Orly to paryskie lotnisko znajdujące się zaledwie 13 kilometrów od centrum miasta. Dzięki temu szybko przedostaniemy się do wybranej części miasta. Połączenia z Polski na to właśnie lotnisko wykonuje chociażby Wizz Air.

Przylatując na Orly macie do wyboru kilka opcji w zależności od preferencji oraz budżetu:

Tramwaj linii nr 7

Tramwaj - schemat linii T7
Kliknij aby powiększyć

To najtańsza opcja przejazdu z lotniska Orly do centrum Paryża. Jest również bardzo wygodna dla osób, które nocują w hotelach sieci Accor (Ibis, Ibis Budget, Novotel) znajdujące się w okolicy przystanku Coeur d’Orly (do przejechanie zaledwie jedna stacja). Osoby, które chcą dojechać do centrum jadą do końca – na stację Villejuif-Louis Aragon. Tam przesiadamy się na linię 7 paryskiego metra. Linia ta prowadzi przez ścisłe centrum miasta, aż po dworzec wschodni i dalej na północ.

Startując z lotnika kierujemy się na przystanek Orly 4.

Cena biletu na tramwaj: 2,10 euro. Po aktualniej zmianie w biletach, na jednorazowym bilecie kupionym w automacie możesz się normalnie przesiąść i dojechać z punktu A do punktu B na jednym przejeździe.

Jest to najtańsza, ale jednocześnie najdłuższa podróż do centrum Paryża.

OrlyBus

Autobus lotniskowy kursujący spod terminali a placem Denfert-Rochereau. Plac znajduje się w strefie I lokalnej komunikacji, stąd można stąd wyruszyć w dalszą podróż. Przesiądziemy się tutaj na RER B, a także linie metra 4 i 6. czas przejazdu to ok. 30 minut.

Autobus kursuje co ok. 15 minut, a pierwszy kurs wykonuje z Denfert-Rochereau o 5:35. ostatni kurs z lotniska Orly odbywa się o 00:30h.

Cena biletu: 9,50 euro. Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.

Jak widać działa to bliźniaczko jak w/w transfer tramwajem z tą różnicą, że Orlybus zatrzymuje się na obu terminalach.

Orlyval

Schemat linii Orlyval – kliknij aby powiększyć

Kolejka szynowa będąca darmowym shuttle busem między terminalami na lotnisku Orly. Jeździ co kilka minut. Istnieje możliwość za opłatą podjechanie nią na stację Antony, gdzie przesiadamy się na pociąg RER B. Tym samym możemy dojechać nim na lotnisko de Gaulla czy popularne stacje w centrum Paryża, jak Saint-Michel-Notre-Dame i Chatelet Les Halles, ale dalej na Dworzec Północny (Gare du Nord).

Bilet kupujemy jeden na całą trasę. Jeśli będziemy wysiadać w centrum, wyniesie on 12,10 euro, a w przypadku np. dzielnicy La Defense 14,55 euro.

Co ważne, na połączenie Orlyval zadziała karta Paris Visite na strefy 1-5. Jeśli planujecie zakup karty Paris Visite na strefy 1-3, to dopłacacie tylko za przejazd Orlyval w bazowej cenie 9,30 euro.

RER C

Niedaleko lotniska – ok 3 kilometry, znajduje się stacja kolejowa Pont de Rungis, z której odjeżdża RER C. Jest to o tyle istotny środek komunikacji z lotniska, że linia kolejowa przebiega przez centrum Paryża, a także można nią dojechać np. do Wersalu.

Po wydłużeniu linii metra nr 14 stacja Pont de Rungis będzie również skomunikowana z metrem. Aktualnie na tą stację dojedziemy z lotniska shuttle busem – linia 183. Autobus kursuje co ok. 10 minut. Autobus odjeżdża z terminala Orly 4 (wyjście 47d – stop 4).

Shuttle transfer

Transfer, często z innymi turystami, wygodnym busem. Transfer odbywa się pod drzwi wybranego przez was hotelu w Paryżu. usługa dotyczy zarówno transferu z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko. Firma oferuje również w tej samej ceny transfery do Disneylandu.

Uber

Popularne taksówki zarządzane przez aplikację. Koszt przejazdu uzależniony od godziny oraz miejsca docelowego. Dla przykładu w okolice wieży Eiffla kurs kosztuje ok. 35 euro.

Dojazd z lotniska Orly do Disneylandu

Do Disneylandu z lotniska Orly dojedziemy w/w shuttle transferem, ale również oficjalnym autobusem firmowanym przez park rozrywki, czyli Magical Shuttle.

Link do aktualnego rozkładu oraz systemu rezerwacyjnego:

Polecamy również usługę prywatnego transferu do parku busem połączoną z biletami wstępu do parku:

102 komentarze

  • Najwygodniej będzie jechać tramwajem z lotniska na ostatnią stację – Villejuif-Louis Aragon.
   Tam wsiadasz do metra i podjeżdżasz siódmą linią metra na Place d’Italie. Tam przesiadasz się do zielonej linii metra 6 i jedziesz na Edgar Quinet, która znajduje się zaraz przy dworcu.

  • Możesz kupić w informacji turystycznej lub w automacie. Automat w którym kupisz Paris Visite znajduje się chociażby na przystanku tramwaju linii nr 7.

 1. Potrzebuje dojechać do hotelu Odylas City Paris XVII z lotniska Orly, mam dużo czasu i będę w Paryżu 5 dni. Czy najwygodniej kupić kartę Navigo?

  • Tak, najwygodniej karta Navigo lub Paris Visite na nielimitowaną liczbę przejazdów.

 2. Czy na dojazd z lotniska Orly do centrum wystarczy Paris Visite (strefa I – III) (ze schematu tak by wynikało, ale w tekście powyżej napisał Pan :”Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.”)

  • Iga – lotnisko Orly jest w IV strefie. Niestety Paris Visite w tej wersji nie zadziała na dojazd z Orly.

  • Aby zrobić to tylko z jedną przesiadką – najlepiej Orlybus, a następnie przesiadka na autobus 92.
   Wysiadasz z Orlybus na Montsouris – Tombe Issoire, a wsiadasz do autobusu na Porte d’Orléans.

 3. Planuje dojechać z Orly do 6 Rue Robert Planquette, 75018 Paris, czy w OrlyBusie mogę jechać z Navigo Easy? Czy kupię Navigo Easy na lotnisku?

  • Navigo Easy to karta, na którą ładujesz po prostu bilety.
   Jeśli zatem kupisz bilet na nią bilet pojedynczy na Orlybus, bądź bilet normalny ale w oparciu o strefę 1-5, możesz tak podróżować.

 4. Bilet na Orlybus mogę kupić tylko w biletomatcie na lotnisku czy u kierowcy też? W biletomacie można płacić gotówką czy tylko karta?

  • Bilety na Orlybus kupisz zarówno w automacie na terminalu i przystankach.
   Z tego co mi się wydaje, aktualnie automaty na przystankach obsługują tylko karty.
   Również w autobusach na OrlyBus czy RoissyBus z lotniska de Gaulla bilety sprzedawali kierowcy, ale aktualnie zostało to scedowane na automaty w autobusach (a na pewno w RoissyBus). Tam również zapłacisz tylko kartą.

 5. Dzień dobry! Napisalam już Panu maila z prośbą o pomoc. Z orly musze dojechac do Port Mailott i za chiny nie wiem, jak to zrobic 🙁 Bede miała 2 walizy , więc chciałabym, żeby ta podróż była prosta 🙁 Proszę o podpowiedzi! Dziekuje!

  • Kamila – najprościej to Orlyval na stację Antony. Stamtąd RER B na Chatelet les Halles. Ze stacji Chatelet metro linia numer 1 prosto na Porte Maillot. Bez dwóch przesiadek się nie obędzie.

  • W punktach informacji turystycznej.
   Znajdują się w halach przylotów na terminalach lotniskowych.

  • Witaj Aga,
   Google czy Ratp.fr podpowiedzą ci różne rozwiązania, ale ja kombinowałbym tak, żeby tylko raz się przesiadać.
   Dlatego pojechałbym Orlybusem na Montsouris – Tombe Issoire, a stamtąd przeszedł się na nogach na stację metra Gaîté – Joséphine Baker i stamtąd linią 13 na stację Gabriel Péri.

  • Witam serdecznie. Chciałabym się dostać z lotniska Orly w Paryżu na wieże Eiffla. Jakie środki transportu i jakie ceny. Dziękuję pięknie za informację.

  • Witaj,
   Możesz jechać Orlybusem do końca – Denfert-Rochereau, a tam przesiąść się na metro linii 6.
   Dojedziesz nim bezpośrednio pod wieżę Eiffla – wysiadasz na stacji Bir-Hakeim.
   Koszt całego przejazdu to 11,40 euro (bilet na Orlybus + bilet na metro).

  • Masz bardzo łatwy dojazd, bo z lotniska Orlybus do Denfert-Rochereau, a tam przesiadasz się na metro linii 6 i jedziesz do Łuku Triumfalnego – Charles de Gaulle-Etoile.

 6. Hej potrzebuje dojechać oraz używać transportu do zwiedzania start Orly do 78 Bd Ornano 19 dzielnica, dla 2 osob, 5 dni , co najlepiej kupić dla 2 osób ? Dzięki za podpowiedź.

  • Hej Przemek,
   Albo kupujecie 10 – przejazdówki i dokupujecie je według potrzeb, albo dla pełnej wygodny kupujecie Paris Visite na wybraną liczbę dni.
   Jeśli nie zamierzacie robić wypadów poza Paryż, możecie je kupić na strefy 1-3, a wtedy ew. na jednorazowych dojechać do miasta z lotniska i z powrotem.

 7. Ląduje na Orly i chciałabym dojechać do centrum. Jeśli wybiorę transport tramwajem to mogę przejechać na bilecie jednorazowym w tramwaju a dalej na bilecie okresowym na strefy 1-3?

  • Anna – dokładnie tak. Stacja Villejuif Louis Aragon, na którą docelowo dojeżdża tramwaj znajduje się w III strefie.

 8. Jak najwygodniej i jakie koszta żeby dostać sie do 273 Avenue Daumesnil, 75012?

  Będziemy w Paryżu 3/4 Dni i zastanawiamy się czy opłaca się kupić bilet na strefy 1-5, bo planujemy też podróż do Wersalu.

  • Z lotniska z jedną przesiadką najlepiej brać Orlybus.
   Dojedziecie nim na Nation, a stamtąd np. metrem linii numer 6 pod adres.
   Paris Visite na strefy 1-5 są akceptowane, więc dzięki nim dojedziecie z lotniska i na lotnisko, a także pojedziecie do Wersalu, więc wg mnie się oplaca.

 9. Dzień dobry,
  Chyba najwygodniejszą opcją transportu z lotniska CDG do lotniska Orly to RER B + Orlyval, ale jak i gdzie można kupić bilet na tę opcję? I czy tylko jeden bilet wystarczy, czy trzeba kupować dwa bilety?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, najwygodniej i najszybciej.
   Bilet na taką kombinację kupisz od razu na CDG na stacji RER.

  • Witam.
   Proszę o pomoc w komunikacji z lotniska Orly do 22 Avenue du professeur lemierre, 20th arr., Paryż, 75020, to hotel Novotel.
   Próbowałem zapoznać się z komunikacją i może błędnie wnioskuję ale najtaniej wyjdzie taxi lub bolt dla 4 osób.
   Czy dla 4 osób najlepszym rozwiązaniem będzie karta Paris visite dla strefy 1-5 bo chcemy zwiedzić Wersal i Luwr.
   Proszę o podpowiedź jak z hotelu dojechać do Wersalu i Luwru.
   Pozdrawiam Arek

  • Witaj Arek,
   Tak, komunikacja miejska na tej trasie będzie bardzo męcząca.
   Przy czterech osobach bez wahania postawiłbym na taksówkę.

   Paris Visite – rozwiązanie może nie najtańsze, ale mega wygodne. Odpada ci kupowanie jakichkolwiek kart (Navigo), doładowywania biletów etc.
   Ważne, że przy dzieciakach na tych kartach jest zniżka.

   Aby do Wersalu dojechać tylko z jedną przesiadką, możesz jechać metrem linii 9 spod hotelu i dojechać do Alma-Marceau. Ze stacji Pont de l’Alma jedziesz prosto RER C do Wersalu (wysiadasz na Versailles Château Rive Gauche).

   W przypadku Luwru korzystasz z tej samej linii metra – przesiadasz się na Nation na linię metra nr 1 i jedziesz na stację Palais Royal – Musée du Louvre.

 10. Witam
  Czy po wylądowaniu na lotnisku Paris Orly mogę zakupić tam kartę Paris Visite? Jak tak to gdzie sie kierować?
  Dziękuję za pomoc.

  • Witaj,
   W punktach informacji turystycznej.
   Znajdują się na halach przylotów, więc od razu po wyjściu do hali nie będziesz mieć problemów ze zlokalizowaniem punktu. Informacja turystyczna na Orly znajduje się zarówno we wschodnim jak i zachodnim terminalu.

  • Tak, ale pod warunkiem, że skorzystasz z tramwaju linii nr 7.
   Wtedy dojedziesz do Villejuif-Louis Aragon, a tam przesiądziesz się np. na metro i kasujesz kolejny bilet.

  • Czy dobrze rozumiem? Na lotnisku kupuje karnet na 10 przejazdów, wsiadam w tramwaj 7 i kasuje jeden bilet i potem przesiadka do metra i kasuje kolejny?

 11. Dzień dobry,

  Czy kartę Paris Visite mogę kupić na lotnisku Orly lub stacji Antony i osobno bilet na samo Orlyval do stacji Antony? Tak, abym nie musiała kupować biletu łączonego, a od razu zacząć korzystać z Paris Visite i dopłacić tylko z Orlyval.

  Pozdrawiam.

  • Dzień dobry,
   Jasne, kupicie ją zarówno na lotnisku w punktach informacji turystycznej jak i na stacji Antony. Aby nie kupować jej w opcji na strefy 1-5, możesz zapłacić tylko za bilet Orlyval to stacji Antony – 9,30 euro i stamtąd korzystać już z Paris Visite na strefy 1-3.

  • Dzień dobry,
   Bilety kupisz na przystanku, znajdują się tam zarówno automaty jak i tradycyjny punkt sprzedaży biletów.

 12. Dzień dobry,

  Na jakie strefy obowiązują 10 – przejazdówki, lądujemy na Orly a nocleg mamy w 4 strefie, w planach oczywiście zwiedzanie największych atrakcji.

  • 10 – przejazdówki na strefy 1-3.
   Orly jest w IV strefie. Jeśli masz hotel w tej samej strefie, to używasz standardowego bilety jednorazowego i 10 – przejazdówka również zadziała. Nie zadziała jednak na dojazd do I strefy.

  • Mimo dłuższego przejazdu, wolałbym wybrać opcję z jedną przesiadką.
   W tym celu tramwaj z lotniska i przesiadka na Villejuif Louis Aragon na metro linii 7.
   Jedziesz bezpośrednio na miejsce maksymalnie niskim kosztem.

  • Przy komunikacji miejskiej najlepiej będzie chyba jechać Orlyvalem na stację Antony. Stamtąd RER B na stację Sain-Michel Notre Dame.
   Potem musisz się przejść na nogach na stację metra Cluny i podjechać autobusem linii 86.

 13. Witam. Z Orly chcę jechać do centrum na delikatne zwiedzenie kilku atrakcji przy pomocy metra, a po 8 godzinach na lotnisko CDG / 3 osoby/ Jaka opcja najlepsza?
  Pozdrawiam

  • Witaj,
   Jeśli w mieście spędzisz ok. 8 godzin, to polecam mimo wszystko dostać się na jednorazowych biletach do centrum i tam po prostu przespacerować na nogach. Ew. pojedynczy przejazd na metro zawsze można dokupić. Później analogicznie dojazd na lotnisko CDG, szczegóły znajdziesz tu: Dojazd z lotniska Charles de Gaulle.

 14. Witam, potrzebuje dojechać w niedzielę z lotniska Orly do 11 Rue Jules Guesde, gdzie mam nocleg. Jakie bilety najlepiej kupic? Jestem do czwartku i planuje codziennie dojezdzac do centrum na zwiedzanie. Co będzie najkorzystniejsze?

  • Witaj,
   Aby to zrobić z jedną przesiadką, najlepiej jechać Orlyval do stacji Montsouris – Tombe Issoire.
   Stamtąd przejść obok na przystanek Porte d’Orléans i podjechać autobusem 126 do Général de Gaulle.
   Cała trasa to koszt 13,30 euro.
   Kupiłbym na Twoim miejscu bilety jednorazowe, a od poniedziałku bilet tygodniowy – w wersji na wszystkie strefy kosztuje tylko 30 euro i będziesz za tą śmieszną kwotę mogła do czwartku podróżować.

   Szczegółowe informacje o tygodniówkach – Bilety komunikacji miejskiej.

 15. Witam, przylatujemy grupa 14 osób w tym troje dzieci, wózek do hotelu Campanile Paris 14 – Maine Montparnasse
  146, Avenue du Maine.
  Jak wyszłoby cenowo, jeżeli podjedziemy ORLYBUS z lotniska do DENFERT ROCHEREAU i przejdziemy do hotelu.
  Czy bardziej opłaca się taxi? Jaki może być max koszt taxi?
  Doczytałam, że taxi przewozi tylko osoby na tylnym siedzeniu, czyli wsiadłyby trzy osoby.
  Z góry dziękuję.

  • Witaj,
   Koszt biletu na Orlybus to 9,50 euro.
   Możecie również rozważyć opcję prywatnego transferu, ale wyjdzie drożej.
   Istnieje możliwość zabrania się w 7 osób do busa.
   Koszt to 610 PLN / grupa, więc wychodzi ok 87 PLN / osoba – możesz w tej sprawie pisać do mnie na info@myparis.pl.

 16. Cześć. Widzę, że udzielasz tu wielu cennych rad. Przylatujemy w 4 os. na Orly i musimy się dostać w okolice stacji RER B Robinson na 5 Avenue de Robinson. Jaki transport najlepiej wybrać?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  • Cześć,
   Orlyval do stacji Antony. Tak jeździ RER B, ale musiałabyś dojechać do rozwidlenia na Bourg La Reine i tam znowu się przesiąść.
   Aby to zrobić na jednej przesiadce najlepiej ze stacji Antony jechać autbusem 395, który jedzie bezpośrednio na miejsce.

 17. Hej, mój hotel jest w Antony. Wg orlyval to tylko jeden przystanek z lotniska. Czy dobrze widzę, ze za 6 minutowa podróż musze zapłacić 12 eur?!

  • Hej,
   Tak, bo Orlyval to kolej która jedzie z terminali lotniskowych właśnie na Antony. Nie ma po drodze wcześniej żadnych innych przystanków.
   I faktycznie ta podróż tyle kosztuje 🙂
   Działa tutaj karta Paris Visite kupiona na strefy 1-5.

 18. Dzień dobry,
  Proszę o pomoc jak dojadę w porze porannej (około 5-6 rano) 1.04.2023 na lotnisko Orly w Paryżu. Będę jechała z dzielnicy XVII. 1.04 to sobota. Jak w weekendy kursuje komunikacja miejsca? Czy istnieje możliwość sprawdzenia rozkładów w Internecie?
  Dziękuję.

  • Dzień dobry,
   Autobusy nocne.
   Z tego co widzę N16 na Chatelet, a tam przesiadka na N14 jadący do Denfert-Rochereau – Arago.
   Stamtąd Orlybus na lotnisko.

   Dokładne rozkłady oraz propozycje dojazdu na dany dzień / godzinę znajdziesz na ratp.fr.

 19. Witam, 20 kwietnia przylatujemy (3os) na lotnisko Orly i muszę dostać się na 45 Rue du Dr Babinski, 75018 Paris, Francja.
  Mogłabym prosić o pomoc jakie są opcje dojazdu i jaki jest koszt każdej z opcji? Nie mamy bagaży także przesiadki nie robią mam różnicy. Z góry dziękuję za pomoc 😉

  • Witaj,
   Najwygodniej Orlybus z przesiadką na Denfert-Rochereau na linię metra 4, którą dojedzie do Porte de Clignancourt, a stamtąd już na nogach.
   Cała trasa to 13,30 euro. Pamiętaj, że ominiesz opłaty za Orlybusa mając np. bilet na co najmniej 4 – strefę, więc Paris Visite, albo bilet tygodniowy. Zwłaszcza ten drugi przy kursach w obie strony będzie szalenie opłacalny.
   O szczegółach obu biletów możesz przeczytać tu: Bilety komunikacji miejskiej.

 20. Dzień dobry,
  Jak dojadę 8 kwietnia z Lotniska Paris Orly do Aparthotel Adagio access Paris Clichy
  19-23 avenue Anatole France
  92110 CLICHY,
  zaś 11 kwietnia z powrotem.
  Pozdrawiam,
  Małgosia Nowakowska

  • Dzień dobry,
   Kawał drogi 🙂
   Trzeba się dwa razy przesiąść korzystając z komunikacji publicznej.
   I tak np. Orlybusem z lotniska na Denfert-Rochereau. Tam przesiadka do metra linii nr 4 i przejazd na Barbès – Rochechouart.
   Tam z kolei autobus linii 54 i do hotelu.
   W drodze powrotnej analogicznie w odwrotnej kolejności.

 21. Hej,
  Jaka jest różnica między Navigo Semaine, a Paris Visite. Z tego co widzę obie wersje można kupić w strefach 1-5 więc transport np. do Disneylandu i z loniska Orly (Orlybus) jest zapewniony, a cena Paris Visite jest ponad 2x większa.

  • Hej,
   Paris Visite jest skrojny stricte pod turystów – ma być prosty i wygodny.
   Tygodniówki wymagają wyrobienia karty ze zdjęciem, na którą załadujemy bilet tygdniowy.
   Wszystko zrobimy również w aplikacji IDF Mobilites, ale nie wszyscy chcą się po prostu w to bawić.
   Bilet tygodniowy to bilet od poniedziałki do niedzieli, a 7 dniowy Paris Visite ważny jest 7 kolejnych dni od pierwszego skasowania.

   Szczegóły i informacje o obu biletach: Bilety komunikacji miejskiej

 22. Dzień dobry,
  Proszę o pomoc i informację jak dojechać do lotniska ORLY z okolic metro ROME (dzielnica XVII) w dniu 1.04 około 05:15.
  Z góry dziękuję.

  • Dzień dobry,
   Kombinowałbym tak, aby zrobić ro z jedną przesiadką.
   O tak rannej godzinie Orlybus, a na stacji Denfert Rochereau łapiesz autobus 68 i jedziesz na przystanek Place de Clichy, który znajduje się we wskazanej przez ciebie okolicy.

 23. Dzień dobry
  Potrzebuję dostać się w piątek rano z Orly do Clamart w okolice Panoramy (dwie osoby). Mógłbyś mi coś doradzić bo będę to ćwiczył pierwszy raz. Mam dwie karty navigo easy, które będę musiał doładować bo są czyste. Poproszę o wskazówki.

  • Dzień dobry,
   Z samego Clamart do miasta pociągiem, nie ma tu problemu, ale faktycznie dojazd z lotniska komunikacją miejską będzie trochę utrudniony. Za dużo przesiadek i całkowite kółka.
   Do przejechania jest ok. 18 km i chyba postawiłbym na taksówkę zwłaszcza przy więcej niż jednejosoby.
   Na tej trasie powinna kosztować do 40 euro.

 24. Dziękuję, też o taksówce myślałem, bo polskie busy poupadały chyba przez pandemię i nikt za bardzo nie chce się podjąć transferu.
  Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli chodzi o taxi to po prostu brać z tzw. słupka pod teminalem czy szukać w jakiejś aplikacji? Ma to jakieś znaczenie?
  Dzięki z góry i pozdrawiam.

  • Nie ma większego.
   Oficjalne, obrandowane taksówki będą miały takie same taryfy.
   Działa tu również Uber, ale nie wiem jak będzie z dostępnością i możliwością podjechania z lotniska.

 25. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o informacje, jak najkorzystniej dotrzeć z lotniska Orly do EST Hotel 10 ta dzielnica. Apkę mam już zainstalowaną. Miłego dnia.

  • Nie ma problemu.
   Ja skupiłbym się na jednej przesiadce, więc najwygodniej tramwajem T7 do Villejuif Louis Aragon, a stamtąd pod hotel masz bezpośrednio linię metra numer 7.

 26. Ja korzystam z apek: Map of Paris offline (tylko tu trzeba zassać mapy) i Bonjour RATP, a do tero zawsze proponuje małą pocket mapkę z metra mieć w kieszeni 🙂

  • Witaj,
   Najlepiej Orlybusem na Denfert-Rochereau.
   Stamtąd odjeżdża autobus 38 który zawiezie cię praktycznie na miejsce.

 27. Dzień dobry, chciałabym zapytać czy 6latek i 7 latek mają zniżki w Orlybusie i komunikacji miejskiej w Paryżu.

  • Dzień dobry,
   W Orlybusie nie ma ulgowe taryfy.
   Dzieci płacą pełną opłatę za bilet.

   W przypadku komunikacji miejskiej w Paryżu tak – np. przy biletach 10 – przejazdowych czy biletach Paris Visite.
   Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej

  • Witaj,
   Tak, ale ze stacji Villejuif-Louis Aragon musisz metrem linii 7 podjechać na stację Le Kremlin-Bicêtre.
   Tam albo znowu przesiąść się na autobus, albo przejść na nogach – 3 kilometry.
   Z lotniska bezpośrednio dojedziesz Orlybusem – wysiadasz na przystanku Montsouris – Tombe Issoire i jesteś praktycznie pod hotelem.

 28. Witam
  Czy z lotniska Orly kasując jeden bilet za 2,10 euro dojadę tramwajem nr 7 i potem autobusem nr 180 na jednym bilecie? Jeśli tak to czy wsiadając do autobusu kasuje bilet po raz drugi czy kiedy skasuje w tramwaju to wystarczy? Po wyjściu z lotniska gdzie kierować się na tramwaj są jakieś oznakowania w którą stronę się udać. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

  • Witaj,
   Tak, aktualnie zmieniły się zasady biletów pojedynczych, więc edytowałem informacje na stronie.
   Tak, teoretycznie wsiadając do autobusu trzeba odbić go ponownie.
   Na lotnisku wszystko jest dobrze oznakowane, więc nie będziesz mieć problemów z nawigacją 🙂

 29. Dzień dobry.
  Czy kartę (fizycznie – bez aplikacji w telefonie) Navigo Easy za 2 euro można kupić w automacie, i następnie w tym samym automacie naładować na nią karnet na 10 przejazdów? Czy może najpierw należy kupić kartę w punkcie obsługi i dopiero potem naładować ją w automacie? I czy na przystanku tramwaju T7 na lotnisku Orly znajduje się automat do zakupu karty Navigo i ładowania biletów?

  • Dzień dobry,
   W przypadku Navigo Easy kupujesz ją w automacie i w tym samym miejscu doładowujesz są wybranym biletem.
   Tak, na przystanku tramwajowym znajduje się automat do zakupu biletów.

 30. Dzień dobry. Jak się dostać z hali przylotów (Wizzair) na przystanek Orly 4 skąd chciałabym pojechać tramwajem 7?
  Trzeba skorzystać z darmowego Orly Val aby podjechać na przystanek Orly 4 czy idzie się tam pieszo?
  W tramwaju 7 kasuję bilet i potem kolejny w metrze. Ile czasu mogę korzystać ze skasowanego biletu w metrze? Zastanawiam się czy zdążę dojechać z Louis Aragon do hotelu zostawić bagaż i na tym samym bilecie pojechać do centrum 🙂
  Pozdrawiam.

  • Dzień dobry,
   Co do ostatniego – nie zadziała tak, bo przesiadka jest ważna w ramach tej samej stacji – bez wychodzenia przez bramki.
   W takim przypadku wyjście i powrót na stację to dwa przejazdy.
   Nie wiem na jaki terminal przylatuje Wizz Air, czasem również przy lądowaniu terminale są zmieniane – miałem tak ostatnio. Więc dopiero chyba na miejscu będzie można ocenić czy podejść, czy podjechać shuttle busem.

  • Witaj,
   Bez dwóch przesiadek się nie obędzie, ale najszybciej Orlyval na stację Antony. Stamtąd RER B na Chatelet Les Halles. Tam przesiadasz się do RER A i jedziesz do La Defense.

  • Witam, czy orientuję się Pan jak długo trwa i czy jest jakiś oznakowane dojście z terminala na tramwaj T7?

  • Oznakowanie jest dobre,
   Spacer z terminala to kilkanaście minut.
   Z pewnością jak będę na Orly nagram filmik.

 31. Witam,
  Jak poleciłby Pan dotrzec z Orly na 17 Boulevard Morland.
  Będę podróżować z dziećmi 8 i 12 lat – czy dla nich bilety są w innych cenach?
  Czy jest w Paryżu odpowiednik polskiego jakdojade? Aplikacji podpowiadającej przejazdy?
  Dzieki za pomoc.

  • Witaj,
   Bardzo prosto można dojechać wykorzystując tramwaj T7.
   Dojeżdżacie do Villejuif Louis Aragon, a tam przesiadacie się na metro linii 7.
   Jedziecie bezpośrednio do celu – stacja Sully – Morland.

   A bilety to wszystko zależy jakie – dla was z racji lokalizacji i dojazdu z lotniska atrakcyjne mogą być 10 – przejazdówki.
   Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej

   Dobrze sprawdzają się mapy Google, lokalny przewoźnik miejski ma swoją aplikację Bonjour RATP.

 32. Witaj Tomku.
  Czy kupując bilet weekendowy na all zone 1-5 mogę korzystać z orlybusa i orlyval.
  Pozdrawiam

  • Witaj Krzysztof,
   Orlybus jak najbardziej, na Orlyval nie obowiązuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz