Miejskie karnety pomogą ci zmniejszyć koszty zwiedzania jeśli planujesz odwidzenie sporej ilości miejsc. Poniżej przegląd dostępnych kart, które możesz zarezerwować online.

Paris City Pass

Paris City Pass

Karnet oferowany przez firmę Tiqets. W jego skład wchodzą następujące udogodnienia:

 • wieża Eiffla – wejście z przewodnikiem schodami na II piętro, opcjonalnie możliwość wjazdu na szczyt!
 • bilet do Luwru
 • rejs po Sekwanie
 • przewodnik audio po całym Paryżu + mapy + nawigacja
 • 10% zniżki na wszystkie pozostałe atrakcje

Karnet o tyle warty rozważenia, że obejmuje atrakcje w Paryżu, które zwiedza praktycznie każdy, czyli Wieża Eiffla oraz Luwr. Dodatkowo niezwykle popularna atrakcja, jaką jest rejs po Sekwanie. Największym plusem jest otrzymanie kodu zniżkowego 10%, dzięki któremu zarezerwujemy wszystkie inne atrakcje! Kod zniżkowe możemy wykorzystać chociażby na bilety do Disneylandu, Pałac w Wersalu i niezliczoną liczbę atrakcji w samym Paryżu. Sama zniżka potrafi nam zrekompensować zakup tego karnetu.

Ceny

Uwaga
Karta Paris City Pass bezpłatna dla dzieci do 4 lat.

Paris Museum Pass

Paris Museum Pass

Prawdziwa petarda dla wszystkich nastawionych na maksymalne zwiedzanie! Karnet kupujemy w opcji na 48h lub 96h. W tym czasie możemy wejść do wszystkich atrakcji i muzeów, które znajdują się na karcie.

Szczegółową listę znajdziecie na stronie, która umożliwia zakup karty – Paris Museum Pass, ale z najważniejszych można wymienić chociażby Łuk Triumfalny, Muzeum Armii – Grób Napoleona, Centrum Pompidou, Sainte Chapelle, Luwr, Muzeum d’Orsay czy Wersal. Dodatkowo dziesiątki muzeów w Paryżu oraz okolicach miasta.

Ceny

Uwaga
Wejścia bezpłatne dla wszystkich do 18 lat, a dla obywateli UE do 26 lat.

Paris Pass

The Paris Pass

Najbardziej rozbudowana opcja miejskiego karnetu. Zawiera w sobie karnet opisany wyżej, czyli Paris Museum Pass, ale dodatkowo rozbudowany jest o:

 • wybrane atrakcje Paryża, które nie znajdują się na karcie muzealnej. Znajdziecie tu np. wejście do muzeum figur woskowych Grevin, rejs po Sekwanie, wjazd na wieżę Montparnasse czy paryską operę.
 • Paris Visite – kartę umożliwiającą nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę dni. Szczegóły dot. Paris Visite znajdziecie tu – Bilety komunikacji miejskiej.
 • Autobus Hop on Hop off w wersji jednodniowej. Szybko przemieścicie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Paryża, co pozwoli skorzystać z większej ilości atrakcji! Szczegóły – Autobus turystyczny i łódź turystyczna.
 • przewodnik w wersji elektronicznej.

Należy pamiętać, że karnet nie jest godzinowy tylko działa przez pełne dni. Nie opłaca się zatem uruchamiać go np. w poniedziałek o 16:00 tylko zacząć od kolejnego, pełnego dnia.

Ceny

Wersja 2 – dniowa

Wersja 4 – dniowa

Wersja 6 – dniowa

Paris PassLib’

Paris PassLib’ to bardzo rozbudowany pakiet w skład którego wchodzi:

 • rejs po Sekwanie
 • bilet 1 – dniowy na autobus turystyczny Hop on Hop off
 • karnet Paris Musem Pass, który jest opisany powyżej
 • Paris Visite – kartę umożliwiającą nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę dni. Szczegóły dot. Paris Visite znajdziecie tu – Bilety komunikacji miejskiej.

Jak więc widać, karta jest bardzo podobna do wyżej opisanej Paris Pass. Po zakupie istnieje konieczność odebrania kart w jednym z dwóch podanych punktów.

Istnieje możliwość kupienia wersji Mini, która zawiera w sobie jedynie Rejs po Sekwanie oraz Autobus Turystyczny. Według nas opcja niewarta uwagi.

Ceny

Wersja Mini

Wersja 2 – dniowa

Wersja 3 – dniowa

Wersja 5 – dniowa

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz