Jeśli jesteście ograniczeni czasowo, przedstawiamy wam propozycję zwiedzania Paryża w 2 dni tak, aby niepotrzebnie tracić czas na przejazdy. To nasza subiektywna propozycja, która może być dowolnie modyfikowana.

Starałem się dobrać atrakcje w taki sposób, aby nie robić niepotrzebnych kółek, a przede wszystkim, aby możliwie realnie rozplanować do czasowo.

Pierwszy dzień to intensywne zwiedzanie ścisłej części, najbardziej emblematyczne „must see”. Drugi dzień to luźna propozycja, otwarta na szerokie modyfikacje.

I Dzień

9:00 Wieża Eiffla
Rozpoczynamy z samego rana od przyjazdu pod wieżę. Stacja metra Tour Eiffel. Tu oczywiście najlepiej wcześniejsza rezerwacja online i zabookowanie jak najwcześniejszej godziny. Najlepiej oczywiście 9:00. Często na tydzień wcześniej bilety z opcją wjazdu na szczyt są zarezerwowane.

Oczywiście jeśli ktoś woli delektować się wieżą z dołu, i tak spędzi trochę czasu na obejście jej dookoła i zrobienie fotek.

11:00 Łuk Triumfalny
Spod wieży do Łuku są lekko ponad 2 kilometry, stąd polecam spacer. Łuk oczywiście można zwiedzać wchodząc na jego szczyt. Szczegóły znajdziecie we wpisie.
Champs Elysee
Po zobaczeniu Łuku Triumfalnego spacer słynnymi Polami Elizejskimi aż do placu de la Concorde. To kolejne 2 kilometry do pokonania na nogach.
13:00 - Ogród Tuileries
To niesamowite miejsce, gdzie latem w cieniu możemy trochę odpocząć przed zwiedzaniem Luwru.
14:00 - Luwr
I tu już temat rzeka. Duża część osób ogląda obiekt z zewnątrz Robi to bardzo duże wrażenie. Z kolei wejście do środka jest uznawane za jedną z najważniejszych rzeczy w Paryżu. Luwr jest jak paszcza lwa. Zobaczenie chociaż kilku wybranych dzieł zajmuje godziny. Wejście tam popołudniu spowoduje, że do wieczora macie czas z głowy 🙂
16:00 - wyspa Cite
To propozycja dla tych, którzy oglądają Wersal z zewnątrz. Polecam przejście przez Pont Neuf na wyspę Cite. Można z zewnątrz zobaczyć Conciergerie oraz Notre Dame.

II Dzień

9:00 - 10:00 - Wieża Montparnasse
Choć jest to budowla z 1973 roku, to robi ciekawe wrażenie zwłaszcza, że w Polsce w tym czasie mieliśmy w tym czasie z betonowymi inwestycjami epoki Gierka. Punkt widokowy.
11:00 - Katakumby
W zasięgu krótkiego spaceru od wieży. Polecam zdecydowanie wcześniejszą rezerwację aby wejść w wybranej przez siebie godzinie.
12:00 - Ogród Luksemburski
Na pieszo z wyjścia katakumb do ogrodu luksemburskiego z efektownym pałacem Miejsce gdzie można trochę odpocząć o podelektować się klimatem i otoczeniem.
14:00 - Dzielnica Łacińska
Klimatyczne miejsce, w którym możemy zrobić na nogach nawet kilka kilometrów. Sorbona, Panteon (spoczywa tu m.in. Maria Skłodowska – Curie.
16:00 - Wyspa Cite
Propozycja dla tych, którzy nie zwiedzili wyspy pierwszego dnia przez wizytę w Luwrze. Wszystko spacerem bezpośrednio z dzielnicy łacińskiej. Dla chcących odpocząć można podelektować się widokiem na katedrę Notre Dame z winkiem w ręku nad brzegiem Sekwany, co było naszym przerywnikiem w czasie zwiedzania.
19:00 - Montmartre
Dopełnić dzień można w pięknym widokowo miejscu Paryża, czyli na Montmartrcie. Schody pod bazyliką Sacre Coeur i widok na miasto zapierają dech w czasie zachodu słońca. Lokalne uliczki i knajpki zapełnione ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz