Orly to paryskie lotnisko znajdujące się zaledwie 13 kilometrów od centrum miasta. Dzięki temu szybko przedostaniemy się do wybranej części miasta. Połączenia z Polski na to właśnie lotnisko wykonuje chociażby Wizz Air.

Przylatując na Orly macie do wyboru kilka opcji w zależności od preferencji oraz budżetu:

Tramwaj linii nr 7

Tramwaj - schemat linii T7
Kliknij aby powiększyć

To najtańsza opcja przejazdu z lotniska Orly do centrum Paryża. Jest również bardzo wygodna dla osób, które nocują w hotelach sieci Accor (Ibis, Ibis Budget, Novotel) znajdujące się w okolicy przystanku Coeur d’Orly (do przejechanie zaledwie jedna stacja). Osoby, które chcą dojechać do centrum jadą do końca – na stację Villejuif-Louis Aragon. Tam przesiadamy się na linię 7 paryskiego metra. Linia ta prowadzi przez ścisłe centrum miasta, aż po dworzec wschodni i dalej na północ.

Startując z lotnika kierujemy się na przystanek Orly 4.

Cena biletu na tramwaj: 2,10 euro. Po aktualniej zmianie w biletach, na jednorazowym bilecie kupionym w automacie możesz się normalnie przesiąść i dojechać z punktu A do punktu B na jednym przejeździe.

Jest to najtańsza, ale jednocześnie najdłuższa podróż do centrum Paryża.

OrlyBus

Autobus lotniskowy kursujący spod terminali a placem Denfert-Rochereau. Plac znajduje się w strefie I lokalnej komunikacji, stąd można stąd wyruszyć w dalszą podróż. Przesiądziemy się tutaj na RER B, a także linie metra 4 i 6. czas przejazdu to ok. 30 minut.

Autobus kursuje co ok. 15 minut, a pierwszy kurs wykonuje z Denfert-Rochereau o 5:35. ostatni kurs z lotniska Orly odbywa się o 00:30h.

Cena biletu: 9,50 euro. Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.

Jak widać działa to bliźniaczko jak w/w transfer tramwajem z tą różnicą, że Orlybus zatrzymuje się na obu terminalach.

Orlyval

Schemat linii Orlyval – kliknij aby powiększyć

Kolejka szynowa będąca darmowym shuttle busem między terminalami na lotnisku Orly. Jeździ co kilka minut. Istnieje możliwość za opłatą podjechanie nią na stację Antony, gdzie przesiadamy się na pociąg RER B. Tym samym możemy dojechać nim na lotnisko de Gaulla czy popularne stacje w centrum Paryża, jak Saint-Michel-Notre-Dame i Chatelet Les Halles, ale dalej na Dworzec Północny (Gare du Nord).

Bilet kupujemy jeden na całą trasę. Jeśli będziemy wysiadać w centrum, wyniesie on 12,10 euro, a w przypadku np. dzielnicy La Defense 14,55 euro.

Co ważne, na połączenie Orlyval zadziała karta Paris Visite na strefy 1-5. Jeśli planujecie zakup karty Paris Visite na strefy 1-3, to dopłacacie tylko za przejazd Orlyval w bazowej cenie 9,30 euro.

RER C

Niedaleko lotniska – ok 3 kilometry, znajduje się stacja kolejowa Pont de Rungis, z której odjeżdża RER C. Jest to o tyle istotny środek komunikacji z lotniska, że linia kolejowa przebiega przez centrum Paryża, a także można nią dojechać np. do Wersalu.

Po wydłużeniu linii metra nr 14 stacja Pont de Rungis będzie również skomunikowana z metrem. Aktualnie na tą stację dojedziemy z lotniska shuttle busem – linia 183. Autobus kursuje co ok. 10 minut. Autobus odjeżdża z terminala Orly 4 (wyjście 47d – stop 4).

Shuttle transfer

Transfer, często z innymi turystami, wygodnym busem. Transfer odbywa się pod drzwi wybranego przez was hotelu w Paryżu. usługa dotyczy zarówno transferu z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko. Firma oferuje również w tej samej ceny transfery do Disneylandu.

Uber

Popularne taksówki zarządzane przez aplikację. Koszt przejazdu uzależniony od godziny oraz miejsca docelowego. Dla przykładu w okolice wieży Eiffla kurs kosztuje ok. 35 euro.

Dojazd z lotniska Orly do Disneylandu

Do Disneylandu z lotniska Orly dojedziemy w/w shuttle transferem, ale również oficjalnym autobusem firmowanym przez park rozrywki, czyli Magical Shuttle.

Link do aktualnego rozkładu oraz systemu rezerwacyjnego:

Polecamy również usługę prywatnego transferu do parku busem połączoną z biletami wstępu do parku:

140 komentarzy

 1. Witam,
  Potrzebuje dojechać z lotniska Orly do hotelu Ibis 15-21 Boulevard Romain Rolland, 75014, proszę o informację jak najlepiej i czym dojechać na miejsce.
  Będę w Paryżu dwa dni turystycznie typowe zwiedzanie, jaka najlepiej kupić kartę i na które strefy ???
  Z góry dzięki za info.

  • Witaj Łukasz,
   Bajka, bezpośrednio z lotniska Orlybus 🙂
   Przy dwóch dniach postawiłbym na 10 przejazdówki – wygodnie, tanio. Wtedy w przypadku metra nie mają znaczenia strefy, możesz przemieszczać się po całym regionie, gdzie dojeżdża metro.
   Na Orlybus trzeba będzie kupić jedynie jednorazowe bilety.

 2. Hej,
  Czy na Orlybus są bilet ulgowe dla osób poniżej 18stego roku życia? Konkretnie chodzi mi o siedemnastolatkę.
  Pozdrawiam.
  PS Świetna strona!!!

 3. Cześć, jak najlepiej się dostać z lotniska ORLY do hotelu Ibis Issy les Moulineaux? I jakie bilety najlepiej kupić na 3 dniowy pobyt? (chcemy zwiedzić Wieżę, Łuk, Montmartre, Luwr, rejs po Sekwanie, ogrody Luksemburskie i być może coś jeszcze, jeśli wystarczy czasu;)) Nastawiamy się raczej na zwiedzanie pieszo, jednak dojazd z i na lotnisko plus pomiędzy hotelem a lokalizacjami miejsc są dosyć duże odległości.. więc komunikacja nieunikniona:)
  Z góry dziękuję.

  • Cześć,
   W przypadku krótkiego wypadu najczęściej turyści decydują się na jednorazowe z lotniska i na lotnisko, a w samym Paryżu 10 – przejazdówki.
   Jeśli nie jedziecie na przełomie tygodnia, to można ew. pomyśleć o bilecie tygodniowym, bo koszt 30 euro, a załatwi wam dojazdy z lotniska oraz poruszanie się po Paryżu w nielimitowanych ilościach.
   Szczegóły dotyczące biletu tygodniowego znajdziesz tu: Bilety komunikacji miejskiej.

   Hotel leży centralnie przy stacji pociągu RER C, więc kombinowałbym tak, aby podłączyć się do sieci.
   Możesz z lotniska dojść na stację Pont de Rungis Aéroport d’Orly, ale to 30 minutowy spacer. Jedziesz wtedy bezpośrednio na miejsce z ew. przesiadką na Gare de Bibliothèque François Mitterrand.
   Możesz również podjechać autobusem 183 na stację Choisy-Le-Roi RER i stamtąd jechać już bezpośrednio RER C pod hotel (kierunek Versailles Château Rive Gauche).

 4. Hej, powiedzcie mi proszę jak dojechać najlepiej z lotniska Orly do centrum Paryża i potem z Paryża na lotnisko Beauvais Tille?

  • Cześć,
   Co do dojazdu z Orly – informacje we wpisie.
   „Centrum” bardzo pojemne, więc mogę ew. sprawdzić czym najlepiej w konkretną lkalizację.

   Na Beauvais zdecydowanie polecam shuttle bus.
   Odjeżdża z jednego miejsca w Paryżu – Porte Maillot. Łatwo się tam dostać m.in. metrem.

   Szczegółowe info oraz rezerwacja biletów na shuttle busa – Dojazd z lotniska Beauvais – Tille.

 5. Witam,
  Jak długo jest ważny bilet 10-cio przejazdowy?
  Czy muszę w konkretnym czasie wykorzystać te przejazdy?
  Pozdrawiam

  • Witaj,
   Nie, dopóki nie wykorzystasz biletów z tego pakietu, będą działać.

 6. Lotnisko Orly >>> hotel niedaleko Porte d’Orleans piątek rano – powrót niedziela rano
  Orlybus czy jakoś inaczej będzie lepiej?
  Po mieście 10 przejazdówki? (na 2 dni będzie ok? czy pojedyncze lub jeszcze inaczej)
  Dziękuję za odpowiedź.

  • Tak, 10 – przejazdówki będą ok. na dwa dni.
   Orlybus najbardziej optymalnie, bo z lotniska dojedziecie bezpośrednio na miejsce bez żadnych przesiadek.

 7. „Bilet kupujemy jeden na całą trasę. Jeśli będziemy wysiadać w centrum, wyniesie on 12,10 euro” – czy dobrze rozumiem, że na tym bilecie mogę pojechać zarówno Orlyval, jak i RER, a później metrem?

  • Dokładnie tak.
   Jak podasz w automacie docelową stację, to wyskoczy się dokładna cena, w zależności od miejsca wysiadania.
   Aktualnie np. z wykorzystaniem OrlyVal, przejazd na Les Halles (OrlyVal + RER B) to 14,10 euro.

 8. Hej,
  Planuję zakupić bilet 10 przejazdów. Wysiadam na rly, a mój hotel znajduje się niedaleko Sacre Coeur. Pokazuje mi, że najlepiej dojechać RER C i potem metrem nr 13. Jak to wtedy wygląda? Czy na oba środki transportu będzie obowiązywać ten rodzaj biletów? Czy jednak będzie trzeba coś dokupić innego?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

  • Hej,
   10 – przejazdówki działają na RER, ale tylko w I strefie.
   Tu po prostu musisz zakupić bilet jednorazowy na dojazd pociągiem z lotniska.
   Podaj w automacie od razu stację docelową, bo cena będzie ta sama za połączenie RER + metro.
   10 – przejazdówki będziesz mogła używać dopiero w samym Paryżu.

 9. Czy na 10 przejazdowych / jednorazowym T+ można dojechać autobusem z De Gaulla do Paryża? Czy jednak tak samo trzeba wpisać początkową i końcową stację i kupić inny bilet na te wszystkie strefy?

 10. Prosiłbym o informacje w sprawie zniżek w komunikacji miejskiej Paryża dla osób z niepełnosprawnością. Moja żona ma orzeczoną niepełnosprawność w stopniu znacznym (dawne określenie- I stopień niełnosprawności) i wystawioną kartę elektroniczną osoby niepełnosprawnej. `Porusza się bez wózka inwalidzkiego. W Polsce ,w większości miast ,przejazdy w komunikacji miejskiej dla osoby z orzeczoną znaczną niepełnosprawnością oraz dorosłą osobą towarzyszącą jako opiekun są bezpłatne . Jak jest w Paryżu ?

  • Nie wiem jak to techniczne dokładnie wygląda, ale np. osoby posiadające zniżki 75% z racji niepełnosprawności muszą być zarejestrowane w solidaritetransport.fr.
   Nie korzystałem jednak z tego serwisu i nie wiem jak technicznie to wygląda.

  • Pod kątem tej lokalizacji świetnie pasuje w tramwaj linii 7 z lotniska, ale będzie długo i z dwoma przesiadkami.
   Dojeżdżasz do Villejuif Louis Aragon, a stamtąd metro linii 7. Jedziesz do Palais Royal, a stamtąd przesiadka na metro linii 1.
   Ja bym dlatego z Palais Royal poszedł już na nogach – 1,3 km 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz