Komunikacją miejską w Paryżu zarządza RATP. Zobacz jak i jakie bilety kupić oraz jak sprawnie przemieszczać się po mieście.

W Paryżu działa zintegrowany system komunikacji miejskiej co oznacza, że możemy korzystać z metra, autobusów, tramwajów i pociągów. Posiadając bilet jednorazowy możemy się przesiadać między środkami komunikacji w następujący sposób:

 • metro/metro – przejazd w ciągu max 2 godzin
 • metro/RER lub RER/RER – przejazd w ciągu max 2 godzin
 • autobus/autobus w ciągu max 1,5 godziny
 • autobus/tramwaj oraz tramwaj/tramwaj w ciągu max 90 minut

Jak kupić bilet w Paryżu?

Wszystko jest mocno intuicyjne. W przypadku pociągów RER, poza automatami znajdują się na dworcach tradycyjne kasy. Na każdej stacji metra znajdują się automaty. Co ważne, obok automatów jest zawsze okienko Service. Co prawda w okienku nie kupimy biletów, ale pracownicy służą pomocą w ich zakupie w automacie, załatwiają również wszystkie niejasne sytuacje czy reklamacje.

Jedyny środek komunikacji miejskiej w którym kupimy bilety u kierowcy, to autobusy. Koszt to 2,00 euro, ale bilet obowiązuje tylko w danym autobusie – brak możliwości przesiadania się.

Zakup biletu w automacie zobaczycie na poniższym filmie:

Karty Navigo

W przypadku turystycznego wyjazdu, można rozważyć zakup magnetycznej karty Navigo Easy Pass – to na nią będziemy kupować – ładować bilety pojedyncze czy bilety 10 – przejazdowe. Uwaga! Aktualnie najpopularniejsze bilety 10 – przejazdowe kupujemy tylko na kartę Navigo!

Co ważne, nie musimy kupować magnetycznej karty za 2 euro. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację Bonjour RATP, a cały proces zakupowy dokonamy na swoim telefonie! Ta opcja zadziała tylko w wybranych smartfonach i wiem z doświadczenia, że nie wszędzie działa. Jeśli jednak kupimy kartę Navigo, możemy ją zeskanować w aplikacji Bonjour RATP przez moduł NFC i tym samym doładowywać z pozycji telefonu bilety na kartę Navigo, w tym wszystkie bilety t+.

Kartę Navigo kupicie w automatach na stacjach metra oraz w punktach obsługi RATP, w tym tych na stacjach metra.

Uwaga
Nie ma możliwości wykorzystania jednej karty Navigo np. na trzy osoby. Jeśli planujecie załadować popularny bilet 10 – przejazdowy, każda osoba powinna mieć swoją kartę. Nie możemy na swojej karcie odbijać przejazdów za innych pasażerów.

Co ważne, aplikacja umożliwia nam zarówno doładowanie biletami naszej magnetycznej karty Navigo, jak i zakup biletów bezpośrednio na nasz telefon. Na druga opcja – bez wyrabiania karty Navigo spowoduje, że aplikacja przekieruje nas do zainstalowania kolejnej apki, która umożliwi sczytanie biletu przez moduł NFC przykładając telefon do bramki na stacji metra czy czytnika w autobusie. Tak jak pisałem wyżej, wymagania systemowe spełnia tylko ograniczona liczba smartfonów. Z telefonów na Androidzie głównie Samsungi oraz większość iPhonów.

Czy do karty Navigo należy posiadać zdjęcie?
Są dwa rodzaje kart Navigo – Liberte + oraz Easy Travel Card.
To właśnie ta druga jest przydatna dla turystów ze względu na możliwość kupowania biletów 10 – przejazdowych. Easy Travel Card nie wymaga integracji z naszym zdjęciem w przeciwieństwie do karty Liberte+

Rodzaje biletów

Zamieszczamy poniżej rodzaje biletów, które będą atrakcyjne dla turystów. Omijamy tu wszelkie bilety miesięczne itd. Obowiązują one na strefy od I do III.

Ceny biletów zaktualizowane na 2023 rok.

Bilety jednorazowe – 1,90 euro / osoba
Pojedynczy przejazd w ramach I strefy z zachowaniem w/w zasad – RER. Przy wykorzystaniu metra, autobusów i tramwajów obowiązuje w całym regionie Paryża (nie tylko strefa I). Dzięki niemu dojedziemy z punktu A do punktu B w jednej ustalonej cenie niezależnie od przesiadek.

Bilety jednorazowe możemy zakupić również w autobusach w cenie 2,00 euro, ale obowiązują tylko na kurs tym autobusem (brak przesiadek).

Bilety 10 – przejazdowy – 14,90 euro / osoba
Najbardziej optymalne rozwiązanie ze względy na koszt pojedynczego przejazdu (1,49 euro).

Uwaga! Od roku 2022 ten bilet zakupimy tylko na magnetyczną kartę Navigo Easy Pass (dodatkowy koszt samej karty to 2,00 euro) lub w aplikacji Bonjour RATP – bezpłatnie – jeśli telefon spełnia wymagania sprzętowe.

Co ważne, kupując 10 – przejazdówkę mozemy kupić bilet ulgowy np. dla dzieci za jedyne 7,45 euro

Komu przysługują bilety ulgowe t-ticket 10 przejazdów?

Zniżki przysługują w t-ticket na 10 przejazdów (nie dotyczy kupowanych pojedynczo biletów). Obowiązuje on m.in. dzieci między 4 a 10 rokiem życia lub młodzież do 16 lat, która podróżuje w grupie co najmniej 10 osób w towarzystwie osoby dorosłej.

Bilety dzienny – od 8,45 euro / osoba
Bilet dzienny można kupić na kartę Navigo Easy, stąd nie musi być konfigurowany z żadnym zdjęciem etc. Kupujemy go w zależności od wykorzystywanych stref. Można go kupić jedynie w 10 kombinacjach stref: 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 2-3, 2-4, 2-5, 3-4, 3-5, 4-5.

Uwaga! Bilet jest ważny na dany dzień, a nie np. 24h od pierwszego skasowania. W momencie jego zakupu określamy dzień, w którym będzie używany. Może być to maksymalnie 6 następnych dni po zakupie. Oznacza to, że kupując bilet w poniedziałek, możemy dzień jego obowiązywania wybrać maksymalnie na niedzielę.

Cena biletów dziennych w zależności od kombinacji stref

Na bilety dzienne nie przysługują zniżki z powodu wieku etc.

Rodzaj stref Cena
1-2, 2-3, 3-4, 4-5 8,45 euro
1-3, 2-4, 3-5 11,30 euro
1-4, 2-5 14,00 euro
1-5 20,10 euro
Bilety weekendowe (tygodniowe) – popularne bilety, a które sporo osób pyta w komentarzach.
Bilet tygodniowy jest ważny od poniedziałku do niedzieli. Zakupić na bieżący tydzień można go najpóźniej w czwartek.
Przykład – przylatujesz w piątek do Paryża i mimo końcówki tygodni chcesz kupić ten bilet, aby do niedzieli móc swobodnie korzystać z komunikacji – nie ma ta takiej możliwości. Bilety kupowane w piątek, sobotę czy niedzielę można wykorzystać dopiero od następnego tygodnia.

Co ważne, w określonym czasie możemy korzystać z nielimitowanej ilości przejazdów.

Aby zakupić bilet weekendowy, potrzebujesz nabyć kartę Navigo Decouverte lub Navigo Travel (w przeciwieństwie do Navigo Easy, na którą możemy ładować najpopularniejsze bilety). W przypadku turystów zakupujemy kartę Navigo Decouverte. ta druga jest przeznaczona da mieszkańców oraz osób pracujących w Paryżu.

Koszt samej karty to 5 euro. Karta jest imienna. Nadrukowane jest na niej imię i nazwisko, a także zdjęcie użytkownika. należy zatem zabrać ze sobą zdjęcie portretowe 25 x 30 mm, lub wykonać je za pomocą maszyn znajdujących się na stacjach mera czy dworcach kolejowych.

TIP – Cena biletu weekendowego + koszt samej karty wynosi więcej niż np. 2 x karnet na 10 przejazdów. Będzie się opłacała tylko dla osób, które faktycznie wybierają się do Paryża na więcej niż 2 – 4 dni.

Cena biletów dziennych w zależności od kombinacji stref

Cena biletów obowiązujących od 1 stycznia 2023
Rodzaj stref Cena
2-3 27,45 euro
3-4 26,60 euro
1-4, 2-5 14,00 euro
4-5 26,10 euro
Wszystkie strefy 30,00 euro
Tak wygląda karta, która posłuży do zakupu biletu weekendowego
Paris Visite – bilety przygotowane z myślą o turystach. Są to po prostu bilety na określoną liczbę kolejno następujących po sobie dni. Co ważne, są tutaj zniżki dla dzieci od 4 do 12 lat (11,99).

Co ważne, w określonym czasie możemy korzystać z nielimitowanej ilości przejazdów.

Bilet sprzedawany w formie karty magnetycznej, stąd przy jego zakupie będzie konieczne podanie swojego imienia i nazwiska – karty są imienne.

Kupując kartę zaznaczamy, od którego dnia będziemy z niej korzystać. Kupując bilet np. w poniedziałek, możemy określić początek naszego użytkowania np. na wtorek.
Bilet jest ważny określoną liczbę dni, nie liczy się w tym przypadku godzina rozpoczęcia, stąd nie opłaca się rozpoczynać jego użycia np. wieczorem.

Ceny biletów Paris Visite (strefa I – III)

Cena biletów obowiązujących od 1 stycznia 2023
Rodzaj biletu Cena dorośli Cena dzieci (4 – 12 lat)
1 dzień 13,55 euro 6,75 euro
2 dni 22,05 euro 11,00 euro
3 dni 30,10 euro 15,05 euro
5 dni 43,30 euro 21,65 euro

Ceny biletów Paris Visite (strefa I – V)

W ramach tej wersji dojedziemy również do Disneylandu oraz Wersalu bez konieczności kupowania dodatkowych biletów. Będzie tu użyteczne również w przypadku korzystania z lotniska Orly. Wtedy przejazd np. Orlyval będziemy mieć w cenie.

Rodzaj biletu Cena dorośli Cena dzieci (4 – 12 lat)
1 dzień 28,50 euro 14,25 euro
2 dni 43,30 euro 21,65 euro
3 dni 60,70 euro 30,35 euro
5 dni 74,30 euro 37,15 euro

Strefy

Powyższe ceny biletów obowiązują strefach od I do III. Dotyczy ona części Paryża, które są najistotniejsze dla turysty, łącznie z dzielnicą biznesową La Defense. I strefę opuszczamy podróżując np. do Wersalu czy Disneylandu, więc do obu tych atrakcji kupujemy odpowiednio inne bilety.

Szczegóły we wpisach:

Poniżej mapa stref w Paryżu dla zobrazowania zasięgu III strefy oraz położenia Disneylandu oraz Wersalu:

źródło: ratp.fr
Szczegółowy plan stref – kliknij aby powiększyć

Pozostałe środki komunikacji po Paryżu

Popularny wśród turystów jest specjalny autobus turystyczny, w którym obowiązują osobne taryfy, a także statek Batobus, którym przemieszczamy się pomiędzy przystankami znajdującymi się wzdłuż Sekwany.

Szczegóły:

293 komentarze

 1. Witaj Tomku,
  Przylatujemy na ORLY w czwartek i jedziemy do hotelu w Issy-les-Moulineaux. Z tego co czytałem, pisałeś że na ORLY nie ma możliwości kupić karty Navigo, czy w takim razie polecałbyś kupno jednorazówki na tramwaj 7 i dalsze szukanie punktu gdzie można kupić kartę?
  Pozdrawiam!

  • Witaj Paweł,
   Tak, tramwaj to tylko 1,90 bilet, a jadąc na ostatnią stację – Louis Aragon podłączacie się pod stację metra, na której wszystko załatwicie.

  • Hejka! Chcę dostać się autobusem 171 najbliżej Pałacu Wersal. Kończę pobyt i mam jeszcze bilety pojedyncze po Eur 1,9. Muszę skasować 2 na jeden przejazd (1metro #9 + autobus #171)? Czytałem Twój wpis nt dojazdu do Wersalu, ale chcę się upewnić.

  • Hej!
   Tak, wykorzystasz jeden bilet na dojazd metrem w okolice Pont de Sèvres.
   Stamtąd 171 bezpośrednio pod pałac. Wysiadasz na ostatnim przystanku, czyli Château.

   P.S. Dodałem właśnie do wpisu o dojeździe do Wersalu autobus 171. Dzięki.

  • Witam jedziemy na 5 dni do Paryża 2 dorosłych 2 dzieci 11 i 13 lat chcemy zakupić bilety Paris Vista strefa 1-3, a jakie bilety musimy jeszcze sobie dokupić żeby dojechać z lotniska orly do centrum i na powrocie z centrum na lotnisko orly. Pozdrawiam

  • A widzisz w ogóle opcję stworzenia wirtualnej karty Navigo i kupienia biletów bezpośrednio na telefon (bez konieczności posiadania fizycznej karty Navigo)?
   Bo jeśli nie, oznacza, że twój telefon nie daje takiej możliwości.
   Będziesz musiał kupić na miejscu kartę Navigo i zintegrować ją przez NFC ze swoim telefonem.

 2. Czy jeżeli kupie bilet Paris Visite (strefa I – V) na 3 dni to będę mógł podróżować metrem nieograniczona ilość razy?

 3. Gdzie mogę kupić bilet Paris Visite (strefa I – V) na kilka dni (3 lub 5) w telefonie w jakiejś aplikacji? Czy gdzieś w automacie na miejscu w Paryżu?
  Pozdrawiam

  • Można kupić online, ale przesyłka do Polski będzie sporo kosztować.
   Kartę kupisz na każdej stacji metra czy RER, w punktach czy informacji turystycznej
   Dostępna jest również na lotniskach Orly czy CDG w Paryżu, więc można z niej korzystać od razu po przylocie.

 4. Czy na bilecie bilet Paris Visite (strefa I – V) mogę podróżować do Wersalu pociągami tej linii: Ligne A du RER d’Île-de-France? Pozdrawiam.

 5. Cześć. Czy kupując bilet Paris Visite (strefa I – V) na 3dni oznacza że obowiązuje on 72h? Czy dzień zakupu + dwa kolejne dni?

  • Cześć. Liczą się tutaj pełne dni, czyli wersja 3 – dniowa np. od poniedziałku, będzie ważna do środy do końca dnia (do północy).

 6. Hej.
  Czyli nie można na jednym bilecie przesiąść się z metra do autobusu/tramwaju lub odwrotnie?
  Zainstalowałem na iphonie 12 aplikację Bonjour RAT, ale nie widzę tu opcji kupienia czegokolwiek .Założyłem konto. Jedynie widzę możliwość zczytania Navigo pass telefonem. Na pewno tą aplikacją można coś kupić??

  • Hej,
   Na górnej belce powinny być dwie opcje zakupu biletów „on my navigo pass” oraz „on my phone”.
   Jeśli nie wyświetla ci się ta druga opcja, widocznie nie ma możliwości zakupu biletu na Twim telefonie.

   Jeśli nie kupujesz jednorazowego u kierowcy w autobusie, a kupujesz bilety na kartę Navigo, to przesiadki są dozwolone w następujący sposb:
   – metro – metro
   – metro – RER, lub RER-RER
   – bus – bus
   – tramwaj – bus

   Jak widać w ramach jednego przejazdu nie przesiądziesz się z metra do autobusu, tylko skasuje ci kolejny bilet.

  • Jeszcze dopytam. Bilet za 1.90 Euro albo ten bilet na 10 przejazdów, one wszystkie umożliwiają swobodne przemieszczanie się między strefami I-III? Kasuję bilet w I, jadę sobie do III i tylko muszę się trzymać czasu 90 lub 120 minut?

 7. Kombinuję, ale żebym nie przekombinował 😉 Mamy 4 pełne dni w Paryżu (przylatujemy rano) i 5tego dnia rano wylot, w 4 osoby, lotnisko Orly. Na wylot, to chyba po prostu Uber będzie dobrą opcją, ale po przylocie myślałem o trzydniowych kartach Paris Visite. Wystarczy nam strefa I-III, więc pytanie jak najsensowniej wydostać się z lotniska, które jest już poza strefą? Potrzebujemy się dostać w okolice Bibliothèque François-Mitterrand. Na 4 osoby, to może jednak ten Uber też na początek?

  • Bo tak, można to brać na różne sposoby 🙂
   Bo np. Orlybus możecie podjechać na Denfert-Rochereau, a tam przesiąść się na metro linii 6, którym podjedziecie na miejsce.
   Na metrze korzystacie już z Paris Visite, więc możecie zapłacić tylko za Orlybus.
   Bilet na Orlybus to jednak 9,50 euro, więc przy czterech osobach musicie przekalkulować czy nie dużo drożej wyjdzie was po prostu taksówka.

  • Dzięki. Lubię szukać dobrych i tanich rozwiązań, więc po namyśle mam taki scenariusz. Wskoczymy w tramwaj T7, potem w metro do stacji Place d’Italie i dalej spacerek 😉

 8. Cześć Tomek, dzięki wielkie za ten wpis : )
  Mam pytanie. Planuje podróż do Paryża (4 dni, 3 os. dwie dorosłe i dziecko). Przylatujemy na lotnisko Beauvais-Tillé, szukam pomysłu jaki bilet zakupić na transport na te dni.

  Jest jakaś miejska karta która mogłaby obejmować np. trasę z lotniska Beauvais-Tillé + cały Paryż czy nie ma czegoś takiego? Przeczytałam, że za 30 euro można kupić bilet w obie strony z lotniska Beauvais-Tillé do centrum. Tylko do tego musiałabym dokupić bilet na komunikację miejską po całym Paryżu.
  Doradź proszę co zrobić: czy kupić bilet za 30 euro z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko a później kupić jeszcze bilet na komunikację miejska po Paryżu (ten za 27 euro)? Jak to zaplanować żeby zaoszczędzić?

  Może lepiej uberem z tego lotniska? Kurcze nie wiem.
  Będę wdzięczna za pomoc :))
  Dzieki

  • Cześć!
   Dokładnie, z Beauvais najrozsądniejszy jest shuttle bus. Bilety online kupisz na stronie lotniska. Szczegółowe informacje o tym autobusie znajdziesz we wpisie Dojazd z lotniska Beauvais – Tille.

   Nawet jeśli przylatujecie w trójkę to taxi będzie droższe niż autobus, to kawałek drogi.

   W samym Paryżu masz do wyboru kilka rozwiązań, ale najwygodniejsze są po prostu bilety Paris Visite – macie nielimitowane przejazdy przez określoną liczbę dni.

 9. Dzień dobry. Ze stacji Barbes- Rochechouart do stacji kolejki RER Les Halles i dalej do Disneylandu. Muszę kupić 1 bilet na metro z Barbes- Rochechouart i potem drugi na Les Halles na RER do Disneylandu (strefa V)? czy też jeden bilet wystarczy ten kupiony na stacji Barbes- Rochechouart i przesiadam się na RER?

  • Dzień dobry,
   Możesz kupić jeden bilet na całą trasę za 5 euro i dojedziesz na nim z Barbes aż do Disneylandu z przesiadką na Les Halles.

 10. Dzień dobry Panie Tomku, wybieramy się w 3 osoby na tydzień do Paryża, nocleg mamy w strefie 4, mam pytanie by móc poruszać się komunikacją karta navigo easy travel obejmuje strefy 1-5?

  • Dzień dobry,
   To zależy jakie bilety kupisz na tą kartę 🙂
   Karta Navigo to tylko bilet elektroniczny na który kupujemy wybrane bilety – np. bilety 10 – przejazdowe, jednorazowe.
   W waszym przypadku można rozważyć zakup kart Paris Visite na strefę 1-5 i wtedy podróżujecie z miejsca noclegu oraz np. do Wersalu czy Disneylandu.

   Na dniach postaram się w tym wpisie opisać jeszcze bilety weekendowe. Sporo osób o nie pyta, a mogę je wyrobić również turyści.

 11. Cześć.
  Czy jeśli przejadę 10 minut metrem, wyjdę przez bramki i po godzinie wrócę do metra, czy mogę jechać w ramach jednego biletu przesiadkowego do 2 godzin czy trzeba kasować drugi bilet?
  Czy skasowany bilet w ramach przesiadki w autobusie/tramwaju trzeba kasować raz jeszcze czy wystarczy pokazać kierowcy?
  Będę wdzięczny za możliwie szybką odpowiedź.

  • Cześć,
   Będziesz musiał skasować bilet drugi raz jeśli wyjdziesz i ponownie wrócisz na stację.
   Bilet w autobusie kasujemy w kasowniku. Jeśli spełnia zasady przesiadek, czyli właśnie tramwaj/autobus w wyznaczonym czasie, nie zliczy się kolejnego przejazdu w autobusie.

 12. Witam,
  Przylatuje do Paryża wraz z siostrą na 4 dni od 13.03 do 16.03. Będziemy lądować w Orly. Planuje kupić po bilecie dla nas ten 10-cio przejazdowy. Pobrałem już aplikacje i założyłem sobie konto na Navigo, ale obawiam się, że nie będę potrafić prawidłowo zakupić ten bilet. Na pewno będę kupować pierwszy oddzielny bilet, aby dostać się tylko z lotniska do centrum. Czym najlepiej ?

  • Witaj,
   Najwięcej osób wybiera Orlybus ze względu na szybkie podłączenie się pod metr i czas dojazdu do miasta.
   Oczywiście najbardziej budżetowy tramwaj, a tu możecie już wykorzystać wasze 10 – przejazdówki – jeden odbijacie w tramwaju, a kolejny w metrze.

 13. Witam. Czy na app mogę zakupić pakiet biletów niedziela – poniedziałek za 30 euro? Czy uczniowie z Polski mają zniżki? Pozdrawiam.

  • Witaj,
   Jeśli chodzi ci o tygodniówki to kupisz jest na navigo.fr lub na miejscu w automatach lub tradycyjnych okienkach.
   Z racji promocyjnej ceny nie ma tu zniżek dla dzieci.

 14. Witam, a jak wygląda dojazd do centrum Paryża z lotniska CDG? Czy ma tu zastosowanie ktśryś z biletów przez Ciebie opisanych, tj. np. bilet 3-dniowy na kilka stref?

 15. Witam serdecznie, jestem studentem i jadę do Paryża na weekend od piątku po południa do poniedziałku rana i jakie bilety najlepiej by było nam kupić jeżeli chcemy się poruszać sprawnie metrem i autobusami , będziemy mieszkać w Suresnes i z tego co wiem to jest 4 lub 5 strefa, myślałem żeby kupić na dwa dni navigo youth weekend a w piątek i poniedziałek na jednym bilecie dojechać, czy da się wgl na jednym bilecie dojechać z Suresnes do ronda de gaule’a i jak dokładnie działa te navigo youth.

  • Witaj Kacper,
   Taki bilet na strefy od 1 do 5 kupisz za jedyne 10,10 euro.
   Surenses jest w III strefie, więc wystarczy ci bilet za 4,60 euro.
   Kupisz go w każdym automacie na dowolnej stacji metra oraz w tradycyjnych okienkach.
   Co ważne – obowiązuje tylko w soboty i niedziele, więc w te dni planuj najwięcej przejazdów.

   Jeśli będziesz chciał dojechać do Łuku Triumfalnego np. z przystanku Mont Valérien, to jadąc koleją miejską – Transilien, przesiadasz się na RER A i za cały bilet na tej trasie płacisz 3,10 euro.

  • Cześć,
   Nie. Notre Dame jest w 1 strefie.
   Koszt przejazdu z Massy – Palaiseau RER B na tej trasie t 4,05 euro.

 16. Hej, przylatuje na lotnisko Beauvais i potrzebuje się dostać do V dzielnicy, okolice rue monge. Planuje wyjazd 5 dniowy, w marcu, na pewno będę chciała zwiedzić wszystkie atrakcje- czy zakup biletu stref 1-3 na metro będzie opłacalny? Podejrzewam ze z lotniska bilet autobusowy będę musiała opłacić i tak, czy metro obejmuje tez busy miejskie? 🙂 ewentualnie jak wyglada kwestia wynajęcia np. Panka jak to u nas funkcjonuje w Polsce, na sam ostatni dzień, celem dostania się na lotnisko wczesnie rano.
  Serdecznie z góry dziękuje za odpowiedz! 🙂

  • Cześć Oliwia,
   Tak, z lotniska shuttle bus. Na powrót również lub ew. wypożyczalnia i zostawienie samochodu na lotnisku.
   Z „Panków” 🙂 czyli Car Shearingu możesz spojrzeć na oferty Free2Move, ShareNow, Zity, Ubeeqo, Communeauto i Moov’in.
   Nie korzystałem z tego i nie wiem jak wyglądałaby opcja dojechania samochodem którejś z firm d Beauvais.

 17. Cześć Tomku!
  W marcu planuje 5 dniowy pobyt w Paryżu, kupiłam już bilety na bus z Beauvais do Paryża. Nie jestem jednak pewna jakie bilety kupić na komunikację miejską. Hotel mamy w dzielnicy Ste Marguerite, poruszać się będziemy głównie w strefach 1-3, ale planujemy też pojechać do Wersalu. Jeśli kupimy Paris Visit na strefy 1-3, to jakie bilety powinniśmy dokupić aby dojechać do Wersalu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

  • Cześć Ania!
   Tak, Paris Visite bardzo wygodne, to typowa formuła skrojona dla turystów, czyli nie najtaniej, a wygodnie 🙂
   Na bilecie Paris Visite dojedziecie do stacji, z której macie pociąg do Wersalu. Tam po prostu w automacie czy w okienku kupicie po prostu bilet ze stacji do Wersalu. Tak będzie najrozsądniej jeśli planujecie tylko raz wyjechać poza strefy 1-3.

 18. Dzień dobry Panie Tomku mam pytanie odnośnie jakie bilety by pan polecił 2 dorosłych 2 dzieci przylatujemy w poniedziałek wieczorem a piątek rano wracamy z czego jeden dzień pełny spędzimy w Disneyland czyli wychodzi tak naprawdę 2 dni zwiedzania plus dojazd do Disneyland. Proszę o pomoc bo już tyle się nasłuchałam a dalej jest mętlik w głowie. Dziękuje bardzo pozdrawiam. Zaznaczę ze przylatujemy na lotnisko Beauvais.

  • Dzień dobry,
   Nie ma tu jednego złote rozwiązania.
   Postawcie zatem na bilety 10 – przejazdowe, bo to bardzo elastyczne rozwiązanie podczas zwiedzania Paryża, a faktycznie na połączenie do Disneylandu kupicie po prostu jednorazowe bilety z miejsca gdzie będziecie mieszkać.
   Na transfer z lotniska musicie oczywiście kupić osobne bilety na shuttle bus.

 19. Dzień dobry,

  Czy poruszając się tylko w 1 strefie, opłaca się podróżować na bilecie dobowym czy na karcie? czy bilet dobowy działa on od godziny x do godziny x czy od rana do wieczora? Czy kupując 10 biletów na kartę rozumiem, że jadąc 10 min metrem, wyjść na góre po czym wrocić po 30 min do metra to musze skasować nowy bilet? Może orientnuję się Pan czy Blablacar jest dobrze rozwinięty i można polować na niego z lotniska Beauvais aby dojechać do Paryża?

  • Witam Panie Tomku
   Z lotniska Orly chcemy jechać tramwajem do metra 7, tam chcemy kupić Paris Visite na 3dni na 1-3 strefę. Czy na tą kartę jeździmy komunikacją miejską w trzech strefach (autobusy metro tramwaje) czy w autobusach zbliżamy kartę do czytników przy każdej podróży? Czy na karcie trzeba wpisać dane?

  • Tomasz – dokładnie. Kartę odbijacie za każdym razem korzystając np. z autobusów. Oczywiście działa w tych strefach w autobusach, tramwajach raz metrze. Na kartach nie wpisuje się żadnych danych.

  • Dzień dobry,
   Niestety nie wiem jak wygląda BlaBla na miejscu – nie testowałem tego.
   Tak, w przypadku wyjścia ze stacji metra i ponownego wejścia pobierany jest kolejny przejazd z biletu.
   Bilety dzienne zarówno jako Paris Visite, jak i dzienny bilet kupowany na kartę Navigo jest ważny na konkretny dzień, np. poniedziałek, a nie np. na 24h od pierwszego odbicia.
   Dzienny bilet jest tańszy niż 1 – dniowa karta Paris Visite, ale nie przysługują tu żadne zniżki z tytułu wieku.

 20. Mam kilka wątpliwości. Z tego co przeczytałam do biletu tygodniowego na 5 stref nie musze mieć zdjęcia? Czy taki bilet kupię na lotnisku Orly? Czy bilet jest ważny od poniedziałku rana do niedzieli wieczór?

  • O biletach tygodniowych postaram się napisać wszystkie informacje w tym wpisie na dniach, ale chronicznie brakuje aktualnie czasu. W ciągu kilku dni powinno się to ukazać na stronie.

   /edit 06.02.2023 – jednak szybciej niż myślałem. Informacja o weekendówkach jest już we wpisie.

 21. Witam czy jak kupię kartę Navigo na tydzień od poniedziałku i będę miała zdjęcie i swoje dane to jeżdżę bez ograniczeń poruszając się całą komunikacją do 3 strefy?Czy dla turystów jest inna niż dla mieszkańców?
  Ile kosztuje?
  Dziękuję

  • Kupujesz kartę Navigo Decouverte za 5 euro, integrujesz ją ze swoim zdjęciem i imieniem, nazwiskiem.
   Na nią możesz kupić bilet miesięczny czy np. bilet tygodniowy.
   Zauważ, że w opcji stref można weekendówki kupować w określonych konfiguracjach. Tu niż nie oszczędzamy dwóch euro, tylko kupujemy All Zones – na wszystkie 5 stref. Koszt biletu + karty to łącznie 35 euro.

 22. Dzień dobry, czy na Navigo Weekly Ticket dojadę z Paris-Charles de Gaulle do centrum, do Disneylandu i z powrotem? Czy na pociągi przewidziane są inne bilety, chociaż widziałam na tej stronie: https://www.iledefrance-mobilites.fr/en/tickets-fares/detail/navigo-weekly-ticket , że widnieje tam RER. Szukam najlepszego rozwiązania, bo przyjeżdżam w poniedziałek na de Gaulle, we wtorek Disneyland, a w pozostałe dni (wyjazd w piątek w godzinach wieczornych) będę zwiedzać z mężem i siedmioletnią córeczką zabytki w strefie 1-3 plus stadion PSG i Korty. Z góry dziękuję za odpowiedź, chyba że źle myślę, to proszę o podpowiedź.

 23. witam, na czym polegają strefy na metro będziemy w hotelu B&B HOTEL Paris Italie Porte de Choisy
  i teraz czy metro od hotelu do atrakcji takich jak Notre-Dame wieża Eiffla itp jest w jednej strefie cenowej ?
  jeśli będę jechał tylko w dwie strony to bardziej opłacalne będzie kupienie biletów jednorazowych na 2godziny jeżdżenia prawda ? pozdrawiam Robert

 24. Dzień dobry,
  Proszę o informację, bo nie mogę znaleźć w necie – ile kosztuje jeden bilet na RER niebieski z lotniska CDG do La Hacquiniere? Obie stacje są w 5 strefie ale po przeciwnych stronach Paryża. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz