Miejskie karnety pomogą ci zmniejszyć koszty zwiedzania jeśli planujesz odwidzenie sporej ilości miejsc. Poniżej przegląd dostępnych kart, które możesz zarezerwować online.

Od roku 2022 nieco zmieniła się oferta kart ze względu na drożejące wstępy. Stąd ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 29.07.2022.

Paris Digital Pass

Paris City Pass

Karnet oferowany przez firmę Tiqets. W jego skład wchodzą następujące udogodnienia:

 • wieża Eiffla – wejście z przewodnikiem schodami na II piętro, opcjonalnie możliwość wjazdu na szczyt!
 • bilet do Luwru
 • rejs po Sekwanie
 • przewodnik audio po całym Paryżu + mapy + nawigacja
 • 10% zniżki na wszystkie pozostałe atrakcje

Karnet o tyle warty rozważenia, że obejmuje atrakcje w Paryżu, które zwiedza praktycznie każdy, czyli Wieża Eiffla oraz Luwr. Dodatkowo niezwykle popularna atrakcja, jaką jest rejs po Sekwanie. Największym plusem jest otrzymanie kodu zniżkowego 10%, dzięki któremu zarezerwujemy wszystkie inne atrakcje! Kod zniżkowe możemy wykorzystać chociażby na bilety do Disneylandu, Pałac w Wersalu i niezliczoną liczbę atrakcji w samym Paryżu. Sama zniżka potrafi nam zrekompensować zakup tego karnetu. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie również z problemami dostępności miejsc na stronie internetowej Wieży Eiffla, a wejście na nią jest w cenie karnetu.

Ceny

Uwaga
Karta Paris City Pass bezpłatna dla dzieci do 4 lat.

Paris Museum Pass

Paris Museum Pass

Prawdziwa petarda dla wszystkich nastawionych na maksymalne zwiedzanie! Karnet kupujemy w opcji na 48h lub 96h. W tym czasie możemy wejść do wszystkich atrakcji i muzeów, które znajdują się na karcie.

Szczegółową listę znajdziecie na stronie, która umożliwia zakup karty – Paris Museum Pass, ale z najważniejszych można wymienić chociażby Łuk Triumfalny, Muzeum Armii – Grób Napoleona, Centrum Pompidou, Sainte Chapelle, Luwr, Muzeum d’Orsay czy Wersal. Dodatkowo dziesiątki muzeów w Paryżu oraz okolicach miasta.

Ceny

Uwaga
Wejścia bezpłatne dla wszystkich do 18 lat, a dla obywateli UE do 26 lat.

Paris Pass

The Paris Pass

Najbardziej rozbudowana opcja miejskiego karnetu. Zawiera w sobie karnet opisany wyżej, czyli Paris Museum Pass, ale dodatkowo rozbudowany jest o:

 • Autobus Hop on Hop off w wersji jednodniowej. Szybko przemieścicie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Paryża, co pozwoli skorzystać z większej ilości atrakcji! Szczegóły – Autobus turystyczny i łódź turystyczna.
 • Rejs po Sekwanie z firmą Betaux Parisien;
 • przewodnik w wersji elektronicznej.

Należy pamiętać, że karnet nie jest godzinowy tylko działa przez pełne dni. Nie opłaca się zatem uruchamiać go np. w poniedziałek o 16:00 tylko zacząć od kolejnego, pełnego dnia.

Ceny

Wersja 2 – dniowa

Wersja 4 – dniowa

Wersja 6 – dniowa

Paris PassLib’

Paris PassLib’ to bardzo rozbudowany pakiet w skład którego wchodzi:

 • rejs po Sekwanie
 • bilet 1 – dniowy na autobus turystyczny Hop on Hop off
 • karnet Paris Musem Pass, który jest opisany powyżej

Jak więc widać, karta jest bardzo podobna do wyżej opisanej Paris Pass. Po zakupie istnieje konieczność odebrania kart w jednym z dwóch podanych punktów.

Istnieje możliwość kupienia wersji Mini, która zawiera w sobie jedynie Rejs po Sekwanie oraz Autobus Turystyczny. Według nas opcja niewarta uwagi.

Ceny

Wersja Mini

Wersja 2 – dniowa

Wersja 3 – dniowa

Wersja 5 – dniowa

51 komentarzy

  • Nie, w każdej atrakcji trzeba pobrać bilet zerowy, ale w przypadku kiedy macie Museum Pass i wchodzicie osobno kolejką do tych co mają bilety online, również bez kolejki będziecie odbierać zerówki dla 19 – latki.

 1. Dzień dobry. Proszę mi podpowiedzieć czy jadąc z dwójką dzieci 13 lat warto kupować i dla nich Paris Pass? Z tego co wyczytałam to do muzeów wchodzą za darmo. Jak dla mnie powinnam kupić tylko Visite?

  • Dzień dobry Iwona,
   Tak, to bardzo dobra opcja, bo Paris Pass dadzą was zniżki dla was a dzieci w dużej części wchodzą bezpłatnie.

 2. Ten artykuł niestety wprowadza mocno w błąd. Ponieważ w tych wszystkich kartach nie ma darmowego publicznego transportu w strefach 1 do 3 ani tym bardziej w strefach 1do5. Karta Paris Visite nie zawiera się w tych pakietach. Trzeba ją dokupić oddzielnie. Możliwe że było tak rok temu lub wiecej.
  Powtarzam Karta city pass, paris pass i pass libre nie zawierają przejazdów komunikacją miejską.
  Autobus hop on hop off jezdzi tylko po scislym centrum i nie ma mozliwosci nim dojechac do hotelu.

  • Karty Paris Visite były opisane tylko w dwóch ostatnich kartach. W opisie City Pass nie miałem żadnej informacji o darmowej komunikacji miejskiej.
   Aktualnie faktycznie nie ma ich już w cenie, dlatego aktualizuję wpis w oparciu o dane i atrakcje na 2022 rok.
   Autobus Hop on Hop off ma w zamiarze jeździć pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta, by szybko przemieszczać się pomiędzy nimi. Nie ma za zadania odwożenia turystów pod hotele.

 3. W Paris Museum Pass, można zwiedzić wersal razem z ogrodami? Czy za ogrody trzeba dodatkowo zapłacić? I czy dzięki tej karcie nie będę musiał stać w kolejkach?

  • Stoisz w kolejce do kontroli bezpieczeństwa, ale oczywiście omijasz kolejkę do kas.
   W cenie karnetu jest wejście do Pałacu, Trianon oraz ogród, ale nie dotyczy to wejścia do ogrodów w dni, kiedy odbywają się tzw. „muzyczne ogrody” i pokaz fontann.

 4. Dzień Dobry,
  Wybieram się do Paryża za tydzień, mam kilka pytań, jeżeli można:
  1. Czy darmowe zwiedzanie muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca jest nadal aktualne i czy należy robić rezerwacje, czy po prostu ustawić się w kolejkę? Podobno m.in. Centrum Pompidou, Muzeum Orsay, Luwr czy Muzeum Rodina?
  2. Podobno jest karta(karnet) na transport miejski na tydzień (ok.23euro), ale wymagane jest zdjęcie. Jak to załatwić i gdzie? Ważna jest od pon do niedz.? Na jakie strefy?
  3.Czy kupując np. bilet na Wieże Eiffla czy do Wersalu w kasie zapłacę więcej niż zamawiając przez internet?

  • Dzień dobry,
   1) Tak, oczywiście. Do większości miejsc trzeba jednak taką darmową wejściówkę rezerwować. Widzę, że np. w Centrum Pompidu na pierwszą listopadową niedzielę jest sporo dostępnych slotów, więc rezerwuj jak najszybciej 🙂
   2) Generalnie na przejazdy dla turystów jest przewidziana karta Paris Visite. 5 – dniówka na strefy 1-3 kosztuje 42,20 euro. Jeśli chodzi o weekendówki, to jest to oferta dla rezydentów – mieszkańców regionu Paryża.
   3) W przypadku tych atrakcji nie. Mało tego, Wersal na miejscu jest o ok. 1 euro tańszy 🙂 Ale tylko rezerwacja internetowa gwarantuje ci wejście na określoną godzinę. na miejscu w Wersalu możesz stać trochę w kolejce do kasy, a później kupić bilety na wejście dopiero np. z dwie godziny i będziesz musiał tam czekać. Dlatego Wersal rekomenduje bookować zdecydowanie wcześniej.

 5. Dziękuję za odpowiedź. Mam w takim razie jeszcze pytania:
  1. Jeżeli kupię Kartę Paris Museum Pass np. na 4 dni, to muszę do każdej atrakcji (muzeum) i tak zarezerwować wizytę wcześniej, czyli planuję np. Luwr, Pompidou i Orsay w jeden dzień to muszę dostać się do każdej z tych instytucji najpierw na stronę internetową i podać dokładną datę i czas zwiedzania?
  2. Czy ta karta obejmuje także wieżę Eiffla?
  3. I ostatnie pytanie , czy strefy 1-3 mi wystarczą jeżeli ląduję na lotnisku CDG a wylatuję z Orly – one są poza strefą, czy lepiej wziąć na 1-3 i dopłacić za ten transport jednorazowo? Jest jeszcze Wersal, też poza strefą? DZIĘKI )):

  • 1) Zależy. W większości atrakcji pokazuje się kartę jako bilet wstępu. Od pierwszej atrakcji liczy się wykupiony czas. Kluczowe atrakcje jak Luwr wymagają jednak rezerwacji na konkretną godzinę. Wschodzisz wtedy np. na stronę Luwru i wybierasz „Visitors with a Paris Museum Pass” i rezerwujesz wejście na konkretny dzień i godzinę. Przy pozostałych z marszu.
   2) Nie, wieża Eiffla to osobny wstęp.
   3) Jeśli lądujesz na CDG, wracasz z Orly, a dodatkowo planujesz wyjazd do Wersalu, postaw na kartę w opcji ze strefami 1-5.

 6. Dzień Dobry,
  Panie Tomaszu jeżeli można mam kilka pytań:
  1. Lądujemy z koleżankami na Orly wieczorem za tydzień ok.23. Muszę (albo inaczej, chciałabym) zdążyć na nocleg do 24 (XIX dzielnica), bo po północy nie wiem dlaczego pan mający klucze będzie chciał dodatkowe 100 euro!. Tak więc wolimy zapłacić za taxi 50 euro i zdążyć przed północą, niż tłuc się transportem(tramwaj,metro,pieszo – ale taniej). przez ok.1,5h i nie zdążyć a zapłacić 100+. Pytanie: co zamówić – Bolt czy Uber? czy to bezpieczne?czy ma Pan inną opcję?
  2. Na następny dzień chcemy kupić na jakiejkolwiek stacji Kartę Navigo(5euro) i doładować ją na strefy 1-5 (Wersal, CDG-z powrotem)?czy też strefy 1-3 a te 2 +1 kursów do 5 strefy dodatkowo, co Pan sądzi? I jak to zrobić?
  3.To samo z atrakcjami. Wykupić Wersal i Wieżę Eiffla (trzeba się wcześniej zapowiedzieć?), a pozostałe atrakcje 6 go listopada w pierwszą niedzielę jest darmowe wejście ( tam też trzeba się zabukować?) Dużo tego , wiem ale z góry dziękuję i życzę Zdrowia dla całej Rodzinki

  • Dzień dobry,
   1) Pewnie, również w takim wypadku zamawiałbym prywatny transport. Zarówno Bolt jak i Uber t firmy godne zaufania i nigdy za granicą nie miałem z ich serwisem problemu.
   2) To zależy. Pełna wygoda to karta Paris Visite od razu na strefy 1-5, ale według mnie lepiej cenowo was wyjdzie bilety na 10 przejazdów (strefy 1-3), a w przypadku wyjazdu do Wersalu i kursu w jedną stronę na CDG po prostu bilety jednorazowe.
   3) Tak, Luwr, Wersal czy Wieżę Eiffla najlepiej zabookować wcześniej. Co ważne, darmowe bilety w większości atrakcji również trzeba zarezerwować na stronie konkretnej atrakcji, bo rezerwuje się je większości na określone godziny.

   Udnanego!

 7. Witam Panie Tomaszu,
  Dziękuję za odpowiedzi, ale jak zwykle rodzą się nowe pytania:
  1. Bolt lub Uber zamawiać po wylądowaniu, na lotnisku, bo one przyjeżdzają w ciągu pół godziny?
  2. Ta nieszczęsna sieciówka (10 przejazdów) – kupuję ją samą (x4) w automacie, czy najpierw kartę i na tę kartę doładowuję? Jak to się robi?
  3.Ten bilet jednorazowy do Wersalu(x2) czy też na CDG to jaki bilet? Do 5 strefy czy jakiś inny, jak go znaleźć?
  4.Weszłam wczoraj na stronę Luwru i Wersalu (nic nie piszą o wolnym wejściu w pierwszą niedzielę) – jak mam w takim razie się zabookować? Przyjdę w niedzielę i co dalej?
  5. Natomiast zwiedzanie Wieży Eiffla chcę zakupić razem z rejsem po Sekwanie? Dobrze? Ale byłam tez na stronie i nie wiem jak mam umówić zwiedzanie? Dziękuję

  • 1) Tak, to działa wszystko dość szybko.
   2) Tak, karta Navigo, a później na nią kupujemy te bilety. Można nie posiadać fizycznej karty Navigo, jeśli nasz telefon obsługuje taką możliwość. Można sprawdzić wcześniej instalując aplikację Bonjour RATP.
   3) W automacie podajemy nazwę stacji do której chcemy się dostać. Wpisujemy pierwsze litery i wyświetlają się podpowiedzi. W taki sposób kupicie te jednorazówki do Wersalu oraz CDG.
   4,5) Wersal nie obejmuje tych darmowych wejść w pierwszą niedzielę. Obowiązuje w innych atrakcjach w Paryżu, ale np. wyłączone jest z tego m.in. wieża Eiffla.

 8. Czy na zwiedzanie Luwru trzeba robić wcześniej rezerwację? Czy można kupić bilety na miejscu i jaka jest cena? Dziękuję

  • Można kupić na miejscu, ale to strata czasu. Bardzo duże kolejki.
   Polecam wcześniej online, wtedy wchodzisz na określoną godzinę, a na miejscu możesz przebywać ile chcesz.
   Szczegóły, bilety, ceny: Luwr.

 9. Czy Paris Pass Museum jak aktywuje wejściówkę do Luvru to ona liczy się od tego, czy dopiero aktywuje jak odbije się na mapie wejściu a tu tylko kwestia rezerwacji wchodzi w grę?

  • Po kupieniu Paris Pass otrzymasz dokładną instrukcję. Generalnie na tą kluczową atrakcję – Luwr – jest wymaga rezerwacja konkretnego dnia oraz godziny. Po rezerwacji biletu online otrzymasz na voucherze odpowiedni link, aby wybrać dzień oraz dostępną godzinę na zwiedzanie Luwru.
   Poza Luwrem chyba jeszcze tylko 5 miejsc wymaga rezerwacji. Do pozostałych wchodzisz na podstawie karty.

 10. Witam
  Planuje kupić kartę Paris Museum Pass ale jestem z osoba poniżej 26 roku życia. Rozumiem, że ona ma te wejścia za darmo.
  Czy nie będzie problemu z jakimś rozdzieleniem nas np w kolejce? I czy taki bilet do 26r życia rezerwuje się tam samo?

  • Nie ma absolutnie żadnego problemu.
   Jeśli będziesz rezerwować np. wstępu do Luwru, to normalnie zaznacza się bezpłatny bilet na tą samą godzinę co osoby płacące.

 11. Dzień dobry, mam pytanie dot. Paris Digital Pass – czy można z niego korzystać również w weekend? Chciałam kupić go z datą początkową 20 maja (sobota), ale jest ona „wyszarzona” w kalendarzu, jakby nie była dostępna. W maju tylko środa, czwartek i piątek wyglądają na dostępne. Czy wie Pan może, czym to może być spowodowane?
  Czy mając ten pass, należy dokonywać wcześniejszych rezerwacji wejścia do Luwru czy wjazdu na Wieżę Eiffela? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!

  • Dzień dobry,
   Wszystko wynika z tego, że Wieża Eiffla sprzedaje bilety z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.
   W związku z tym aktualnie można bookować bilety maks na 3 maja. Te dni dostępne na maj w Digital Pass to gwarantowane miejsca dla pośrednika, dlatego są dostępne ciut wcześniej.
   Dlatego kartę kupowałbym po 20 marca 🙂

   Tak, rezerwując kartę będziesz musiała określić dzień oraz godzinę kiedy będziesz chciała skorzystać z wejścia na wieżę oraz do Luwru.
   To dwie najbardziej oblegane atrakcje w mieście 🙂

 12. Dzień dobry
  Proszę o pomoc – wycieczka dwie osoby dorosłe + dziecko 9 lat.
  Chcemy dla dorosłych kupić MUSEUM PARIS PASS NA 4 DNI.

  Co z dzieckiem – niby bezpłatnie wchodzi ale jak.

  Sprawdzam muzeum lotnictwa i kosmosu – dzieci płacą pomiędzy 4-18 rokiem życia. Jak to sie ma do rodziców którzy posiadaja Museum Paris Pass?
  Łuk triumfalny i inne atrakcje – na museum paris pass podaja wstep dla <18 bezpłatny. Wchodze na strone atrakcji / museum dzieci płaca – to jak to w rzeczywistości wyglada?
  Rozumiem że np. do Luwr musz edla dziecko bezpłatna rezerwacje terminu też pobrać?

  Nie wiem czy koniecznie trzeba kupować Museum Paris Pass dla 9 latka czy to nie będzię potrzebne?

  • Dzień dobry,
   Dokładnie. Część atrakcji utrzymywanych przez państwo ma wstępy bezpłatne dla dzieci i młodzieży, ale za część dzieciaki płacą.
   Nawet tam gdzie mają bezpłatne wejścia – np. Luwr, trzeba wcześniej rezerwować przez internet „zerowy” bilet.
   Chodzi o określenie daty oraz godziny.
   Dlatego kupując Museum City Pass trzeba zaznaczyć również „darmowe” dziecko, aby wspólnie umawiać ew. wstepy.
   Według mnie atrakcje dostępne w ramach karty są darmowe dla dzieciaków do 18 lat.

   Np. Łuk Triumfalny płacą tylko osoby +18

 13. Witam. Na oficjalnej stronie Wieży Eiffla bilety są ciągle wyprzedane. Kiedy i o której godzinie należy kupić bilet? Zaraz po północy umożliwiają rezerwację na kolejny dzień czy też odbywa się to z rana ? Od kilku dni chcę kupić bilety dla 3 osób i ciągle „wyprzedane”. A u pośredników z przewodnikiem ceny wielokrotnie większe!

  • Witaj,
   Sprzedaż jest uruchamiana na 60 dni do przodu. Pojawia się to po północy.
   Jeśli planujesz zakupić bilety np. na 10 maja, to one na stronie już się nie pojawią.
   W tym momencie na bilety na stronie mogą polować tylko osoby które planują wjazd np. w okolicach 19 czerwca.

 14. ” Nawet tam gdzie mają bezpłatne wejścia – np. Luwr, trzeba wcześniej rezerwować przez internet „zerowy” bilet.
  Chodzi o określenie daty oraz godziny.
  Dlatego kupując Museum City Pass trzeba zaznaczyć również „darmowe” dziecko, aby wspólnie umawiać ew. wstepy.
  Według mnie atrakcje dostępne w ramach karty są darmowe dla dzieciaków do 18 lat.

  Np. Łuk Triumfalny płacą tylko osoby +18″

  Jestem na stronie parismuseumpass – kupuje dwa bilety dla dorosłych i nie ma żadnej opcji, aby dodatkowo zaznaczyć dodatkowe „darmowe” dziecko. Tym samym nie wiem, jak będę miał wspólnie umawiać np. wejście do LUWR – dwie osoby na link rezerwacja museum paris pass a dziecko jak ?

  Dziwne troche i mam obawy przed kupnem karty, aby nie okazało się, że dla rodziców wejscie będzie ok – a dla dziecka trzeba będzie stać w kolejkach i kupować bilet za 0 Eur bo sa strony gdzie samego biletu za 0 Eur nie można kupić , jeżeli nie kupuje sie z dorosłym.

  Jak to wygląda w praktyce ?

  A wspomniane przeze mnie muzeum lotnictwa i kosmosu – na stronie museum paris pass wskazuja ze wstep bezpłatny do 18 lat a na stronie muzeum co innego.

  W takim przypadku – niepewność jak wejsdzie dziecko – kupno museum paris pass chyba nie jest dobre.

  Co do wiezy eiffla widze że kupno teraz na okres przed i w trakcie majówki ( aby dostac sie na szczyt ) jest juz dawnoi wyprzedany. jedynie schody na na pietro posrednie wchodzi w gre.
  A czy pod wieza mozna kupic bilet na szczyt ? Czy jest mozliwe czy raczej niemożliwe albo czekanie 2-3 godziny ?

  • Wchodziłem na Museum Paris Pass na stronie GetYourGuide i tam jest możliwość kupienia tej karty dla dziecka.

   Wszystkie atrakcje na tej karcie wpuszczają dzieci do 18 lat.
   W przypadku muzeum lotnictwa różne są ceny w zależności od części które zwiedzamy.
   Dla klientów Museum Paris Pass bezpłatne jest wejście do części Avion.

   Jest to najpopularniejszy karnet miejski w Paryżu, więc wszystko działa w jak najlepszym porządku.

   Co do wieży Eiffla – tak, nawet na 50 dni wcześniej praktycznie brak wjazdów na szczyt.
   Na miejscu pozostaje kolejka do kasy. Nie ma jednak pewności czy uda się kupić bilet na ten sam dzień, ale zwykle tak. Swoje trzeba jednak odczekać, a to generuje czas.

 15. Dziękuję Tomaszu za wyjaśnienie.

  Zgadza się – na GetYourGuide mogę zaznaczyć – przy opcji 4 dni – że oprócz 2 osób dorosłych będzie 1 dziecko poniżej 18 lat. Jednak taki bilet kosztuje 739 zł.

  Na stronie Museum Paris Pass bilet na 4 dni dla 2 osób dorosłych to koszt 146 Euro = 677 zł.

  Ok – róznica niewielka ale niewiadomo, czy decydujac sie poprzez MuseumParisPass uprawnienia sa takie same co do dzieci jak na stronie GetYour Guide ( gdzie rzeczywiście dziecko można wskazać ).

  Co do wieży Eiffla- to rzeczywiście, pozostaje stanie w kolejce i niewiadomo co się dostanie, albo kupno biletu online bez problemu na wejście pieszo na piętro pośrednie.

  Co do Muzeum Lotnictwa i Kosmosu – nawet podstawowe wejście na wystawy stałe dla dzieci jest płatne – to nie wiem jak Museum Paris Pass to zaakceptuje…wiadomo, dopóki człowiek nie sprawdzi to nigdy nie wiadomo 🙂

  • GetYourGuide to oczywiście pośrednik i na dużą część atrakcji cena jest identyczna, na część jest doliczana opłata serwisowa.
   Wklejony link jest moim likiem afiliacyjnym, więc część prowizji za sprzedaż trafia do mnie.

  • Chodzi ci o Paris Visite?
   Aktualnie nie ma takiej możliwości.
   Tylko tradycyjny magnetyczny kartonik bezpośrednio na miejscu.

 16. Dzień dobry, bilety do Paryża będę kupowała za miesiąc jak odbiorę dowód i chcemy lecieć w sierpniu. Jest mnóstwo opcji zwiedzania a jedziemy w cztery osoby dorosłe i dziecko ( ja, mąż, syn i moi rodzice). Niech mi Pan szczerze powie co mam robić ? Chodzić po kolei po atrakcjach czy faktycznie kupić karty jakieś ? Chcemy Luwr zobaczyć z polskim przewodnikiem, wieża Eiffla, przejażdżka autobusem bez dachu, rejs po Sekwanie kolacja z muzyka, disneyland i pozostałe jakieś . Wiem ze są jakieś karnety gzie jest nawet degustacja serów i śniadanie w kawiarni, ale nie wiem czy temu ufać bo trochę to kosztuje… nie chciałabym żebyśmy się wkopali. Czy mogłabym prosić o pomoc. Dziekuje

  • Dzień dobry,
   Nie ma karty, która kompleksowo wszystko rozwiązuje.
   Z tego co napisałaś, nie poleciłbym żadnej karty.
   Owszem, to o czym piszesz to głównie w iVenture, gdzie sporo jakiś degustacji itd, ale to faktycznie wysoki koszt.

   Wieża Eiffla to całkowicie osobny temat i trzeba dużo wcześniej polować na bilety na stronie internetowej. Szczegóły – Wieża Eiffla.

   Na waszym miejscu postawiłbym na osobną rezerwację tych atrakcji. Osobno Luwr, rejs, Disneyland. Pamiętaj, aby te 60 dni przed planowaną podróżą kupić dwie kluczowe atrakcje, czyli wieżę Eiffla oraz Luwr, resztę nie bieżąco się zarezerwuje.

  • W pierwszy piątek miesiąca po 18:00.
   Nie dotyczy to jednak lipca i sierpnia.

 17. Dzień dobry,
  Panie Tomaszu,
  Mam 24 lata, w związku z czym do większości obiektów mam wstęp bezpłatny. Czy dowód osobisty wystarczy jako okazany dokument tożsamości czy powinnam mieć ze sobą paszport? Do Paryża lecę na dowodzie, ale nie chcę zdziwienia, gdy nie będą chcieli mnie wpuścić do muzeów ponieważ nie posiadam paszportu (jestem oczywiście obywatelką Polski). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  • Dzień dobry,
   Dowód osobisty w zupełności wystarczy.
   Wszystkie nowe dowody są rozpoznawane w UE, mają zresztą znaczek unijny stąd z góry wiadomo, że uprawnia do darmowego wstępu.
   Pozdrawiam.

 18. Dzień dobry,
  jedziemy do Paryża na „last minute” w nadchodzący weekend tj. 5-7.sierpnia. W związku z tym ciężko z jakąkolwiek rezerwacją – pozostanie nam stać w kolejce przy większości atrakcji, stąd kilka pytań:

  1) Czy w takim przypadku jest sens brać Paris Museum Pass – czy po odstaniu w kolejce, dostaniemy na miejscu w Luwrze i Wersalu darmowy bilecik dla posiadaczy karnetu, czy tez darmowe wydawane są wyłącznie online i na miejscu będziemy musieli kupić bilet mimo posiadanego karnetu?
  2) Zarówno do Luwru, jak i Wersalu chcemy wejść z samego rana, jest sens przyjeżdżać na miejsce przed otwarciem, żeby mieć lepsze miejsce w kolejce (jeśli tak to ile wcześniej)?
  3) Mając kartę Paris Visite 1-3 jedyna trasa poza strefą to lotnisko CDG(raczej pojedziemy Uberem) i Wersal – czy w przypadku Wersalu możemy „dokupić” brakujący bilet do karnetu komunikacyjnego?
  4) Jak liczony jest ważność karty Paris Visite np. 3 dniowa to 72h od momentu aktywacji, czy 3dni kalendarzowe? Jeśli aktywujemy ją w piątek o 22:00 to będzie ważna do niedzieli do północy, czy do poniedziałku do 22:00?

  Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc! Pozdrawiam, Michał

  • Dzień dobry,
   1) Nic wam nie da ten karnet,bo na Luwr i Wersal i tak trzeba zarezerwować dostępny slot czasowy, więc jeśli nie zrobi się tego online, trzeba to zrobić na miejscu i stać w kolejce.
   2) Tak, ale ciężko mi powiedzieć jakie jest aktualnie obłożenie turystów i na ile wcześniej ustawiają się w kolejkach.
   3) Po prostu kupujecie bilet jednorazowy w formie tradycyjnego kartonika. Będzie najwygodniej.
   4) Nie, karta jest liczona na pełne dni. Czyli odbijając ją nawet w sobotę 5 sierpnia wieczorem, pierwszy dzień już nam leci. Z tego względu często turyści decydują się na jej pierwsze odbicie rano kolejnego dnia.

  • Tomasz, bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc!

   Odnośnie 1) mimo stania w kolejce bierzemy pod uwagę zakup Paris Museum Pass bo po prostu finansowo nam się opłaca – oprócz Wersalu i Luwru zaliczymy pewnie na karnecie kilka innych miejsc, które normalnie byśmy sobie odpuścili.

 19. Dzień dobry
  Panie Tomaszu
  Czy Kartę paris muzeum pass można kupić tydzień przed przyjazdem, bo jest na karcie data zakupu, i chodzi o to czy jak kupię tydzień przed przyjazdem, to minie mi np. te 96 godzin, czy muszę ją kupić w dniu przyjazdu.
  Czy mogę kupić sam bilet tygodniowy na smartfon z aplikacji komunikacji francuskiej i przykładać telefon do czytników, czy muszę oprócz biletu na smartfon mieć też zakupioną kartę decuverte np. na stacji.
  Bardzo proszę o odpowiedź.

  • Dzień dobry,
   Nie ma znaczenia data zakupu, bo kupując ją wcześniej online podaje się datę od kiedy będzie się z niej korzystać.
   Jeśli telefon obsługuje możliwość kupowania biletów bezpośrednio na telefon, to jak najbardziej. Kupuje się bilet tygodniowy na smartfona i to on pełni rolę karty Navigo. Nie ma dzięki temu konieczności kupowania plastikowej karty na miejscu.

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, nie zarezerwujesz nline takiego zerowego biletu.
   Będziesz mogła go wziąć dopiero na miejscu.

 20. Witam!
  Wyjeżdżam do Francji w drugiej połowie czerwca. Chciałam zakupić dwie karty dla dorosłych museum pass na 4 dni. Czytam, że jest problem z rezerwacją darmowych biletów dla dzieci (moje 11 i 17 lat). Czy na oficjalnej stronie Paris Museum Pass, nie można dodać dzieci a tym samym po darmowe bilety zapewne trzeba będzie stać w kolejkach, pomimo, że my z mężem będziemy posiadali karty pass do wejścia? Troszkę jestem zdezorientowana? Do Wersalu i Luwru muszę zamówić wejściówki wcześniej, czy dzieci też wówczas nie można dodać? Na stronie get your guide, czytałam, że dzieci można dodać ale karty wychodzą drożej? Czy są one wtedy w wersji elektronicznej czy trzeba odebrać je potem gdzieś stacjonarnie? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

  • Witaj Aneta,
   W większości atrakcji nie trzeba pobierać tych biletów zerowych, więc nie będzie tu problemu.
   W przypadku Luwru czy Wersalu i tak po kupieniu Museum Pass będzie proszeni i wybranie dostępnego dnia oraz godziny, bo mimo karnetu, trzeba będzie rezerwować slot czasowy.
   Wtedy najlepiej wejść na oficjalną stronę np. Luwru i na ten sam dzień i tą są godzinę „kupić” bilet za 0 euro dla dzieci.
   Trzeba tu po prostu posiadać taki bilecik z kodem kreskowym.

  • Panie Tomaszu, dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie zakupiłam jeszcze karty pass, ale dziś weszłam na stronę Wersalu i „zamówiłam” cztery bilety zerowe (przyszły mi na maila z kodami kreskowymi), czy po okazaniu karty pass, nie wprowadzając jej nigdzie, można wejść do Warsalu okazując bilety zerowe i kartę pass przy wejściu (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci bez karty pass ale z darmowym biletem)?
   Niestety mam problem z połączeniem się ze stroną Luwru. Jak mi Pan radzi, czy karty pass zakupić z oficjalnej strony czy przez aplikację Get Your guide? Niestety tam też nie widzę możliwości dodania dziecka. Czy do Panteonu i na Łuk wymagane są bilety zerowe? Z oficjalnej strony pass museum można wydrukować kartę pass lub mieć ją w telefonie, a na aplikacji Get your guide pisze, że trzeba odebrać karty po zamówieniu osobiście w okolicach Luwru. Czy orientuje się Pan jak to wygląda w praktyce?

  • Nie wystarczy samo okazanie karty w Luwrze i w Wersalu, bo te dwie atrakcje wymagają wcześniejszej rezerwacji. Po kupieniu online tego karnetu przychodzi instrukcja oraz link z prośbą o wybranie terminów do w/w atrakcji.
   Get Your Guide czy Tiqets to pośrednik, faktycznie kartę fizycznie trzeba odebrać we wskazanym miejscu w agencji turystycznej, stąd wygodniej będzie rezerwować na oficjalnej stronie.

   Na Panteon czy Łuk bilety zerowe odbieracie na miejscu, nie trzeba wcześniej rezerwować terminu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz