Lotnisko Beauvais – Tille to popularny port lotniczy niskobudżetowych linii. To tutaj w dużej części odbywają się loty z Polski wykonywane przez Ryanair czy Wizz Air.

Głównymi liniami lotniczymi przylatujące na Beauvais są właśnie dwie w/w linie. Lotnisko znajduje się co prawda ok. 85 kilometrów od samego Paryża, ale posiada dogodne połączenie lotniskowym shuttle busem. Ze swoją ofertą wychodzą również prywatni przewoźnicy, którzy organizują tu transfery.

Lotniskowy shuttle bus

Bardzo wygodny i komfortowy sposób dojazdu do miasta. Rozkład autobusu dopasowany jest do rozkładu lotów i odjeżdża zwykle 25 minut po przylocie samolotu. Przejazd bezpośredni, bez przystanków!

Autobus dojeżdża do Porte Maillot, czyli znanego węzła przesiadkowego, skąd chociażby metrem dostaniemy się do wybranej części Paryża. Transfer z zależności o natężenia ruchu trwa zwykle ok. 75 minut.

Bilety wcześniej kupimy online. Po przylocie kupimy również w automacie po wyjściu z lotniska. Na trasie z Paryża (Port Maillot) bilet można kupić również u kierowcy.

Cena biletów zaktualizowana na 2024 rok.
Cena biletów kupowanych online
Rodzaj biletu Cena
Bilet jednostronny Normalny (+12 lat) – 16,90 euro
Ulgowy (4 – 11 lat) – 9,90 euro
Bilet dwustronny Normalny (+12 lat) – 29,90 euro
Ulgowy (4 – 11 lat) – 19,80 euro
Zakupu można dokonać na Tiqets – Beauvais Airport Shuttle.

Bilety kupione na miejscu są droższe o 1,00 euro w przy biletach jednostronnych i o lekko ponad 5,00 euro drożej na bilecie dwustronnym.

Bilet online nie kupujemy na dany dzień, nie ma również znaczenia o której godzinie pojedziemy (gdyby opóźniła się procedura odbioru bagażu). Czas na jego wykorzystanie (zarówno jedno jak i dwustronny) to 12 miesięcy. Bilet jest bezzwrotny, po kupieniu nie ma możliwości jego anulacji.

Jak dojść z lotniska na przystanek autobusowy?

Shuttle bus odjeżdża z parkingu Pershing Bus Station. Poniżej film na którym zobaczycie jak kierować się na przystanek.

Pociąg

Istnieje połączenie kolejowe z miasta Beauvais do Paryża. Tu jednak wcześniej musimy dostać się autobusem miejskim linii numer 6, który zatrzymuje się przy lotnisku. Transferami z lotniska do miasta Beauvais zajmuje się firma Corolis. Na stronie internetowej przewoźnika znajdują się aktualne rozkłady autobusu. Koszt biletu miejskiego to 1,00 euro, ale koszt przejazdu kolejowego to blisko 15,00 euro. To wszystko powoduje, ze zdecydowana większość wybiera lotniskowy autobus.

Prywatny transfer

To ciekawa opcja jeśli podróżujemy w kilka osób. Dzięki temu trochę wyższym kosztem dojedziemy szybko i bezproblemowo we wskazane miejsce w Paryżu. Dojazd autobusem czy pociągiem wiąże się z przesiadką w mieście na komunikację publiczną, a tu jedziemy bezpośrednio do celu.

Transfer działa również na trasie hotel – lotnisko, stąd transfer możemy zamówić na wybrany dzień oraz godzinę.

Co ważne, po rezerwacji usługi mamy możliwość jej anulacji do 24h przed przyjazdem. Po złożeniu zamówienia otrzymujemy natychmiastowe potwierdzenie.

Czym większa liczba osób, tym cena jednostkowa najczęściej spada.

Samochód

Jak na każdym lotnisku, i tu znajdziemy przedstawicieli kilku popularnych sieciówek, w których wypożyczmy samochód. Na lotnisku Beauvais – Tille znajdziemy aktualnie stoiska firm Sixt, Hertz – Thrifty – Firefly, Europcar oraz Avis – Budget.

Dojazd do Disneylandu

Istnieje możliwość bezpośredniego transferu z lotniska Beauvais do Disneylandu. Shuttle trasfefery na tej trasie wykonuje firma OZE Route. Na ich stronie można również zamówić indywidualny transfer. Najczęściej wykonywane są busami.

Szczegóły: https://www.ozeroute.com/en

108 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz