Dojazd z Paryża do Disneylandu

Z Paryża do Disneylandu dostaniemy się na kilka sposobów. Wśród turystów najpopularniejszym jest dedykowana linia kolejowa – RER A.

Pociąg – RER A

Linia przejeżdża przez Paryż zatrzymując się na takich dworcach (patrząc od zachodu) jak chociażby La Defense, Charles de Gaulle-Etoile, Gare Auber, Chatelet-les-Halles, Gare de Lyon, Nation czy Vincennes.

Ceny 2020
Aktualna cena biletu to:
Bilet dwustronny: 15,20 euro / dorosła i 7,60 euro dziecko

Docelowym miejscem naszego przejazdu jest Marne-La-Valle Chessy (w skrócie na pociągach często opisywane jako MLV Chessy). To ważne, gdyż linia RER A rozwidla się w Vincennes na kierunek to Chessy oraz Boissy-Saint-Leger. Wsiadając do pociągu w Paryżu należy upewnić się czy nasz RER A jedzie właśnie w kierunku Marne-La-Valle Chessy. Będzie to opisane na pociągu, a także na tablicach na peronie.

Z drogą powrotną nie ma problemu, gdyż z Marne-La-Valle Chessy linia RER A jedzie tylko w jedynym kierunku – w stronę Paryża. Poniżej schemat linii kolejowej RER A.

rera

Czas przejazdu z miasta to ok. 50 minut,a pociąg kursuje co ok. 20 minut, więc w ciemno można się udać na najbliższą dla stację. Plusem jest to, że dworzec znajduje się w zasadzie przed wejściem do Disneylandu, gdyż linia ta została stworzona stricte pod kątem parku rozrywki.

Autokar + bilet wstępu

Istnieje możliwość kupienia gotowej wycieczki, która zawiera dwustronny transfer luksusowym autokarem oraz bilet wstępu do onu parków. Dzięki temu odpada nam logistyka związana np. z biletami na pociąg.

Wyjazdy odbywają się o 8:30 z 2 rue des Pyramides, czyli okolic Ogrodów Tuileries (stacja metra Tuileries – M1 lub Pyramides – M7 i M14).

Ceny 2020
Koszt wycieczki wraz z biletem wstępu do obu parków to 134,00 euro / dorosła i 121,00 euro dzieci do 11 lat. Dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Powrót odbywa się po zamknięciu parku.

Z lotniska w Paryżu bezpośrednio do Disneylandu

Specjalny shuttle bus kursuje z głównych paryskich lotniska – Charlesa de Gaulla (CDG) oraz Orly (ORY). Częstotliwość to ok. 60 minut i dojedziemy nim zarówno do parku, jak i do hoteli Disneya (za wyjątkiem Davy Crockett Ranch). Cena za przejazd za osobę dorosłą to 23 euro, dzieci 2 – 12 lat to 10 euro, a dzieci do 2 lat jadą bezpłatnie.

Aktualny rozkład można znaleźć na stronie Magical Shuttle.

Samochód

Większa część Francuzów przebywa do Disney;andu z różnych zakątków kraju, stąd dla nich najbardziej popularnym sposobem jest wybór samochodu. Jeśli jednak wy również chcecie udać się tutaj samochodem, to możecie skorzystać z parkingów dotępnych przy parku.

Cena parkowania samochodu to 2 metrów wysokości to 30 euro, na parkingu + , najbliżej wejścia do parku, cena całodniowego parkowania to 45 euro. Parking jest gigantyczny i dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca.

Autor Tomasz Filak

Twórca MyParis.pl. Prywatnie pasjonuję się sportem - sporo biegam, a także uwielbiam jeździć na rowerze. Zawodowo zajmuje się turystyką prowadząc biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*