Orly to paryskie lotnisko znajdujące się zaledwie 13 kilometrów od centrum miasta. Dzięki temu szybko przedostaniemy się do wybranej części miasta. Połączenia z Polski na to właśnie lotnisko wykonuje chociażby Wizz Air.

Przylatując na Orly macie do wyboru kilka opcji w zależności od preferencji oraz budżetu:

Tramwaj linii nr 7

Tramwaj - schemat linii T7
Kliknij aby powiększyć

To najtańsza opcja przejazdu z lotniska Orly do centrum Paryża. Jest również bardzo wygodna dla osób, które nocują w hotelach sieci Accor (Ibis, Ibis Budget, Novotel) znajdujące się w okolicy przystanku Coeur d’Orly (do przejechanie zaledwie jedna stacja). Osoby, które chcą dojechać do centrum jadą do końca – na stację Villejuif-Louis Aragon. Tam przesiadamy się na linię 7 paryskiego metra. Linia ta prowadzi przez ścisłe centrum miasta, aż po dworzec wschodni i dalej na północ.

Startując z lotnika kierujemy się na przystanek Orly 4.

Cena biletu na tramwaj: 1,90 euro. Bilet na metro to również 1,90 euro, więc cała podróż do centrum to 3,80 euro.

Jest to najtańsza, ale jednocześnie najdłuższa podróż do centrum Paryża.

OrlyBus

Autobus lotniskowy kursujący spod terminali a placem Denfert-Rochereau. Plac znajduje się w strefie I lokalnej komunikacji, stąd można stąd wyruszyć w dalszą podróż. Przesiądziemy się tutaj na RER B, a także linie metra 4 i 6. czas przejazdu to ok. 30 minut.

Autobus kursuje co ok. 15 minut, a pierwszy kurs wykonuje z Denfert-Rochereau o 5:35. ostatni kurs z lotniska Orly odbywa się o 00:30h.

Cena biletu: 9,50 euro. Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.

Jak widać działa to bliźniaczko jak w/w transfer tramwajem z tą różnicą, że Orlybus zatrzymuje się na obu terminalach.

Orlyval

Schemat linii Orlyval – kliknij aby powiększyć

Kolejka szynowa będąca darmowym shuttle busem między terminalami na lotnisku Orly. Jeździ co kilka minut. Istnieje możliwość za opłatą podjechanie nią na stację Antony, gdzie przesiadamy się na pociąg RER B. Tym samym możemy dojechać nim na lotnisko de Gaulla czy popularne stacje w centrum Paryża, jak Saint-Michel-Notre-Dame i Chatelet Les Halles, ale dalej na Dworzec Północny (Gare du Nord).

Bilet kupujemy jeden na całą trasę. Jeśli będziemy wysiadać w centrum, wyniesie on 12,10 euro, a w przypadku np. dzielnicy La Defense 14,55 euro.

Co ważne, na połączenie Orlyval zadziała karta Paris Visite na strefy 1-5. Jeśli planujecie zakup karty Paris Visite na strefy 1-3, to dopłacacie tylko za przejazd Orlyval w bazowej cenie 9,30 euro.

RER C

Niedaleko lotniska – ok 3 kilometry, znajduje się stacja kolejowa Pont de Rungis, z której odjeżdża RER C. Jest to o tyle istotny środek komunikacji z lotniska, że linia kolejowa przebiega przez centrum Paryża, a także można nią dojechać np. do Wersalu.

Po wydłużeniu linii metra nr 14 stacja Pont de Rungis będzie również skomunikowana z metrem. Aktualnie na tą stację dojedziemy z lotniska shuttle busem – linia 183. Autobus kursuje co ok. 10 minut. Autobus odjeżdża z terminala Orly 4 (wyjście 47d – stop 4).

Shuttle transfer

Transfer, często z innymi turystami, wygodnym busem. Transfer odbywa się pod drzwi wybranego przez was hotelu w Paryżu. usługa dotyczy zarówno transferu z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko. Firma oferuje również w tej samej ceny transfery do Disneylandu.

Uber

Popularne taksówki zarządzane przez aplikację. Koszt przejazdu uzależniony od godziny oraz miejsca docelowego. Dla przykładu w okolice wieży Eiffla kurs kosztuje ok. 35 euro.

Dojazd z lotniska Orly do Disneylandu

Do Disneylandu z lotniska Orly dojedziemy w/w shuttle transferem, ale również oficjalnym autobusem firmowanym przez park rozrywki, czyli Magical Shuttle.

Link do aktualnego rozkładu oraz systemu rezerwacyjnego:

Polecamy również usługę prywatnego transferu do parku busem połączoną z biletami wstępu do parku:

51 komentarzy

  • Najwygodniej będzie jechać tramwajem z lotniska na ostatnią stację – Villejuif-Louis Aragon.
   Tam wsiadasz do metra i podjeżdżasz siódmą linią metra na Place d’Italie. Tam przesiadasz się do zielonej linii metra 6 i jedziesz na Edgar Quinet, która znajduje się zaraz przy dworcu.

  • Możesz kupić w informacji turystycznej lub w automacie. Automat w którym kupisz Paris Visite znajduje się chociażby na przystanku tramwaju linii nr 7.

 1. Potrzebuje dojechać do hotelu Odylas City Paris XVII z lotniska Orly, mam dużo czasu i będę w Paryżu 5 dni. Czy najwygodniej kupić kartę Navigo?

  • Tak, najwygodniej karta Navigo lub Paris Visite na nielimitowaną liczbę przejazdów.

 2. Czy na dojazd z lotniska Orly do centrum wystarczy Paris Visite (strefa I – III) (ze schematu tak by wynikało, ale w tekście powyżej napisał Pan :”Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.”)

  • Iga – lotnisko Orly jest w IV strefie. Niestety Paris Visite w tej wersji nie zadziała na dojazd z Orly.

  • Aby zrobić to tylko z jedną przesiadką – najlepiej Orlybus, a następnie przesiadka na autobus 92.
   Wysiadasz z Orlybus na Montsouris – Tombe Issoire, a wsiadasz do autobusu na Porte d’Orléans.

 3. Planuje dojechać z Orly do 6 Rue Robert Planquette, 75018 Paris, czy w OrlyBusie mogę jechać z Navigo Easy? Czy kupię Navigo Easy na lotnisku?

  • Navigo Easy to karta, na którą ładujesz po prostu bilety.
   Jeśli zatem kupisz bilet na nią bilet pojedynczy na Orlybus, bądź bilet normalny ale w oparciu o strefę 1-5, możesz tak podróżować.

 4. Bilet na Orlybus mogę kupić tylko w biletomatcie na lotnisku czy u kierowcy też? W biletomacie można płacić gotówką czy tylko karta?

  • Bilety na Orlybus kupisz zarówno w automacie na terminalu i przystankach.
   Z tego co mi się wydaje, aktualnie automaty na przystankach obsługują tylko karty.
   Również w autobusach na OrlyBus czy RoissyBus z lotniska de Gaulla bilety sprzedawali kierowcy, ale aktualnie zostało to scedowane na automaty w autobusach (a na pewno w RoissyBus). Tam również zapłacisz tylko kartą.

 5. Dzień dobry! Napisalam już Panu maila z prośbą o pomoc. Z orly musze dojechac do Port Mailott i za chiny nie wiem, jak to zrobic 🙁 Bede miała 2 walizy , więc chciałabym, żeby ta podróż była prosta 🙁 Proszę o podpowiedzi! Dziekuje!

  • Kamila – najprościej to Orlyval na stację Antony. Stamtąd RER B na Chatelet les Halles. Ze stacji Chatelet metro linia numer 1 prosto na Porte Maillot. Bez dwóch przesiadek się nie obędzie.

  • W punktach informacji turystycznej.
   Znajdują się w halach przylotów na terminalach lotniskowych.

  • Witaj Aga,
   Google czy Ratp.fr podpowiedzą ci różne rozwiązania, ale ja kombinowałbym tak, żeby tylko raz się przesiadać.
   Dlatego pojechałbym Orlybusem na Montsouris – Tombe Issoire, a stamtąd przeszedł się na nogach na stację metra Gaîté – Joséphine Baker i stamtąd linią 13 na stację Gabriel Péri.

  • Witam serdecznie. Chciałabym się dostać z lotniska Orly w Paryżu na wieże Eiffla. Jakie środki transportu i jakie ceny. Dziękuję pięknie za informację.

  • Witaj,
   Możesz jechać Orlybusem do końca – Denfert-Rochereau, a tam przesiąść się na metro linii 6.
   Dojedziesz nim bezpośrednio pod wieżę Eiffla – wysiadasz na stacji Bir-Hakeim.
   Koszt całego przejazdu to 11,40 euro (bilet na Orlybus + bilet na metro).

  • Masz bardzo łatwy dojazd, bo z lotniska Orlybus do Denfert-Rochereau, a tam przesiadasz się na metro linii 6 i jedziesz do Łuku Triumfalnego – Charles de Gaulle-Etoile.

 6. Hej potrzebuje dojechać oraz używać transportu do zwiedzania start Orly do 78 Bd Ornano 19 dzielnica, dla 2 osob, 5 dni , co najlepiej kupić dla 2 osób ? Dzięki za podpowiedź.

  • Hej Przemek,
   Albo kupujecie 10 – przejazdówki i dokupujecie je według potrzeb, albo dla pełnej wygodny kupujecie Paris Visite na wybraną liczbę dni.
   Jeśli nie zamierzacie robić wypadów poza Paryż, możecie je kupić na strefy 1-3, a wtedy ew. na jednorazowych dojechać do miasta z lotniska i z powrotem.

 7. Ląduje na Orly i chciałabym dojechać do centrum. Jeśli wybiorę transport tramwajem to mogę przejechać na bilecie jednorazowym w tramwaju a dalej na bilecie okresowym na strefy 1-3?

  • Anna – dokładnie tak. Stacja Villejuif Louis Aragon, na którą docelowo dojeżdża tramwaj znajduje się w III strefie.

 8. Jak najwygodniej i jakie koszta żeby dostać sie do 273 Avenue Daumesnil, 75012?

  Będziemy w Paryżu 3/4 Dni i zastanawiamy się czy opłaca się kupić bilet na strefy 1-5, bo planujemy też podróż do Wersalu.

  • Z lotniska z jedną przesiadką najlepiej brać Orlybus.
   Dojedziecie nim na Nation, a stamtąd np. metrem linii numer 6 pod adres.
   Paris Visite na strefy 1-5 są akceptowane, więc dzięki nim dojedziecie z lotniska i na lotnisko, a także pojedziecie do Wersalu, więc wg mnie się oplaca.

 9. Dzień dobry,
  Chyba najwygodniejszą opcją transportu z lotniska CDG do lotniska Orly to RER B + Orlyval, ale jak i gdzie można kupić bilet na tę opcję? I czy tylko jeden bilet wystarczy, czy trzeba kupować dwa bilety?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Dzień dobry,
   Dokładnie, najwygodniej i najszybciej.
   Bilet na taką kombinację kupisz od razu na CDG na stacji RER.

 10. Witam
  Czy po wylądowaniu na lotnisku Paris Orly mogę zakupić tam kartę Paris Visite? Jak tak to gdzie sie kierować?
  Dziękuję za pomoc.

  • Witaj,
   W punktach informacji turystycznej.
   Znajdują się na halach przylotów, więc od razu po wyjściu do hali nie będziesz mieć problemów ze zlokalizowaniem punktu. Informacja turystyczna na Orly znajduje się zarówno we wschodnim jak i zachodnim terminalu.

  • Tak, ale pod warunkiem, że skorzystasz z tramwaju linii nr 7.
   Wtedy dojedziesz do Villejuif-Louis Aragon, a tam przesiądziesz się np. na metro i kasujesz kolejny bilet.

 11. Dzień dobry,

  Czy kartę Paris Visite mogę kupić na lotnisku Orly lub stacji Antony i osobno bilet na samo Orlyval do stacji Antony? Tak, abym nie musiała kupować biletu łączonego, a od razu zacząć korzystać z Paris Visite i dopłacić tylko z Orlyval.

  Pozdrawiam.

  • Dzień dobry,
   Jasne, kupicie ją zarówno na lotnisku w punktach informacji turystycznej jak i na stacji Antony. Aby nie kupować jej w opcji na strefy 1-5, możesz zapłacić tylko za bilet Orlyval to stacji Antony – 9,30 euro i stamtąd korzystać już z Paris Visite na strefy 1-3.

  • Dzień dobry,
   Bilety kupisz na przystanku, znajdują się tam zarówno automaty jak i tradycyjny punkt sprzedaży biletów.

 12. Dzień dobry,

  Na jakie strefy obowiązują 10 – przejazdówki, lądujemy na Orly a nocleg mamy w 4 strefie, w planach oczywiście zwiedzanie największych atrakcji.

  • 10 – przejazdówki na strefy 1-3.
   Orly jest w IV strefie. Jeśli masz hotel w tej samej strefie, to używasz standardowego bilety jednorazowego i 10 – przejazdówka również zadziała. Nie zadziała jednak na dojazd do I strefy.

  • Mimo dłuższego przejazdu, wolałbym wybrać opcję z jedną przesiadką.
   W tym celu tramwaj z lotniska i przesiadka na Villejuif Louis Aragon na metro linii 7.
   Jedziesz bezpośrednio na miejsce maksymalnie niskim kosztem.

  • Przy komunikacji miejskiej najlepiej będzie chyba jechać Orlyvalem na stację Antony. Stamtąd RER B na stację Sain-Michel Notre Dame.
   Potem musisz się przejść na nogach na stację metra Cluny i podjechać autobusem linii 86.

 13. Witam. Z Orly chcę jechać do centrum na delikatne zwiedzenie kilku atrakcji przy pomocy metra, a po 8 godzinach na lotnisko CDG / 3 osoby/ Jaka opcja najlepsza?
  Pozdrawiam

  • Witaj,
   Jeśli w mieście spędzisz ok. 8 godzin, to polecam mimo wszystko dostać się na jednorazowych biletach do centrum i tam po prostu przespacerować na nogach. Ew. pojedynczy przejazd na metro zawsze można dokupić. Później analogicznie dojazd na lotnisko CDG, szczegóły znajdziesz tu: Dojazd z lotniska Charles de Gaulle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz