Jeśli jesteście ograniczeni czasowo, przedstawiamy wam propozycję zwiedzania Paryża w 2 dni tak, aby niepotrzebnie tracić czas na przejazdy. To nasza subiektywna propozycja, która może być dowolnie modyfikowana.

Starałem się dobrać atrakcje w taki sposób, aby nie robić niepotrzebnych kółek, a przede wszystkim, aby możliwie realnie rozplanować do czasowo.

Pierwszy dzień to intensywne zwiedzanie ścisłej części, najbardziej emblematyczne „must see”. Drugi dzień to luźna propozycja, otwarta na szerokie modyfikacje.

I Dzień

9:00 Wieża Eiffla
Rozpoczynamy z samego rana od przyjazdu pod wieżę. Stacja metra Tour Eiffel. Tu oczywiście najlepiej wcześniejsza rezerwacja online i zabookowanie jak najwcześniejszej godziny. Najlepiej oczywiście 9:00. Często na tydzień wcześniej bilety z opcją wjazdu na szczyt są zarezerwowane.

Oczywiście jeśli ktoś woli delektować się wieżą z dołu, i tak spędzi trochę czasu na obejście jej dookoła i zrobienie fotek.

11:00 Łuk Triumfalny
Spod wieży do Łuku są lekko ponad 2 kilometry, stąd polecam spacer. Łuk oczywiście można zwiedzać wchodząc na jego szczyt. Szczegóły znajdziecie we wpisie.
Champs Elysee
Po zobaczeniu Łuku Triumfalnego spacer słynnymi Polami Elizejskimi aż do placu de la Concorde. To kolejne 2 kilometry do pokonania na nogach.
13:00 - Ogród Tuileries
To niesamowite miejsce, gdzie latem w cieniu możemy trochę odpocząć przed zwiedzaniem Luwru.
14:00 - Luwr
I tu już temat rzeka. Duża część osób ogląda obiekt z zewnątrz Robi to bardzo duże wrażenie. Z kolei wejście do środka jest uznawane za jedną z najważniejszych rzeczy w Paryżu. Luwr jest jak paszcza lwa. Zobaczenie chociaż kilku wybranych dzieł zajmuje godziny. Wejście tam popołudniu spowoduje, że do wieczora macie czas z głowy 🙂
16:00 - wyspa Cite
To propozycja dla tych, którzy oglądają Wersal z zewnątrz. Polecam przejście przez Pont Neuf na wyspę Cite. Można z zewnątrz zobaczyć Conciergerie oraz Notre Dame.

II Dzień

9:00 - 10:00 - Wieża Montparnasse
Choć jest to budowla z 1973 roku, to robi ciekawe wrażenie zwłaszcza, że w Polsce w tym czasie mieliśmy w tym czasie z betonowymi inwestycjami epoki Gierka. Punkt widokowy.
11:00 - Katakumby
W zasięgu krótkiego spaceru od wieży. Polecam zdecydowanie wcześniejszą rezerwację aby wejść w wybranej przez siebie godzinie.
12:00 - Ogród Luksemburski
Na pieszo z wyjścia katakumb do ogrodu luksemburskiego z efektownym pałacem Miejsce gdzie można trochę odpocząć o podelektować się klimatem i otoczeniem.
14:00 - Dzielnica Łacińska
Klimatyczne miejsce, w którym możemy zrobić na nogach nawet kilka kilometrów. Sorbona, Panteon (spoczywa tu m.in. Maria Skłodowska – Curie.
16:00 - Wyspa Cite
Propozycja dla tych, którzy nie zwiedzili wyspy pierwszego dnia przez wizytę w Luwrze. Wszystko spacerem bezpośrednio z dzielnicy łacińskiej. Dla chcących odpocząć można podelektować się widokiem na katedrę Notre Dame z winkiem w ręku nad brzegiem Sekwany, co było naszym przerywnikiem w czasie zwiedzania.
19:00 - Montmartre
Dopełnić dzień można w pięknym widokowo miejscu Paryża, czyli na Montmartrcie. Schody pod bazyliką Sacre Coeur i widok na miasto zapierają dech w czasie zachodu słońca. Lokalne uliczki i knajpki zapełnione ludźmi.

11 komentarzy

  1. Dzień dobry, mam kilka praktycznych pytań dotyczących organizacji wycieczki po Paryżu i byłabym wdzięczna za pomoc 🙂
    Mam zaplanowaną wycieczkę na 3-6 marzec. Ląduję na lotnisu Beauvais skąd do centrum planuję dostać się autobusem. Powrót mam z lotniska CDG. Główne atrakcję, które planuję odwiedzić są w I-III oraz nocleg też mieści się w tych strefach. Zastanawiam się jaki bilet najkorzystniej kupić. Czy 10 przejazdów + bilet na CDG? Nie wiem czy 10 przejazdów starczy na niecałe 3 dni. Czy bilet no limit na I-III strefy, czy też może lepiej od razu na I-V strefę, aby dojechać później do lotniska? I nie do końca rozumiem idee biletów na 10 przejazdów, bo spotkałam się z różnymi informacjami, które się wykluczają więc czy one są czasowe np. z hotelu do wieży Eiffla muszę dostac się dwoma liniami metra czy wtedy kasuję 1 czy 2 przejazdy skoro czas wynosi ok. 30 minut? Kolejne pytanie – czy warto kupić kartę do muzeum na 48h? Będę w pierwszy weekend miesiąca i ponoć są darmowe wejścia (w sobote czy w niedziele?), ale np. dla Luwru nie widzę możliwości rezerwacji miejsca bez kupna biletu / pass museum. Jak to działa? Czy to oznacza, że jak jest wstęp wolny dla wszystkich to nie ma możliwości rezerwacji?

    • Dzień dobry,
      Tak, wydaje się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będą 10 – dniówki, ale gdyby brakło pojedynczego przejazdu, po prostu dokupi się bilety jednorazowego. Po ścisłym centrum Paryża faktycznie grzech jeździć komunikacją, a w ramach możliwości maksymalnie dużo pokonywać pieszo.
      Paris Visite wiadomo – pełna wygoda, a dodatkowo zakupując je na strefy 1-5 możecie również jechać na nich np. do Wersalu. Karty można kupić d razu na lotnisku w hali przylotów w informacji turystycznej.

      Do do przesiadek na 10 – przejazdówkach – zasady przesiadania znajdziesz we wpisie Bilety komunikacji miejskiej. Jak najbardziej w ramach jednego przejazdu robimy metro – metro, ale już nie np. metro – autobus – wtedy policzy nam kolejny przejazd. Na 1 przejazd w ramach metra mamy aż 2 godziny.

      Jeśli chodzi o zwiedzanie, to np. Luwr dzień darmowego wejścia ma 14 lipca.
      Jeśli są muzea które mają takie darmowe wejścia to albo wymaga to wcześniejszej rezerwacji (i wtedy zwykle brak dostępnych slotów) lub ilość ludzi powoduje, że zwiedzane jest antyprzyjemne i zwykle omijam tego typu happy hours 🙂

  2. Panie Tomku,
    Kupując bilety online do Luwru oraz Orsay, opera Garnier jeśli spóźnimy się na wykupioną godzinę bilet przepada czy możemy wejść z opóźnieniem?
    (kilka- kilkanaście minut po czasie)
    Lepiej wiedzieć wcześniej 🙂

    • Każda z tych atrakcji ma jakąś tolerancję czasową, ale spóźnienia powyżej 15 minut stają się lekko problematyczne 🙂

  3. Dzień dobry,
    Właśnie wróciliśmy z rodziną z 4 dniowego pobytu w Paryżu i muszę napisać, że w dużej mierze dzięki Pana radom tutaj na blogu ten wyjazd okazał się dużo mniej stresujący 🙂 Skorzystaliśmy z wielu Pana podpowiedzi i wskazówek tutaj zamieszczonych za co bardzo dziękujemy! 🙂

  4. Dzień dobry. Przyjeżdżamy 24 maja wieczorem. Będziemy w Paryżu 24-27 maja. 27 maja mamy lot o 21.20 z lotniska BVA. Jak najsensowniej rozplanować zwiedzanie. Na 10.30 w sobotę mamy zwiedzanie stadionu – bo to najważniejsze dla syna. Także do ok. 12.00-12.30 mamy z głowy. Chcieliśmy później dostać się na wiezę Eiffla, pola marsowe, łuk triumfalny, trocadore i de tuliers. Czy wystarczy nam czasu na spokojne zwiedzanie i jeszcze na rejs Sekwaną? Żeby w sensownym czasie wrocić?

    Drugiego dnia planujemy Montparnasse, palac luksemburski, dzielnice łacinską z bazylica sacre coure. Czy zwiedzając spokojnym tempem zdążymy udać się do dzielnicy Montmartre? Dodam, że planujemy zwiedzać głównie pieszo. A może podpowie Pan gdzie ewentualnie warto skorzystać z komunikacji? Trzeciego dnia planujemy Luwr…no i może doradzi Pan co jeszcze możemy zobaczyć, gdzie się udać… albo co zmienić żeby zobaczyć fajne miejsce.

    • Dzień dobry,
      Jak dla mnie pierwszy dzień bardzo intensywny, na stadionie trochę zejdzie, rejs do zrobienia, ale na mega zmęczeniu.
      Wszystko jeszcze pod warunkiem, że wcześniej będziecie mieć bilety kupione na Eiffla, a na ten moment nie wiem czy będą dostępne bilety na koniec maja. Ja dlatego pierwszego dnia przesunąłbym Tuileries.

      Tak, z Montparnasse idealnie spacer przez ogród luksemburski i dzielnicę łacińską pieszo. Potem należy podjechać już komunikacją miejską na Montmartre i tam też zejdzie późniejsze popołudnie.

      Wylot jest wieczorem, transfer na lotnisko pewnie koło 17:30 więc można jeszcze rano coś zrobić. Luwr to fajny pomysł, a zaraz obok właśnie Ogrody Tuileries. Później Plac de la Concorde, jakiś obiad i pomału można myśleć transferze na lotnisko 🙂

  5. Dzień dobry,
    Mam wykupiony rejs po Sekwanie przez booking na tą niedzielę. Jednak nie ma tam uwzględnionej godziny. jest tylko informacja w jakich godzinach odbywają się rejsy. Mi się marzy rejs wieczorem, jak zrobić żeby to się udało? udać się tam rano i jeszcze raz zarezerwować godzinę? Pozdrawiam.

    • Dzień dobry,
      Tak, te bilety kupowane u pośredników nie mają godziny.
      Pojawiasz się na dowolny rejs danego dnia. Wszystko kwestia kolejek wieczorami, jest na tyle sporo tych rejsów że nie powinno być z tym większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz