Miejskie karnety pomogą ci zmniejszyć koszty zwiedzania jeśli planujesz odwidzenie sporej ilości miejsc. Poniżej przegląd dostępnych kart, które możesz zarezerwować online.

Od roku 2022 nieco zmieniła się oferta kart ze względu na drożejące wstępy. Stąd ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 29.07.2022.

Paris Digital Pass

Paris City Pass

Karnet oferowany przez firmę Tiqets. W jego skład wchodzą następujące udogodnienia:

 • wieża Eiffla – wejście z przewodnikiem schodami na II piętro, opcjonalnie możliwość wjazdu na szczyt!
 • bilet do Luwru
 • rejs po Sekwanie
 • przewodnik audio po całym Paryżu + mapy + nawigacja
 • 10% zniżki na wszystkie pozostałe atrakcje

Karnet o tyle warty rozważenia, że obejmuje atrakcje w Paryżu, które zwiedza praktycznie każdy, czyli Wieża Eiffla oraz Luwr. Dodatkowo niezwykle popularna atrakcja, jaką jest rejs po Sekwanie. Największym plusem jest otrzymanie kodu zniżkowego 10%, dzięki któremu zarezerwujemy wszystkie inne atrakcje! Kod zniżkowe możemy wykorzystać chociażby na bilety do Disneylandu, Pałac w Wersalu i niezliczoną liczbę atrakcji w samym Paryżu. Sama zniżka potrafi nam zrekompensować zakup tego karnetu.

Ceny

Uwaga
Karta Paris City Pass bezpłatna dla dzieci do 4 lat.

Paris Museum Pass

Paris Museum Pass

Prawdziwa petarda dla wszystkich nastawionych na maksymalne zwiedzanie! Karnet kupujemy w opcji na 48h lub 96h. W tym czasie możemy wejść do wszystkich atrakcji i muzeów, które znajdują się na karcie.

Szczegółową listę znajdziecie na stronie, która umożliwia zakup karty – Paris Museum Pass, ale z najważniejszych można wymienić chociażby Łuk Triumfalny, Muzeum Armii – Grób Napoleona, Centrum Pompidou, Sainte Chapelle, Luwr, Muzeum d’Orsay czy Wersal. Dodatkowo dziesiątki muzeów w Paryżu oraz okolicach miasta.

Ceny

Uwaga
Wejścia bezpłatne dla wszystkich do 18 lat, a dla obywateli UE do 26 lat.

Paris Pass

The Paris Pass

Najbardziej rozbudowana opcja miejskiego karnetu. Zawiera w sobie karnet opisany wyżej, czyli Paris Museum Pass, ale dodatkowo rozbudowany jest o:

 • Autobus Hop on Hop off w wersji jednodniowej. Szybko przemieścicie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Paryża, co pozwoli skorzystać z większej ilości atrakcji! Szczegóły – Autobus turystyczny i łódź turystyczna.
 • Rejs po Sekwanie z firmą Betaux Parisien;
 • przewodnik w wersji elektronicznej.

Należy pamiętać, że karnet nie jest godzinowy tylko działa przez pełne dni. Nie opłaca się zatem uruchamiać go np. w poniedziałek o 16:00 tylko zacząć od kolejnego, pełnego dnia.

Ceny

Wersja 2 – dniowa

Wersja 4 – dniowa

Wersja 6 – dniowa

Paris PassLib’

Paris PassLib’ to bardzo rozbudowany pakiet w skład którego wchodzi:

 • rejs po Sekwanie
 • bilet 1 – dniowy na autobus turystyczny Hop on Hop off
 • karnet Paris Musem Pass, który jest opisany powyżej

Jak więc widać, karta jest bardzo podobna do wyżej opisanej Paris Pass. Po zakupie istnieje konieczność odebrania kart w jednym z dwóch podanych punktów.

Istnieje możliwość kupienia wersji Mini, która zawiera w sobie jedynie Rejs po Sekwanie oraz Autobus Turystyczny. Według nas opcja niewarta uwagi.

Ceny

Wersja Mini

Wersja 2 – dniowa

Wersja 3 – dniowa

Wersja 5 – dniowa

20 komentarzy

  • Nie, w każdej atrakcji trzeba pobrać bilet zerowy, ale w przypadku kiedy macie Museum Pass i wchodzicie osobno kolejką do tych co mają bilety online, również bez kolejki będziecie odbierać zerówki dla 19 – latki.

 1. Dzień dobry. Proszę mi podpowiedzieć czy jadąc z dwójką dzieci 13 lat warto kupować i dla nich Paris Pass? Z tego co wyczytałam to do muzeów wchodzą za darmo. Jak dla mnie powinnam kupić tylko Visite?

  • Dzień dobry Iwona,
   Tak, to bardzo dobra opcja, bo Paris Pass dadzą was zniżki dla was a dzieci w dużej części wchodzą bezpłatnie.

 2. Ten artykuł niestety wprowadza mocno w błąd. Ponieważ w tych wszystkich kartach nie ma darmowego publicznego transportu w strefach 1 do 3 ani tym bardziej w strefach 1do5. Karta Paris Visite nie zawiera się w tych pakietach. Trzeba ją dokupić oddzielnie. Możliwe że było tak rok temu lub wiecej.
  Powtarzam Karta city pass, paris pass i pass libre nie zawierają przejazdów komunikacją miejską.
  Autobus hop on hop off jezdzi tylko po scislym centrum i nie ma mozliwosci nim dojechac do hotelu.

  • Karty Paris Visite były opisane tylko w dwóch ostatnich kartach. W opisie City Pass nie miałem żadnej informacji o darmowej komunikacji miejskiej.
   Aktualnie faktycznie nie ma ich już w cenie, dlatego aktualizuję wpis w oparciu o dane i atrakcje na 2022 rok.
   Autobus Hop on Hop off ma w zamiarze jeździć pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta, by szybko przemieszczać się pomiędzy nimi. Nie ma za zadania odwożenia turystów pod hotele.

 3. W Paris Museum Pass, można zwiedzić wersal razem z ogrodami? Czy za ogrody trzeba dodatkowo zapłacić? I czy dzięki tej karcie nie będę musiał stać w kolejkach?

  • Stoisz w kolejce do kontroli bezpieczeństwa, ale oczywiście omijasz kolejkę do kas.
   W cenie karnetu jest wejście do Pałacu, Trianon oraz ogród, ale nie dotyczy to wejścia do ogrodów w dni, kiedy odbywają się tzw. „muzyczne ogrody” i pokaz fontann.

 4. Dzień Dobry,
  Wybieram się do Paryża za tydzień, mam kilka pytań, jeżeli można:
  1. Czy darmowe zwiedzanie muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca jest nadal aktualne i czy należy robić rezerwacje, czy po prostu ustawić się w kolejkę? Podobno m.in. Centrum Pompidou, Muzeum Orsay, Luwr czy Muzeum Rodina?
  2. Podobno jest karta(karnet) na transport miejski na tydzień (ok.23euro), ale wymagane jest zdjęcie. Jak to załatwić i gdzie? Ważna jest od pon do niedz.? Na jakie strefy?
  3.Czy kupując np. bilet na Wieże Eiffla czy do Wersalu w kasie zapłacę więcej niż zamawiając przez internet?

  • Dzień dobry,
   1) Tak, oczywiście. Do większości miejsc trzeba jednak taką darmową wejściówkę rezerwować. Widzę, że np. w Centrum Pompidu na pierwszą listopadową niedzielę jest sporo dostępnych slotów, więc rezerwuj jak najszybciej 🙂
   2) Generalnie na przejazdy dla turystów jest przewidziana karta Paris Visite. 5 – dniówka na strefy 1-3 kosztuje 42,20 euro. Jeśli chodzi o weekendówki, to jest to oferta dla rezydentów – mieszkańców regionu Paryża.
   3) W przypadku tych atrakcji nie. Mało tego, Wersal na miejscu jest o ok. 1 euro tańszy 🙂 Ale tylko rezerwacja internetowa gwarantuje ci wejście na określoną godzinę. na miejscu w Wersalu możesz stać trochę w kolejce do kasy, a później kupić bilety na wejście dopiero np. z dwie godziny i będziesz musiał tam czekać. Dlatego Wersal rekomenduje bookować zdecydowanie wcześniej.

 5. Dziękuję za odpowiedź. Mam w takim razie jeszcze pytania:
  1. Jeżeli kupię Kartę Paris Museum Pass np. na 4 dni, to muszę do każdej atrakcji (muzeum) i tak zarezerwować wizytę wcześniej, czyli planuję np. Luwr, Pompidou i Orsay w jeden dzień to muszę dostać się do każdej z tych instytucji najpierw na stronę internetową i podać dokładną datę i czas zwiedzania?
  2. Czy ta karta obejmuje także wieżę Eiffla?
  3. I ostatnie pytanie , czy strefy 1-3 mi wystarczą jeżeli ląduję na lotnisku CDG a wylatuję z Orly – one są poza strefą, czy lepiej wziąć na 1-3 i dopłacić za ten transport jednorazowo? Jest jeszcze Wersal, też poza strefą? DZIĘKI )):

  • 1) Zależy. W większości atrakcji pokazuje się kartę jako bilet wstępu. Od pierwszej atrakcji liczy się wykupiony czas. Kluczowe atrakcje jak Luwr wymagają jednak rezerwacji na konkretną godzinę. Wschodzisz wtedy np. na stronę Luwru i wybierasz „Visitors with a Paris Museum Pass” i rezerwujesz wejście na konkretny dzień i godzinę. Przy pozostałych z marszu.
   2) Nie, wieża Eiffla to osobny wstęp.
   3) Jeśli lądujesz na CDG, wracasz z Orly, a dodatkowo planujesz wyjazd do Wersalu, postaw na kartę w opcji ze strefami 1-5.

 6. Dzień Dobry,
  Panie Tomaszu jeżeli można mam kilka pytań:
  1. Lądujemy z koleżankami na Orly wieczorem za tydzień ok.23. Muszę (albo inaczej, chciałabym) zdążyć na nocleg do 24 (XIX dzielnica), bo po północy nie wiem dlaczego pan mający klucze będzie chciał dodatkowe 100 euro!. Tak więc wolimy zapłacić za taxi 50 euro i zdążyć przed północą, niż tłuc się transportem(tramwaj,metro,pieszo – ale taniej). przez ok.1,5h i nie zdążyć a zapłacić 100+. Pytanie: co zamówić – Bolt czy Uber? czy to bezpieczne?czy ma Pan inną opcję?
  2. Na następny dzień chcemy kupić na jakiejkolwiek stacji Kartę Navigo(5euro) i doładować ją na strefy 1-5 (Wersal, CDG-z powrotem)?czy też strefy 1-3 a te 2 +1 kursów do 5 strefy dodatkowo, co Pan sądzi? I jak to zrobić?
  3.To samo z atrakcjami. Wykupić Wersal i Wieżę Eiffla (trzeba się wcześniej zapowiedzieć?), a pozostałe atrakcje 6 go listopada w pierwszą niedzielę jest darmowe wejście ( tam też trzeba się zabukować?) Dużo tego , wiem ale z góry dziękuję i życzę Zdrowia dla całej Rodzinki

  • Dzień dobry,
   1) Pewnie, również w takim wypadku zamawiałbym prywatny transport. Zarówno Bolt jak i Uber t firmy godne zaufania i nigdy za granicą nie miałem z ich serwisem problemu.
   2) To zależy. Pełna wygoda to karta Paris Visite od razu na strefy 1-5, ale według mnie lepiej cenowo was wyjdzie bilety na 10 przejazdów (strefy 1-3), a w przypadku wyjazdu do Wersalu i kursu w jedną stronę na CDG po prostu bilety jednorazowe.
   3) Tak, Luwr, Wersal czy Wieżę Eiffla najlepiej zabookować wcześniej. Co ważne, darmowe bilety w większości atrakcji również trzeba zarezerwować na stronie konkretnej atrakcji, bo rezerwuje się je większości na określone godziny.

   Udnanego!

 7. Witam Panie Tomaszu,
  Dziękuję za odpowiedzi, ale jak zwykle rodzą się nowe pytania:
  1. Bolt lub Uber zamawiać po wylądowaniu, na lotnisku, bo one przyjeżdzają w ciągu pół godziny?
  2. Ta nieszczęsna sieciówka (10 przejazdów) – kupuję ją samą (x4) w automacie, czy najpierw kartę i na tę kartę doładowuję? Jak to się robi?
  3.Ten bilet jednorazowy do Wersalu(x2) czy też na CDG to jaki bilet? Do 5 strefy czy jakiś inny, jak go znaleźć?
  4.Weszłam wczoraj na stronę Luwru i Wersalu (nic nie piszą o wolnym wejściu w pierwszą niedzielę) – jak mam w takim razie się zabookować? Przyjdę w niedzielę i co dalej?
  5. Natomiast zwiedzanie Wieży Eiffla chcę zakupić razem z rejsem po Sekwanie? Dobrze? Ale byłam tez na stronie i nie wiem jak mam umówić zwiedzanie? Dziękuję

  • 1) Tak, to działa wszystko dość szybko.
   2) Tak, karta Navigo, a później na nią kupujemy te bilety. Można nie posiadać fizycznej karty Navigo, jeśli nasz telefon obsługuje taką możliwość. Można sprawdzić wcześniej instalując aplikację Bonjour RATP.
   3) W automacie podajemy nazwę stacji do której chcemy się dostać. Wpisujemy pierwsze litery i wyświetlają się podpowiedzi. W taki sposób kupicie te jednorazówki do Wersalu oraz CDG.
   4,5) Wersal nie obejmuje tych darmowych wejść w pierwszą niedzielę. Obowiązuje w innych atrakcjach w Paryżu, ale np. wyłączone jest z tego m.in. wieża Eiffla.

 8. Czy na zwiedzanie Luwru trzeba robić wcześniej rezerwację? Czy można kupić bilety na miejscu i jaka jest cena? Dziękuję

  • Można kupić na miejscu, ale to strata czasu. Bardzo duże kolejki.
   Polecam wcześniej online, wtedy wchodzisz na określoną godzinę, a na miejscu możesz przebywać ile chcesz.
   Szczegóły, bilety, ceny: Luwr.

 9. Czy Paris Pass Museum jak aktywuje wejściówkę do Luvru to ona liczy się od tego, czy dopiero aktywuje jak odbije się na mapie wejściu a tu tylko kwestia rezerwacji wchodzi w grę?

  • Po kupieniu Paris Pass otrzymasz dokładną instrukcję. Generalnie na tą kluczową atrakcję – Luwr – jest wymaga rezerwacja konkretnego dnia oraz godziny. Po rezerwacji biletu online otrzymasz na voucherze odpowiedni link, aby wybrać dzień oraz dostępną godzinę na zwiedzanie Luwru.
   Poza Luwrem chyba jeszcze tylko 5 miejsc wymaga rezerwacji. Do pozostałych wchodzisz na podstawie karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz