Lotnisko Beauvais – Tille to popularny port lotniczy niskobudżetowych linii. To tutaj w dużej części odbywają się loty z Polski wykonywane przez Ryanair czy Wizz Air.

Głównymi liniami lotniczymi przylatujące na Beauvais są właśnie dwie w/w linie. Lotnisko znajduje się co prawda ok. 85 kilometrów od samego Paryża, ale posiada dogodne połączenie lotniskowym shuttle busem. Ze swoją ofertą wychodzą również prywatni przewoźnicy, którzy organizują tu transfery.

Lotniskowy shuttle bus

Bardzo wygodny i komfortowy sposób dojazdu do miasta. Rozkład autobusu dopasowany jest do rozkładu lotów i odjeżdża zwykle 25 minut po przylocie samolotu. Przejazd bezpośredni, bez przystanków!

Autobus dojeżdża do Porte Maillot, czyli znanego węzła przesiadkowego, skąd chociażby metrem dostaniemy się do wybranej części Paryża. Transfer z zależności o natężenia ruchu trwa zwykle ok. 75 minut.

Bilety wcześniej kupimy online. Po przylocie kupimy również w automacie po wyjściu z lotniska. Na trasie z Paryża (Port Maillot) bilet można kupić również u kierowcy.

Cena biletów oparta o aktualną podwyżkę z 2022 roku.
Cena biletów kupowanych online
Rodzaj biletu Cena
Bilet jednostronny Normalny (+12 lat) – 16,90 euro
Ulgowy (4 – 11 lat) – 9,90 euro
Bilet dwustronny Normalny (+12 lat) – 29,90 euro
Ulgowy (4 – 11 lat) – 19,80 euro
Zakupu online dokonujemy na stronie – shop.aeroportparisbeauvais.com/en/.

Bilety kupione na miejscu są droższe o 1,00 euro.

Bilet online nie kupujemy na dany dzień, nie ma również znaczenia o której godzinie pojedziemy (gdyby opóźniła się procedura odbioru bagażu). Czas na jego wykorzystanie (zarówno jedno jak i dwustronny) to 12 miesięcy. Bilet jest bezzwrotny, po kupieniu nie ma możliwości jego anulacji.

Jak dojść z lotniska na przystanek autobusowy?

Shuttle bus odjeżdża z parkingu Pershing Bus Station. Poniżej film na którym zobaczycie jak kierować się na przystanek.

Pociąg

Istnieje połączenie kolejowe z miasta Beauvais do Paryża. Tu jednak wcześniej musimy dostać się autobusem miejskim linii numer 6, który zatrzymuje się przy lotnisku. Transferami z lotniska do miasta Beuvais zajmuje się firma Corolis. Koszt biletu miejskiego to 1,00 euro, ale koszt przejazdu kolejowego to blisko 15,00 euro. To wszystko powoduje, ze zdecydowana większość wybiera lotniskowy autobus.

Prywatny transfer

To ciekawa opcja jeśli podróżujemy w kilka osób. Dzięki temu trochę wyższym kosztem dojedziemy szybko i bezproblemowo we wskazane miejsce w Paryżu. Dojazd autobusem czy pociągiem wiąże się z przesiadką w mieście na komunikację publiczną, a tu jedziemy bezpośrednio do celu.

Transfer działa również na trasie hotel – lotnisko, stąd transfer możemy zamówić na wybrany dzień oraz godzinę.

Co ważne, po rezerwacji usługi mamy możliwość jej anulacji do 24h przed przyjazdem. Po złożeniu zamówienia otrzymujemy natychmiastowe potwierdzenie.

Czym większa liczba osób, tym cena jednostkowa najczęściej spada.

Samochód

Jak na każdym lotnisku, i tu znajdziemy przedstawicieli kilku popularnych sieciówek, w których wypożyczmy samochód. Na lotnisku Beauvais – Tille znajdziemy aktualnie stoiska firm Sixt, Hertz – Thrifty – Firefly, Europcar oraz Avis – Budget.

6 komentarzy

 1. Dzień Dobry,

  Rozumiem, ze bilety po przylocie do Beauvais można kupić u kierowcy stacjonarnie za 14,90 euro oraz przy powrocie z Paryża do Port Maillot aby dostać się na lotnisko również można zapłacić u kierowcy? Widziałem, że najwcześniejszy kurs odbywa się 3:30 w nocy?

  • Dzień dobry,
   Zarówno na lotnisku jak i na Port Maillot są specjalne punkty, gdzie kupujemy te bilety.
   Nawet na te wczesne kursy jest zawsze punkt stacjonarny lub sprzedawca, który sprzedaje bilety na ten autobus.
   Nie musisz mieć zatem kupionego wcześniej biletu online, aby jechać z Paryża na lotnisko.

 2. Dzień dobry. Mam pytanie czym dostanę się z lotniska do miasta sassay 🙂 lub okolice. Chciała bym zrobić siostrze niespodziankę moim przylotem. Dziękuję

  • Dzień dobry,
   Chodzi ci o „miasto” które zamieszkuje kilkaset osób? 🙂
   Nie widzę innego wyjścia jak wypożyczenie samochodu na lotnisku.

 3. Z którego dokładnie miejsca na Port Maillot wyruszają autobusy na lotnisko Beauvais-Tille? Możesz zaznaczyć „pinezkę” na mapie lub opisać? Czy jest dostępny rozkład godzinowy przejazdów, czy trzeba być „około 1,5 godziny” przed planowanym przybyciem na lotnisko? Pozdrawiam.

  • Postaram się zaznaczyć pinezkę i umieścić mapkę we wpisie.
   Dużym plusem jest to, że po przyjeździe na plac metrem lub RER (Neuilly – Porte Maillot), oznakowanie w podziemiach jest takie, że wychodzi się w zasadzie prosto na stację odjazdu shuttle busów.

   Tak, jest dokładny rozkład odjazdów z Paryża na lotnisko wraz z listą lotów.
   Możesz to sprawdzić tutaj: Rozkład odjazdów Shuttle Bus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz