pojedynczo biletów). Obowiązuje on m.in. dzieci między 4 a 10 rokiem życia lub młodzież do 16 lat, która podróżuje w grupie co najmniej 10 osób w towarzystwie osoby dorosłej.

Bilety dzienny – od 8,45 euro / osoba
Bilet dzienny można kupić na kartę Navigo Easy, stąd nie musi być konfigurowany z żadnym zdjęciem etc. Kupujemy go w zależności od wykorzystywanych stref. Można go kupić jedynie w 10 kombinacjach stref: 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 2-3, 2-4, 2-5, 3-4, 3-5, 4-5.

Uwaga! Bilet jest ważny na dany dzień, a nie np. 24h od pierwszego skasowania. W momencie jego zakupu określamy dzień, w którym będzie używany. Może być to maksymalnie 6 następnych dni po zakupie. Oznacza to, że kupując bilet w poniedziałek, możemy dzień jego obowiązywania wybrać maksymalnie na niedzielę.

Cena biletów dziennych w zależności od kombinacji stref

Na bilety dzienne nie przysługują zniżki z powodu wieku etc.

Rodzaj stref Cena
1-2, 2-3, 3-4, 4-5 8,45 euro
1-3, 2-4, 3-5 11,30 euro
1-4, 2-5 14,00 euro
1-5 20,10 euro
Bilety weekendowe (tygodniowe) – popularne bilety, a które sporo osób pyta w komentarzach.
Bilet tygodniowy jest ważny od poniedziałku do niedzieli. Zakupić na bieżący tydzień można go najpóźniej w czwartek.
Przykład – przylatujesz w piątek do Paryża i mimo końcówki tygodni chcesz kupić ten bilet, aby do niedzieli móc swobodnie korzystać z komunikacji – nie ma ta takiej możliwości. Bilety kupowane w piątek, sobotę czy niedzielę można wykorzystać dopiero od następnego tygodnia.

Co ważne, w określonym czasie możemy korzystać z nielimitowanej ilości przejazdów.

Aby zakupić bilet weekendowy, potrzebujesz nabyć kartę Navigo Decouverte lub Navigo Travel (w przeciwieństwie do Navigo Easy, na którą możemy ładować najpopularniejsze bilety). W przypadku turystów zakupujemy kartę Navigo Decouverte. Ta druga jest przeznaczona da mieszkańców oraz osób pracujących w Paryżu. Oczywiście możemy zakupić taki bilet w aplikacji IDF Mobilités co spowoduje, że ominiemy koszt wyrabiania fizycznej karty. Przy kupowaniu tego biletu trzeba będzie zrobić w aplikacji selfie.

Koszt samej karty to 5 euro. Karta jest imienna. Nadrukowane jest na niej imię i nazwisko, a także zdjęcie użytkownika. należy zatem zabrać ze sobą zdjęcie portretowe 25 x 30 mm, lub wykonać je za pomocą maszyn znajdujących się na stacjach mera czy dworcach kolejowych.

TIP – Cena biletu weekendowego + koszt samej karty wynosi więcej niż np. 2 x karnet na 10 przejazdów. Będzie się opłacała tylko dla osób, które faktycznie wybierają się do Paryża na więcej niż 2 – 4 dni.

TIP 2 – Omiń koszt zakupu karty i zdjęcia kupując bilet w aplikacji IDF Mobilités. Wtedy telefon będzie Twoim biletem, a zdjęciem będzie zrobione przez ciebie selfie.

Cena biletów tygodniowych w zależności od kombinacji stref

Cena biletów obowiązujących od 1 stycznia 2023
Rodzaj stref Cena
2-3 27,45 euro
3-4 26,60 euro
4-5 26,10 euro
Wszystkie strefy 30,00 euro
Tak wygląda karta, która posłuży do zakupu biletu weekendowego
Paris Visite – bilety przygotowane z myślą o turystach. Są to po prostu bilety na określoną liczbę kolejno następujących po sobie dni. Co ważne, są tutaj zniżki dla dzieci od 4 do 12 lat (11,99).

Co ważne, w określonym czasie możemy korzystać z nielimitowanej ilości przejazdów.

Bilet sprzedawany w formie karty magnetycznej, stąd przy jego zakupie będzie konieczne podanie swojego imienia i nazwiska – karty są imienne.

Kupując kartę zaznaczamy, od którego dnia będziemy z niej korzystać. Kupując bilet np. w poniedziałek, możemy określić początek naszego użytkowania np. na wtorek.
Bilet jest ważny określoną liczbę dni, nie liczy się w tym przypadku godzina rozpoczęcia, stąd nie opłaca się rozpoczynać jego użycia np. wieczorem.

Ceny biletów Paris Visite (strefa I – III)

Cena biletów obowiązujących od 1 stycznia 2023
Rodzaj biletu Cena dorośli Cena dzieci (4 – 12 lat)
1 dzień 13,55 euro 6,75 euro
2 dni 22,05 euro 11,00 euro
3 dni 30,10 euro 15,05 euro
5 dni 43,30 euro 21,65 euro

Ceny biletów Paris Visite (strefa I – V)

W ramach tej wersji dojedziemy również do Disneylandu oraz Wersalu bez konieczności kupowania dodatkowych biletów. Będzie tu użyteczne również w przypadku korzystania z lotniska Orly. Wtedy przejazd np. Orlyval będziemy mieć w cenie.

Rodzaj biletu Cena dorośli Cena dzieci (4 – 12 lat)
1 dzień 28,50 euro 14,25 euro
2 dni 43,30 euro 21,65 euro
3 dni 60,70 euro 30,35 euro
5 dni 74,30 euro 37,15 euro

Strefy

Powyższe ceny biletów obowiązują strefach od I do III. Dotyczy ona części Paryża, które są najistotniejsze dla turysty, łącznie z dzielnicą biznesową La Defense. I strefę opuszczamy podróżując np. do Wersalu czy Disneylandu, więc do obu tych atrakcji kupujemy odpowiednio inne bilety.

Szczegóły we wpisach:

Poniżej mapa stref w Paryżu dla zobrazowania zasięgu III strefy oraz położenia Disneylandu oraz Wersalu:

źródło: ratp.fr
Szczegółowy plan stref – kliknij aby powiększyć

Pozostałe środki komunikacji po Paryżu

Popularny wśród turystów jest specjalny autobus turystyczny, w którym obowiązują osobne taryfy, a także statek Batobus, którym przemieszczamy się pomiędzy przystankami znajdującymi się wzdłuż Sekwany.

Szczegóły:

Dzieci do 4 lat

Dzieci poniżej 4 lat podróżują wszystkimi środkami komunikacji publicznej bezpłatnie.

625 komentarzy

 1. Dzień dobry,
  Czy mogę używać biletu na 10 przejazdów wsiadając do RER na La Defense i jadąc w kierunku centrum miasta i na odwrót?
  pozdrawiam serdecznie

  • Dzień dobry,
   Nie, po na 10 – przejazdówkach z RER można korzystać w I strefie.
   La Defense to II strefa metra, ale już III jeśli chodzi o kolej.

 2. Witam, wybieram się dziś do Paryża o mam pytanie odnośnie biletów komunikacji miejskiej. Czy dobrze rozumiem, że kupując bilet 3 dniowy Paris Visite na wszystkie 5 stref, lądując na lotnisku CDG a wylatując z powrotem z lotniska Orly, mając kupioną kartę Paris Visite mam opłacony zarówno przejazd z lotniska CDG do centrum, jak i powrót z centrum na lotnisko Orly? I drugie pytanie – Czy bez problemu kupię tę kartę na lotnisku CDG bo zauważyłem że online nie ma możliwości zakupu karty na dni mojego pobytu.

  • Witaj,
   Dokładnie tak jest pod warunkiem kupienia tej karty na strefy 1 – 5.
   Tak, kupisz ją w automatach np. na stacji RER na lotnisku, w punktach informacji turystycznej na lotnisku.

 3. Dzień dobry,
  czy kartę na 5 dni Paris Visite zakupię na Gare du Lyon? Przyjeżdżam na ten dworzec TGV z Bazylei i chciałabym od razu skorzystać z metra w drodze do hotelu.

 4. Witaj
  Jutro wylatuję na trzy dni i trochę się zawiesiłem…ściągnałem aplikację IDF i kupiłem bilet za 16,90 na 10 przejazdów …problem w tym że kasa poszła a ja nie widze biletu … coś zrobiłem nie tak?

  • Witaj Andrzej,
   Jeśli wszystko poprawnie zeszło z konta, to musisz mieć te bilet w swojej aplikacji.
   Zamówienia powinny być widoczne w zakładce „Purchase”.

 5. Ok widzę załącznik że Loaded to the phone … ale czy to jest bilet? Nie ma żadnego typowego załącznika i kodu QR?

  • Nie chcę mieć problemu…jesli to jest bilet to czy wystarczy włączone NFC przy wejściu do komunikacji miejskiej i skanowanie?

  • Dokładnie, nie trzeba wybierać biletu etc.
   Po prostu włączona aplikacja i NFC i system sam pobierze sobie bilet.

 6. Hej. Planuje w czerwcu jechać z rodziną (2doroslych+2dzieci) do Paryża. Na tą chwilę Disneyland i wieża Eiffla w planach ale pewnie dojdą nowe atrakcje i zwiedzanko. Czy mogę kupić on-line bilet tygodniowy ten od poniedziałku do niedzieli? i czy mogę z jednego telefonu kupić taki bilet dla calej rodziny? Chciałabym na wszystkie strefy, bez ograniczeń – będziemy od 10.06-17.06

  • Hej Karola,
   Pewnie, w aplikacjach IDF Mobilites lub Bonjour RATP kupisz bilet tygodniowy.
   Na jednym sprzęcie jeden bilet, więc kto nie będzie miał telefonu, bądź jego sprzęt nie będzie tego obsługiwał, trzeba będzie kupić kartę na miejscu na nią załadować taki bilet.

 7. Hej. Lecę od 23.05 do 27.05 do Paryża czy dobrze kombinuję żeby kupić 5 dniowy bilet na strefy 1-3 za 43,30 który mi pozwoli swobodnie podróżować po całym Paryżu a z/do lotniska CDG i do Disneylandu dokupić osobno ? Czy kupić ten na strefy 1-5 za 74,30 ? Dobrze rozumiem że to są bilety na każdy autobus tramwaj metro RER?

  • Hej,
   Tak, w przypadku Paris Visite wszystko jest nim objęte, łącznie z RER w ramach posiadanych stref.
   Obejmie również podróż z CDG w przypadku wykupienia na strefy 1-5 i wtedy załapiesz się również na Disneyland.
   Sam Disneyland to 10 euro w dwie strony, z lotniska w zależności od zakwaterowania jakieś 10 – 12 w jedną stronę, więc wyjdzie cię podobnie kupując osobno jednorazówki na dojazd z lotniska oraz do Disneylandu.

 8. Witam,
  Zakupiłem przez appkę bilet tygodniowy-dziwi mnie cena 30 EUR, co jest połowę taniej niż 5 dniowy. Czy na tym bilecie dojedziemy do Disneylandu – RER A?

  • Witaj Piotrek,
   Tak, te bilety są tańsze niż Paris Visite, ale proces jego zakupienia jest zwyczajnie bardziej skomplikowany zwłaszcza dla osób, którym nie działa to w aplikacji.
   Poza tym działa na tydzień od poniedziałki do niedzieli, a nie przez ten tydzień od chwili pierwszego odbicia (a tak jest w Paris Visite).
   Tak, na tym bilecie dojedziesz RER do Disneylandu, Wersalu.

 9. Hej zainstalowałem aplikację IDF ale nie mogę znaleźć gdzie się kupuje tę kartę na komunikację. Podpowiecie jak to się robi gdzie to znaleźć ?

  • Hej,
   Niektórym to działa, niektórym nie.
   Aby jednak wyświetliła się możliwość zakupu musisz najpierw się zalogować/zarejestrować.

 10. Hej Misiu Kolorowy, Nie ma że działa, albo nie działa. Jest napisane, że można kupić tygodniowy max w czwartek bieżącego tygodnia. Kupiłem wcześniej tj. w niedzielę i powinno zadziałać. Nie zadziała to reklamacja. Ogólnie cennik jest ustalany do bani, ale to Francuzów problem :-))) Kupujcie tygodniowy zawsze bo taniej wychodzi :-))) W sumie do czwartku bo mały Francuzik (taki Napoleon) wymyślił, że w piątek już kupić nie możesz. No takie dymanko Turystów 😉 Takie życie… A wiadomo Paryżew to może więcej, Tylko to takie dziadowanie ;-)))

  • A i chcesz mi powiedzieć że bilety visit Paris jest innym procesem niż zwykły zakup biletu tygodniowego? No mega żart chyba…. ;-))))))

  • Misiu Kolorowy – jak kupiłeś to gratulacje, duża część osób ma problem z zakupem takiego biletu przez telefon, a na miejscu jest trochę zachodu ze zdjęciem i kartą Navigo Decouverte.
   Zawsze twierdziłem że tygodniowy bilet najtaniej wychodzi, Paris Visite jest wygodniejszy dla osób, które chcą bilety kupić na miejscu, bo nie trzeba kupować osobnej karty a dodatkowo są zniżki dla dzieci.

 11. W sumie myślałem, że pomagasz, a nie zniechęcasz….Ale różne są priorytety… Dzięki mimo wszystko!

 12. Dzień dobry. Próbowałem znaleźć odpowiedni bilet ale się pogubiłem. Myślałem ze najlepszy będzie Navigo Easy Pass (10-przejazdowe) ale czy ta karta obsługuje Transilien? Przylatuje w sierpniu z żoną i dwójką dzieci. Jaki bilet mam kupić?? Będziemy mieszkać Thorigny-sur/- Marne. Do Disneylandu będziemy jeździć 4 dni i 5 dni do centrum Paryża. Więc jaki bilet będzie najlepszy? Tomek ratuj! Pozdrawiam.

  • Dzień dobry.
   Pomyśl zatem o biletach tygodniowych.
   Nie działają na linie kolejowe SNCF, ale działają na Transilien.
   Z racji waszej lokalizacji i konieczności wykorzystywania pociągu, opcja tygodniówek będzie według mnie najlepsza.

 13. Cześć.
  Wybieram się na 4 dni do Paryża na początku czerwca. Zamieszkam w centrum lecz mimo tego mam zamiar kilka razy skorzystać z komunikacji publicznej.
  Napisałeś „Co ważne, aplikacja umożliwia nam zarówno doładowanie biletami naszej magnetycznej karty Navigo, jak i zakup biletów bezpośrednio na nasz telefon. Ta druga opcja – bez wyrabiania karty Navigo spowoduje, że aplikacja przekieruje nas do zainstalowania kolejnej apki, która umożliwi sczytanie biletu przez moduł NFC przykładając telefon do bramki na stacji metra czy czytnika w autobusie”
  Pobrałem tę aplikacje i dokonałem zakupu dwóch biletów za 2.10 euro.
  Pytanie takie – co to za aplikacja, która pozwoli sczytać zakupione bilety w w/wymienionej aplikacji? Czy mając dwa bilety na jednym telefonie mogę skorzystać z nich ja i żona? Czy też ona musi mieć na swój telefon pobraną aplikacje i podpiętą kartę płatniczą i czy może być ta sama karta, którą mam ja podpiętą pod swoją aplikację?
  Drugie pytanie związane z dojazdem do Wersalu. Tu ze względu na strefę lepiej chyba kupić bilet w automacie? Nie wiem czy jest możliwośc zakupu na telefon? Filmik w You Tubie pokazuje jak kupić bilet do Wersalu a w przypadku biletu powrotnego już z Wersalu, postępujemy identycznie?
  Pozdrawiam.

  • Cześć,
   Przy 10 – przejazdówkach nie ma takiej możliwości, aby jeden telefon odbijać dwa razy pod rząd.
   Domyślam się, że podobnie może być przy jednorazowych, więc lepiej, aby żona miała również aplikację lub tradycyjny bilet jednorazowy.
   Aby sczytać bilet wystarczy mieć włączoną aplikację i moduł NFC, a telefon przykładasz w odpowiednie miejsce na czytniku.
   Tak, do Wersalu bardzo wygodnie kupi się bilet na stacji, z której rozpoczynasz podróż, bo będzie już obowiązywał na całą trasę, np. metro + pociąg.

   W Wersalu w identycznym automacie kupisz bilet na drogę powrotną.

 14. Dzień dobry,
  Od najbliższej niedzieli do czwartku mam zaplanowany pobyt w Paryżu. Przylot ok 20:00, odlot ok 15.00 – oba z lotniska CDG. Proszę o sugestię, którą opcję biletu(-ów) na komunikację miejską najlepiej wybrać – głównie pod względem ekonomicznym, ale obejmującą poruszanie się w centrum i przejazdy z i na lotnisko. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby kupić jeden bilet w niedzielę i korzystać z niego do końca pobytu, jednak z tego co rozumiem (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) jedyną opcją, która to umożliwia, to karta Paris Visite, ale mimo wygody korzystania, jest to dla mnie dość drogie rozwiązanie.
  Myślałam nad zakupem biletu tygodniowego, ale jeśli dobrze rozumiem, w niedzielę nie ma takiej możliwości. Czy w takim razie mogę zdecydować się na zakup biletu tygodniowego i korzystać z niego od poniedziałku do czwartku, a w niedzielę, zakupić tylko bilet na przejazd z lotniska do centrum? Proszę o informację, który bilet wówczas najlepiej kupić w niedzielę? (dla upewnienia: bilet tygodniowy na strefy 1-5 – ten za 30€ – obejmie transfer powrotny na lotnisko, tak?)
  Z tego co czytałam na stronie http://www.iledefrance-mobilites.fr bilet tygodniowy trzeba załadować na kartę Navigo Decouverte. Czy kupując tę kartę w automacie zdjęcie musi być papierowe czy może zrobić je automat, w którym kupuję kartę i bilet? Wolałabym uniknąć korzystania z aplikacji – będę z osobami starszymi, które mogą mieć kłopot z jej obsługą. I w związku z tym mam też pytanie czy są jakieś zniżki na bilety dla seniorów 70+?
  Wiem, że pytanie złożone, ale z góry dziękuję za odpowiedź 
  Pozdrawiam

  • Dzień dobry,
   Magda – wszystko przeczytałem od deski do deski więc pytanie nie jest złożone, a wszystko świetnie zaplanowałaś i zrozumiałaś.
   Tak – w niedzielę kupisz jak najbardziej bilet tygodniowy, który będzie ważny od poniedziałku, więc waszym kosztem będzie bilet jednorazowy z lotniska + bilet tygodniowy + karta Navigo Decouverte. To najtańsze rozwiązanie.
   Niestety nie wiem jak wygląda aktualnie sprawa z fotografiami na stacjach, kiedyś były, teraz chyba coraz rzadziej się je spotyka.
   Oczywiście można ze sobą zabrać zdjęcie, w tym nawet takie wydrukowane na drukarcie.
   Zrobiłbym zatem zdjęcie paniom telefonem i wydrukował.
   Na bilety tygodniowe nie ma zniżek dla nikogo (dzieci, seniorzy).
   Powodzenia!

 15. Dobry wieczór Panie Tomaszu,

  Od piątku do wtorku mamy zaplanowany pobyt w Paryżu – przylot piątek 17:30; odlot wtorek 12:55 – oba z lotniska CDG. Jako że jest to nasz pierwszy pobyt tam chciałabym zapytać jaki bilet byłby najbardziej odpowiedni jeżeli nasz nocleg jest usytuowany w pobliżu Wersalu?

  Pozdrawiam serdecznie!

  • Dzień dobry,
   Hmmm, z racji pobytu na przełomie tygodnia, nie będzie się raczej opłacać zakup dwóch biletów tygodniowych.
   Z tego względu taniej będzie chyba kupować ew. jednorazowe do Paryża, a później w samym Paryżu bazować np. na biletach 10 – przejazdwych.
   Myślę, że jak policzy się koszt jednorazowych biletów na dojazdy może wyjść podobnie jak dwa bilety tygodniowe, ale raczej na pewnie nie drożej.

 16. Cześć, będę podróżował ze strefy 3 w stronę centrum. Na początku pociąg RER, jaki bilet by przejechać pociągiem ze strefy 3 do 1?
  Oraz czy kombinacja np. metro/RER działa tylko tak czy RER/metro też?

  • Cześć,
   Przesiadka metro / RER działa naprzemiennie, więc może być również RER / metro.
   Pamiętaj jednak, że na biletach t+, w tym 10 – przejazdówkach, przesiadki na RER są możliwe tylko w I strefie.
   Jeśli jedziesz ze strefy 3 i zaczynasz RER, to kupujesz bilet na całą trasę (stacja początkowa i stacja końcowa) i automat wylicza się kwotę do zapłaty za taki bilet.

 17. Witam, czytam i czytam o biletach na komunikację miejską w Paryżu i przyznam, że jestem zagubiona. Dlatego proszę o pomoc. 🙂
  Nasz plan pobytu w Paryżu: jedziemy w 5 osób(w tym dwójka dzieci 13 i 9 lat). Przylatujemy w niedzielę na lotnisko Beauvais. Z lotniska do Paryża przyjedziemy Airbusem do stacji Porte Maillot. Nastepnie metrem(dwoma liniami) do Rue Franklin 93100 Montreuil i tam mieszkamy. Wyjazd od niedzieli do piątku. W będziemy zwiedzać zabytki w strefie 1-2, jeden dzień planujemy w Disneylandzie.
  Jakie bilety kupić?:
  1. Myślałam, że na niedzielne przejazdy kupimy bilety T+, a na czas od poniedziałku do piątku którąś kartę tygodniową, tylko którą?: Navigo Decouverte, czy Paris Pass? Aplikacje telefoniczne odpadają, bo dzieci i brak podłączenia do NFC. Zostają bilety papierowe/plastikowe.
  2. Czy na stacji Porte Maillot kupimy w NIEDZIELĘ bilety T+ i Kartę Navigo lub Paris Pass?
  3. Czy dobrze rozumiem, że żeby wyrobić kartę Navigo Decouverte muszę mieć zdjęcie i kosztuje ona 30euro(nie ma zniżek na Dzieci), działa od poniedziałku. Natomiast jeśli chodzi o kartę Paris Pass to nie muszę mieć zdjecia może działać od niedzieli, ale i tak w piątek musimy przejechać na biletach T+, jest zniżka na jedno dziecko(9 lat) i kosztuje 43,3 euro (zniżkowy 21,65euro?
  4. Podobno z kartą Paris Pass można mieć zniżki na bilety do 3 wybranych atrakcji, ale jak wcześniej(onlinowo) kupić bilety np. na wieżę Eiffla, czy Louvru skoro kartę mogę kupić tylko na miejscu, w Paryżu?
  5. Jak będziemy jechać do Disneylandu na karcie dojedziemy metrem do stacji Nation, a stamtąd RER A do Disneylandu. Na RER musimy kupić oddzielny bilet. Dobrze myślę?

  Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedź 🙂

  • Witaj Magdalena,
   1,2) Jak najbardziej, na Porte Maillot kupisz wszystkie bilety które chcesz. Karta Navigo Decouverte to tylko karta, po jej zakupie (5 euro / osoba) ładuje się na nią wybrane bilety.
   3) Dokładnie, może być zdjęcie wydrukowane na normalnej drukarce. Nie ma zniżek, bo cena jest szalenie atrakcyjna. Nie ma chyba dużeg miasta w Europie, gdzie za 30 euro można skakać bo tak wielkiej okolicy, łącznie z Disneylandem 🙂
   4) Kupujesz kartę i po zakupie otrzymujesz dopiero link z prośbą wybranie dnia i godziny wejścia do Luwru. Museum Paris Pass możesz kupić wcześniej online i wtedy dostaniesz te linki z prośbą o rezerwację. Karta nie obejmuje wieży Eiffla.
   5) Jeśli będziecie mieć bilety tygodniowe, to RER macie w cenie. Jeśli będzie bazować na t+, to na RER kupujecie osobny bilet w automacie. Oczywiście wtedy nawet nie musicie wykorzystywać t+, bo bilet w stałej cenie kupicie na całą trasę (metro + pociąg).

 18. Dzień dobry,
  W najbliższy wtorek przylatujemy do Paryża na CDG i tego samego dnia jedziemy pociągiem do Rennes, następnie wracamy do Paryża w sobotę i jesteśmy tam do środy. Odlot mamy z CDG.
  Czy można zaraz po przylocie kupić bilet tygodniowy (mamy już karty Navigo Decouverte) ważny od wtorku (dzień przylotu) do niedzieli? Czy wtedy można byłoby pojechać z lotniska RER-em na kupionym bilecie tygodniowym? Czy są bilety dwutygodniowe?

  • Hej wróciliście z Paryża. Bileciki na telefonie za 30 eur tygodniowe działają. Byliśmy od wtorku do niedzieli – czyli nie trzeba aktywować w poniedzialek. Mały Napoleon super wymyślił i nie opyla się kupować 3-5 dniowych tylko tygodniowe za 30 eur. Wyjaśniam z czym jest problem. Telefon 'gubi’ bilet i nie wysyła sygnału NFC. Wtedy trzeba jeszcze raz wejść w appke i odświeżyć bilet. Robilismy tak za kazdym razem przejscia przez bramki- telefony Samsungi i Motorola. Poza tym bez zarzutów. Bilet tygodniowy dojazd lotnisko, Disney, Wersal w cenie. Tak więc najlepsza opcja nawet jak jest się na 3-4 dni. Brawo mały Napoleon w końcu coś dla turystów. Powodzenia
   PS wyrobienie karty na lotnisku zajmie sporo czasu i dodatkowe koszty zdjęcia i karty.

  • Dzień dobry,
   Jak najbardziej!
   We wtorek kupisz bilet na cały bieżący tydzień.
   Kupisz go na stacji RER na lotnisku i będziesz mógł od razu skorzystać z pociągu.

 19. Witam,
  Wybieramy się z żona na dłuższy weekend do Paryża sobota rano na cdg i wylot w środę i jeden dzień mamy na Disney i jeden na Wersal. Z tego co zrozumiałem i policzyłem mimo ze jedziemy na przełomie tygodnia to i tak naj sensowniej będzie kupić nam po dwa bilety tygodniowe (4x 30euro) chyba że jest jakaś tańsza opcja.

  • Tak pewnie wyjdzie zwłaszcza, jeśli przejazd do Wersalu czy Disneya będzie właśnie w tygodniu.
   W sobotę i niedzielę poradzicie sobie na jednorazowych lub 10 – przejazdówkach, a od poniedziałku można działać z tygodniowym.
   Nie ma aktualnie lepszej cenowo opcji.

 20. Cześć.
  Mam pytanie, czy można w aplikacji kupić i skasować bilety jednorazowe lub kupić bilet dzienny dla dzieci? Czy każdy musi mieć swój smartfon i aplikację?

  Z góry dzięki za odpowiedź.

  • Cześć,
   Aby kupić bilet bezpośrednio na smartfon, trzeba to zrobić na swoim zalogowanym profilu (Navigo Connect).
   Z tego względu polecam dla wygodny kupić dziecku kartę Navigo Easy i na nią ładować potrzebne bilety lub po prostu kupować jednorazowe.

 21. Cześć, nie widzę opcji zakupienia na iPhone kart Navigo jest tylko opcja skanowania już zakupionej karty. Czy muszę jednak kupić kartę plastikową?

  • Cześć,
   Jeśli Twój telefon nie obsługuje takiej możliwości to faktycznie, nie będziesz widział możliwości zakupu biletu bezpośrednio na telefon.
   W takim przypadku pozostanie kupienie na miejscu tradycyjnej karty Navigo.

 22. Cześć.
  Jutro przed południem (piątek) lądujemy na CDG. Do niedzieli będziemy poruszać się wyłącznie w strefie 1 – 3 (raczej sporo przejazdów), a w poniedziałek do południa wracamy na CDG. Jaki wariant biletowy będzie najlepszy ? Ile kosztuje jednorazowy przejazd RER z CDG do Paryża (Gare Du Nord) ? Rozumiem, że bilet tygodniowy kupowany w aplikacji dzisiaj (czwartek) jest jeszcze do ogarnięcia – ale w wariancie tygodniowym w poniedziałek na CDG będę musiał zapłacić ekstra za RER. Z góry dziękuję za pomoc.

  • Cześć,
   Dokładnie, kupiony dzisiaj tygodniowy w aplikacji będzie ważny do końca tygodnia i pojedziecie już w jego ramach z CDH do miasta.
   Później w poniedziałek możesz dokupić tylko jednorazowy na powrót na lotnisko.
   Bilet na linii lotnisko – Gare du Nord kosztuje 11,45 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz