Z Paryża do Disneylandu dostaniemy się na kilka sposobów. Wśród turystów najpopularniejszym jest dedykowana linia kolejowa – RER A.

Pociąg – RER A

Linia przejeżdża przez Paryż zatrzymując się na takich dworcach (patrząc od zachodu) jak chociażby La Defense, Charles de Gaulle-Etoile, Gare Auber, Chatelet-les-Halles, Gare de Lyon, Nation czy Vincennes.

Ceny 2022
Aktualna cena biletu to jedyne 5 euro w jedną stronę!
Bilet ulgowy dla dziecka do 9 lat włącznie to 2,50 euro.
Paris Visite
Dojazd do Disneylandu jest możliwy dla posiadaczy karty Paris Visite, ale na strefy 1-5.

Docelowym miejscem naszego przejazdu jest Marne-La-Valle Chessy (w skrócie na pociągach często opisywane jako MLV Chessy). To ważne, gdyż linia RER A rozwidla się w Vincennes na kierunek to Chessy oraz Boissy-Saint-Leger. Wsiadając do pociągu w Paryżu należy upewnić się czy nasz RER A jedzie właśnie w kierunku Marne-La-Valle Chessy. Będzie to opisane na pociągu, a także na tablicach na peronie.

Z drogą powrotną nie ma problemu, gdyż z Marne-La-Valle Chessy linia RER A jedzie tylko w jedynym kierunku – w stronę Paryża. Poniżej schemat linii kolejowej RER A.

rera

Czas przejazdu z miasta to ok. 50 minut,a pociąg kursuje co ok. 20 minut, więc w ciemno można się udać na najbliższą dla stację. Plusem jest to, że dworzec znajduje się w zasadzie przed wejściem do Disneylandu, gdyż linia ta została stworzona stricte pod kątem parku rozrywki.

Autokar + bilet wstępu

Istnieje możliwość kupienia gotowej wycieczki, która zawiera dwustronny transfer luksusowym autokarem oraz bilet wstępu do obu parków. Dzięki temu odpada nam logistyka związana np. z biletami na pociąg.

Wyjazdy odbywają się o 8:30 spod hotelu Pullam Paris Tour Eiffel (okolice wieży Eiffla). Dojazd: Metro nr 6 – Bir-Hakeim; RER C – Champ de Mars_Tour Eiffel ; Autobus 82 – Pola Marsowe.

Ceny 2021
Koszt wycieczki wraz z biletem wstępu do obu parków to 114,00 euro / dorosła i 107,00 euro dzieci 3 – 11 lat. Dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Powrót odbywa się po zamknięciu parku.

Z lotniska w Paryżu bezpośrednio do Disneylandu

Specjalny shuttle bus kursuje z głównych paryskich lotniska – Charlesa de Gaulla (CDG) oraz Orly (ORY). Częstotliwość to ok. 60 minut i dojedziemy nim zarówno do parku, jak i do hoteli Disneya (za wyjątkiem Davy Crockett Ranch). Cena za przejazd za osobę dorosłą to 23 euro, dzieci 2 – 12 lat to 10 euro, a dzieci do 2 lat jadą bezpłatnie.

Aktualny rozkład można znaleźć na stronie Magical Shuttle.

Samochód

Większa część Francuzów przebywa do Disney;andu z różnych zakątków kraju, stąd dla nich najbardziej popularnym sposobem jest wybór samochodu. Jeśli jednak wy również chcecie udać się tutaj samochodem, to możecie skorzystać z parkingów dotępnych przy parku.

Cena parkowania samochodu to 2 metrów wysokości to 30 euro, na parkingu + , najbliżej wejścia do parku, cena całodniowego parkowania to 45 euro. Parking jest gigantyczny i dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca.

15 komentarzy

 1. Czy przyjeżdżając na stację Marne-La-Valle Chessy rano mogę już kupić bilet powrotny na wieczór do Paryża? Czy na RER A kupuję się tylko przed odjazdem?

  • Oczywiście że możesz kupić od razu.
   Możesz nawet odjeżdżając z Paryża kupić od razu bilet dwustronny – nie musisz podawać godziny powrotu, gdyż pociągi kursują bardzo często i wsiadasz do dowolnego.
   Po zamknięciu parku na miejscu na stacji są bardzo duże kolejki, więc polecam zakup od razu w obie strony 🙂

 2. Hej, hej! Dzięki za super wpis:) Czytałam gdzieś , ze pociąg RER będzie w przebudowie od sierpnia. Masz pomysł jak najlepiej dostać się do Disneylandu w rym czasie z 13. Dzielnicy? Będzie jakiś autobus zastępczy może?

  • Hej Ola,
   Hmm, nie słyszałem jeszcze, ale z pewnością puszczą dedykowany autobus, który będzie tam dojeżdżał zwłaszcza, że mamy szczyt sezonu 🙂

 3. Cześć! jedziemy do DL na wieczorną imprezę halloween- koniec o 2:00 w nocy, już autobusami nocnymi. Czy kupując bilet w dwie strony (rer do), będzie on ważny też na linię nocną? Pozdrawiam serdecznie!

  • Cześć Asia,
   Najlepiej kupić dwa osobne bilety.
   Ze stacji Gare de MLV Chessy Sud dojedziecie w godzinę do Paryża – na Gare de Lyon. Koszt przejazdu to cena pojedynczego bilety – 1,90 euro. Jeżdżą często, więc w ciemno na przystanek.

  • Super Dzięki Tomek
   https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/shuttle/
   Czyli robić rezerwację na tej stronie??
   Przylatujemy 17:40 a transfer naszego lotu według rozkładu jest o godzinie już 18:00(sprawdziłem na stone przewoznika lot FR8943 z Gdańska) czy te 20 minut starczy na dotarcie do autobusu? bo wygląda na to że ten konkretny jest przypisany do naszego lotu.
   Później już wiemy z Porte Maillot kawałek na pieszo do stacji Charles de Gaulle-Etoile RER A
   Bilety na transfer są bezterminowe czy po rezerwacji biletu muszę wysłać maila do przewoźnika z datą kiedy przylatujemy?

  • Dokładnie, to oficjalna strona lotniska i na niej robi się rezerwacje na autobus do Paryża.
   Z transferem nie ma problemu. Jeśli nie zdążycie, możecie jechać kolejnym. Zresztą zwykle trochę trwa załadowanie wszystkich do autobusu, do póki wszystkie miejsca nie będą zajęte, autobus nie odjedzie. Nie musisz się absolutnie deklarować na żadną konkretną godzinę, gdyż oczywiście wypadają jakieś opóźnienia lotów etc.
   Plusem jest to, że na tym lotnisku od chwili wylądowania i odebrania bagażu nie zajmuje to dużo czasu. Małe, bardzo kameralne lotnisko.

 4. Hej Tomek
  Mamy wykupiony lot na lotnisko BVA oraz transfer autobusem do Paryża w okolice Porte Maillot (przez Ryanair) skąd chcemy dostać się na nocleg do Disneylandu pociągiem RER A – tu chyba daliśmy ciała bo trzeba było kierować się z lotniska bezpośrednio do Disneylandu no ale cóż. Podróżujemy w trójkę powiedz czy bagaż typu walizka rejestrowana podlega dodatkowej opłacie w RER A?
  I czy około godziny 19:00 też Jeżdżą pociągi z Paryża do Disneylandu?

  • Hej Tomek właśnie dowiedziałem się że nie mamy transferu z lotniska do centrum Paryża bo Ryanair dał ciała i zwrócą nam pieniądze ale kiedy co i jak to nie wiemy.
   To już nieistotne nawet nie usłyszałem słowa przepraszam.
   Czy z lotniska BVA jest jakiś sensowne połączenie bezpośrednie z Disneyland?

  • Cześć Michał,
   Właśnie zabierałem się za Twoje dwa poprzednie komentarze, kiedy znalazłem najnowszy 🙂
   Nie, najbardziej logicznym połączeniem (jeśli np. nie rozważacie wypożyczenia samochodu) będzie dojazd shuttle busem do Paryża. Stamtąd musicie dostać się na stację Auber, skąd będziecie mieć RER A.
   Tak, wieczorem dalej jeżdżą pociągi, więc nie będzie problemów z dojechaniem.
   Oczywiście nie jest tu problemem walizka podróżna.

  • Bilet dwustronny to po prostu dwa bilety jednorazowe.
   Dlatego na waszym miejscu kupiłbym powrotne już na stacji Marne-La-Valle w dniu, w którym będziecie wracać.

 5. Super dziękuję ci bardzo Tomku za wyczerpujące odpowiedzi na pewno jeszcze się do ciebie odezwę pod twoimi innymi postami.
  Stworzyłeś bardzo fajną kompletną stronę dotyczącą Paryża super się tego czyta porusza wszystkie temat.
  Pozdrawiam serdecznie na pewno się jeszcze odezwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz