Miejskie karnety pomogą ci zmniejszyć koszty zwiedzania jeśli planujesz odwidzenie sporej ilości miejsc. Poniżej przegląd dostępnych kart, które możesz zarezerwować online.

Od roku 2022 nieco zmieniła się oferta kart ze względu na drożejące wstępy. Stąd ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 29.07.2022.

Paris Digital Pass

Paris City Pass

Karnet oferowany przez firmę Tiqets. W jego skład wchodzą następujące udogodnienia:

 • wieża Eiffla – wejście z przewodnikiem schodami na II piętro, opcjonalnie możliwość wjazdu na szczyt!
 • bilet do Luwru
 • rejs po Sekwanie
 • przewodnik audio po całym Paryżu + mapy + nawigacja
 • 10% zniżki na wszystkie pozostałe atrakcje

Karnet o tyle warty rozważenia, że obejmuje atrakcje w Paryżu, które zwiedza praktycznie każdy, czyli Wieża Eiffla oraz Luwr. Dodatkowo niezwykle popularna atrakcja, jaką jest rejs po Sekwanie. Największym plusem jest otrzymanie kodu zniżkowego 10%, dzięki któremu zarezerwujemy wszystkie inne atrakcje! Kod zniżkowe możemy wykorzystać chociażby na bilety do Disneylandu, Pałac w Wersalu i niezliczoną liczbę atrakcji w samym Paryżu. Sama zniżka potrafi nam zrekompensować zakup tego karnetu.

Ceny

Uwaga
Karta Paris City Pass bezpłatna dla dzieci do 4 lat.

Paris Museum Pass

Paris Museum Pass

Prawdziwa petarda dla wszystkich nastawionych na maksymalne zwiedzanie! Karnet kupujemy w opcji na 48h lub 96h. W tym czasie możemy wejść do wszystkich atrakcji i muzeów, które znajdują się na karcie.

Szczegółową listę znajdziecie na stronie, która umożliwia zakup karty – Paris Museum Pass, ale z najważniejszych można wymienić chociażby Łuk Triumfalny, Muzeum Armii – Grób Napoleona, Centrum Pompidou, Sainte Chapelle, Luwr, Muzeum d’Orsay czy Wersal. Dodatkowo dziesiątki muzeów w Paryżu oraz okolicach miasta.

Ceny

Uwaga
Wejścia bezpłatne dla wszystkich do 18 lat, a dla obywateli UE do 26 lat.

Paris Pass

The Paris Pass

Najbardziej rozbudowana opcja miejskiego karnetu. Zawiera w sobie karnet opisany wyżej, czyli Paris Museum Pass, ale dodatkowo rozbudowany jest o:

 • Autobus Hop on Hop off w wersji jednodniowej. Szybko przemieścicie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Paryża, co pozwoli skorzystać z większej ilości atrakcji! Szczegóły – Autobus turystyczny i łódź turystyczna.
 • Rejs po Sekwanie z firmą Betaux Parisien;
 • przewodnik w wersji elektronicznej.

Należy pamiętać, że karnet nie jest godzinowy tylko działa przez pełne dni. Nie opłaca się zatem uruchamiać go np. w poniedziałek o 16:00 tylko zacząć od kolejnego, pełnego dnia.

Ceny

Wersja 2 – dniowa

Wersja 4 – dniowa

Wersja 6 – dniowa

Paris PassLib’

Paris PassLib’ to bardzo rozbudowany pakiet w skład którego wchodzi:

 • rejs po Sekwanie
 • bilet 1 – dniowy na autobus turystyczny Hop on Hop off
 • karnet Paris Musem Pass, który jest opisany powyżej

Jak więc widać, karta jest bardzo podobna do wyżej opisanej Paris Pass. Po zakupie istnieje konieczność odebrania kart w jednym z dwóch podanych punktów.

Istnieje możliwość kupienia wersji Mini, która zawiera w sobie jedynie Rejs po Sekwanie oraz Autobus Turystyczny. Według nas opcja niewarta uwagi.

Ceny

Wersja Mini

Wersja 2 – dniowa

Wersja 3 – dniowa

Wersja 5 – dniowa

6 komentarzy

  • Nie, w każdej atrakcji trzeba pobrać bilet zerowy, ale w przypadku kiedy macie Museum Pass i wchodzicie osobno kolejką do tych co mają bilety online, również bez kolejki będziecie odbierać zerówki dla 19 – latki.

 1. Dzień dobry. Proszę mi podpowiedzieć czy jadąc z dwójką dzieci 13 lat warto kupować i dla nich Paris Pass? Z tego co wyczytałam to do muzeów wchodzą za darmo. Jak dla mnie powinnam kupić tylko Visite?

  • Dzień dobry Iwona,
   Tak, to bardzo dobra opcja, bo Paris Pass dadzą was zniżki dla was a dzieci w dużej części wchodzą bezpłatnie.

 2. Ten artykuł niestety wprowadza mocno w błąd. Ponieważ w tych wszystkich kartach nie ma darmowego publicznego transportu w strefach 1 do 3 ani tym bardziej w strefach 1do5. Karta Paris Visite nie zawiera się w tych pakietach. Trzeba ją dokupić oddzielnie. Możliwe że było tak rok temu lub wiecej.
  Powtarzam Karta city pass, paris pass i pass libre nie zawierają przejazdów komunikacją miejską.
  Autobus hop on hop off jezdzi tylko po scislym centrum i nie ma mozliwosci nim dojechac do hotelu.

  • Karty Paris Visite były opisane tylko w dwóch ostatnich kartach. W opisie City Pass nie miałem żadnej informacji o darmowej komunikacji miejskiej.
   Aktualnie faktycznie nie ma ich już w cenie, dlatego aktualizuję wpis w oparciu o dane i atrakcje na 2022 rok.
   Autobus Hop on Hop off ma w zamiarze jeździć pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta, by szybko przemieszczać się pomiędzy nimi. Nie ma za zadania odwożenia turystów pod hotele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz