Rejs po Sekwanie to z pewnością jedna z najchętniej wybieranych atrakcji wśród turystów. Nie ma się czemu dziwić. Podczas godzinnego rejsu zobaczymy niesamowitą centralną część Paryża. Rozpoczęcie rejsu bezpośrednio spod wieży Eiffla i tam też rejs się kończy!

Rejs

Liczne statki rejsowe swoje wycieczki rozpoczynają na wysokości wieży Eiffla. My skorzystaliśmy z rekomendowanego Bateaux Parisien, który swoje stanowisko po prawej stronie mostu idąc od strony wieży Eiffla. Przystanek obok zatrzymuje się zresztą popularny Batobus, który pełni rolę statku komunikacji miejskiej po Sekwanie.

Sam rejs to przede wszystkim ikona Paryża, czyli Wieża Eiffla, świetnie widać Muzeum d’Orsay. Statek opływa dookoła wyspę Cite, dlatego z bliska zobaczycie imponujący budynek Conciergierie oraz oczywiście katedrę Notre Dame.

Po opłynięciu wyspy Cite wyłoni się po prawej stronie Luwr, Place de la Concorde (Plac Zgody), Grand Palais. Po opłynięciu Statuy Wolności znajdującej się na wyspie Cygnes, statek wraca na przystań po Wieżą Eiffa.

Rejs po Sekwanie - trasa

Ceny

Ceny zaktualizowane na rok 2022.

Osoba dorosła – 16,00 euro

Dziecko (4 – 11 lat) – 7,50 euro

Dzieci do 4 lat płyną bezpłatnie.

Bilety kupowane na rejs przez internet nie kupuje się na konkretną godzinę, wchodzimy kiedy chcemy. Nie było również problemu z wykorzystaniem vouchera innego pasującego nam dnia.

W jakich godzinach odbywają się rejsy?

Rejsy realizowane przez Bateaux Parisien odbywają się o każdej pełnej godzinie od 12:00 do 21:00 każdego dnia.

Dziewczyny w kasach proszą o przybywanie 30 minut przed rozpoczęciem, gdyż wtedy osoby sa już wpuszczane na pokład i można zająć preferowane przez siebie miejsce. My pojawiliśmy w porcie na kilka minut przed 20:00 i spokojnie zdążyliśmy odebrać bilety w kasie, wejść na pokład i znaleźć miejsca siedzące.

Rejs rano czy wieczorem?

Odpowiedź nie jest prosta. Statki pływają od rana, jednak najwięcej osób widać późnym popołudniem oraz wieczorem. W ciągu dnia wszystko świetnie widać. Wieczorem zaobserwujemy tłumy ludzi spacerujących i odpoczywających nad brzegami Sekwany.

Nasz film robiony był o godzinie 20:00.

Wieczorny rejs z kolacją

Powodzeniem wśród turystów cieszą się również wieczorne rejsy połączone kolacją. Odbywają się całkowicie przeszklonymi łodziami, a większość osób na statku jest odpowiednio ubrana.

Rejs jest dłuższy i trwa aż 2,5 godziny. Kolacja składa się z przystawki, dania głównego i deseru, a także wina i wody. Wszystko odbywa się poprzez wybór dań z karty, a wszystkie posiłki przygotowywane są na pokładzie. Genialny pomysł na ekskluzywny wieczór!

Jak dojechać na przytań?

Dojedżamy tak samo jak pod wieżę Eiffla, czyli:

Metro – linia M6 – Bir-Hakeim, linia M9 – Trocadéro
Autobus: linia 42, 92
RER C – Champs de Mars – tour Eiffel

Nasz film z rejsu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz