Z Paryża do Disneylandu dostaniemy się na kilka sposobów. Wśród turystów najpopularniejszym jest dedykowana linia kolejowa – RER A.

Pociąg – RER A

Linia przejeżdża przez Paryż zatrzymując się na takich dworcach (patrząc od zachodu) jak chociażby La Defense, Charles de Gaulle-Etoile, Gare Auber, Chatelet-les-Halles, Gare de Lyon, Nation czy Vincennes.

Ceny 2021
Aktualna cena biletu to:
Bilet dwustronny: 15,20 euro / dorosła i 7,60 euro dziecko

Docelowym miejscem naszego przejazdu jest Marne-La-Valle Chessy (w skrócie na pociągach często opisywane jako MLV Chessy). To ważne, gdyż linia RER A rozwidla się w Vincennes na kierunek to Chessy oraz Boissy-Saint-Leger. Wsiadając do pociągu w Paryżu należy upewnić się czy nasz RER A jedzie właśnie w kierunku Marne-La-Valle Chessy. Będzie to opisane na pociągu, a także na tablicach na peronie.

Z drogą powrotną nie ma problemu, gdyż z Marne-La-Valle Chessy linia RER A jedzie tylko w jedynym kierunku – w stronę Paryża. Poniżej schemat linii kolejowej RER A.

rera

Czas przejazdu z miasta to ok. 50 minut,a pociąg kursuje co ok. 20 minut, więc w ciemno można się udać na najbliższą dla stację. Plusem jest to, że dworzec znajduje się w zasadzie przed wejściem do Disneylandu, gdyż linia ta została stworzona stricte pod kątem parku rozrywki.

Autokar + bilet wstępu

Istnieje możliwość kupienia gotowej wycieczki, która zawiera dwustronny transfer luksusowym autokarem oraz bilet wstępu do obu parków. Dzięki temu odpada nam logistyka związana np. z biletami na pociąg.

Wyjazdy odbywają się o 8:30 spod hotelu Pullam Paris Tour Eiffel (okolice wieży Eiffla). Dojazd: Metro nr 6 – Bir-Hakeim; RER C – Champ de Mars_Tour Eiffel ; Autobus 82 – Pola Marsowe.

Ceny 2021
Koszt wycieczki wraz z biletem wstępu do obu parków to 114,00 euro / dorosła i 107,00 euro dzieci 3 – 11 lat. Dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Powrót odbywa się po zamknięciu parku.

Z lotniska w Paryżu bezpośrednio do Disneylandu

Specjalny shuttle bus kursuje z głównych paryskich lotniska – Charlesa de Gaulla (CDG) oraz Orly (ORY). Częstotliwość to ok. 60 minut i dojedziemy nim zarówno do parku, jak i do hoteli Disneya (za wyjątkiem Davy Crockett Ranch). Cena za przejazd za osobę dorosłą to 23 euro, dzieci 2 – 12 lat to 10 euro, a dzieci do 2 lat jadą bezpłatnie.

Aktualny rozkład można znaleźć na stronie Magical Shuttle.

Samochód

Większa część Francuzów przebywa do Disney;andu z różnych zakątków kraju, stąd dla nich najbardziej popularnym sposobem jest wybór samochodu. Jeśli jednak wy również chcecie udać się tutaj samochodem, to możecie skorzystać z parkingów dotępnych przy parku.

Cena parkowania samochodu to 2 metrów wysokości to 30 euro, na parkingu + , najbliżej wejścia do parku, cena całodniowego parkowania to 45 euro. Parking jest gigantyczny i dla nikogo nie powinno zabraknąć miejsca.

4 komentarze

 1. Czy przyjeżdżając na stację Marne-La-Valle Chessy rano mogę już kupić bilet powrotny na wieczór do Paryża? Czy na RER A kupuję się tylko przed odjazdem?

  • Oczywiście że możesz kupić od razu.
   Możesz nawet odjeżdżając z Paryża kupić od razu bilet dwustronny – nie musisz podawać godziny powrotu, gdyż pociągi kursują bardzo często i wsiadasz do dowolnego.
   Po zamknięciu parku na miejscu na stacji są bardzo duże kolejki, więc polecam zakup od razu w obie strony 🙂

 2. Hej, hej! Dzięki za super wpis:) Czytałam gdzieś , ze pociąg RER będzie w przebudowie od sierpnia. Masz pomysł jak najlepiej dostać się do Disneylandu w rym czasie z 13. Dzielnicy? Będzie jakiś autobus zastępczy może?

  • Hej Ola,
   Hmm, nie słyszałem jeszcze, ale z pewnością puszczą dedykowany autobus, który będzie tam dojeżdżał zwłaszcza, że mamy szczyt sezonu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz