Orly to paryskie lotnisko znajdujące się zaledwie 13 kilometrów od centrum miasta. Dzięki temu szybko przedostaniemy się do wybranej części miasta. Połączenia z Polski na to właśnie lotnisko wykonuje chociażby Wizz Air.

Przylatując na Orly macie do wyboru kilka opcji w zależności od preferencji oraz budżetu:

Tramwaj linii nr 7

Tramwaj - schemat linii T7
Kliknij aby powiększyć

To najtańsza opcja przejazdu z lotniska Orly do centrum Paryża. Jest również bardzo wygodna dla osób, które nocują w hotelach sieci Accor (Ibis, Ibis Budget, Novotel) znajdujące się w okolicy przystanku Coeur d’Orly (do przejechanie zaledwie jedna stacja). Osoby, które chcą dojechać do centrum jadą do końca – na stację Villejuif-Louis Aragon. Tam przesiadamy się na linię 7 paryskiego metra. Linia ta prowadzi przez ścisłe centrum miasta, aż po dworzec wschodni i dalej na północ.

Startując z lotnika kierujemy się na przystanek Orly 4.

Cena biletu na tramwaj: 1,90 euro. Bilet na metro to również 1,90 euro, więc cała podróż do centrum to 3,80 euro.

Jest to najtańsza, ale jednocześnie najdłuższa podróż do centrum Paryża.

OrlyBus

Autobus lotniskowy kursujący spod terminali a placem Denfert-Rochereau. Plac znajduje się w strefie I lokalnej komunikacji, stąd można stąd wyruszyć w dalszą podróż. Przesiądziemy się tutaj na RER B, a także linie metra 4 i 6. czas przejazdu to ok. 30 minut.

Autobus kursuje co ok. 15 minut, a pierwszy kurs wykonuje z Denfert-Rochereau o 5:35. ostatni kurs z lotniska Orly odbywa się o 00:30h.

Cena biletu: 9,50 euro. Za bilet nie płacimy dodatkowo mając bilety komunikacji miejskiej na 4 strefę.

Jak widać działa to bliźniaczko jak w/w transfer tramwajem z tą różnicą, że Orlybus zatrzymuje się na obu terminalach.

Orlyval

Schemat linii Orlyval – kliknij aby powiększyć

Kolejka szynowa będąca darmowym shuttle busem między terminalami na lotnisku Orly. Jeździ co kilka minut. Istnieje możliwość za opłatą podjechanie nią na stację Antony, gdzie przesiadamy się na pociąg RER B. Tym samym możemy dojechać nim na lotnisko de Gaulla czy popularne stacje w centrum Paryża, jak Saint-Michel-Notre-Dame i Chatelet Les Halles, ale dalej na Dworzec Północny (Gare du Nord).

Bilet kupujemy jeden na całą trasę. Jeśli będziemy wysiadać w centrum, wyniesie on 12,10 euro, a w przypadku np. dzielnicy La Defense 14,55 euro.

Shuttle transfer

Transfer, często z innymi turystami, wygodnym busem. Transfer odbywa się pod drzwi wybranego przez was hotelu w Paryżu. usługa dotyczy zarówno transferu z lotniska do hotelu, jak i z hotelu na lotnisko. Firma oferuje również w tej samej ceny transfery do Disneylandu.

Uber

Popularne taksówki zarządzane przez aplikację. Koszt przejazdu uzależniony od godziny oraz miejsca docelowego. Dla przykładu w okolice wieży Eiffla kurs kosztuje ok. 35 euro.

Dojazd z lotniska Orly do Disneylandu

Do Disneylandu z lotniska Orly dojedziemy w/w shuttle transferem, ale również oficjalnym autobusem firmowanym przez park rozrywki, czyli Magical Shuttle.

Link do aktualnego rozkładu oraz systemu rezerwacyjnego:

Polecamy również usługę prywatnego transferu do parku busem połączoną z biletami wstępu do parku:

4 komentarze

    • Najwygodniej będzie jechać tramwajem z lotniska na ostatnią stację – Villejuif-Louis Aragon.
      Tam wsiadasz do metra i podjeżdżasz siódmą linią metra na Place d’Italie. Tam przesiadasz się do zielonej linii metra 6 i jedziesz na Edgar Quinet, która znajduje się zaraz przy dworcu.

  1. Potrzebuje dojechać do hotelu Odylas City Paris XVII z lotniska Orly, mam dużo czasu i będę w Paryżu 5 dni. Czy najwygodniej kupić kartę Navigo?

    • Tak, najwygodniej karta Navigo lub Paris Visite na nielimitowaną liczbę przejazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz