Grevin – Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Grevin mieszczące się w dzielnicy Montmartre (dokładnie przy Blvd Montmartre 10), jest chyba najzabawniejszym ze wszystkich muzeów Paryża.

Jest to muzeum figur woskowych przedstawiające słynne postacie z całego świata. Są to aktorzy, reżyserzy, gwiazdy muzyki, prezydenci, showmani, gwiazdy sportu, telewizji, zespoły, postaci z bajek. Jest również papież Franciszek czy Jan Paweł II i wiele wiele innych osób.

Są i ci współcześni i ci dawno już nieżyjący, a wszystko w kolorowej, podświetlonej, świetnie dopracowanej oprawie również, muzycznej. Urządzono je w dawnym teatrze zachowując oryginalny, szykowany wystrój.

Ilość figur jest zadziwiająca, a co najlepsze – ze wszystkimi można sobie robić zdjęcia. Wiele elementów scenografii dostosowana jest tak dla zwiedzających by poniekąd móc uczestniczyć w przedstawieniu. Część stanowisk jest interaktywna, co stanowi świetną atrakcję zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Największą furorę robi scena i „gorące fotele” z popularnego na całym świecie programu, który również swoją emisję ma w Polsce pod nazwą „The Voice od Poland”/

Poniżej prezentujemy Wam krótki filmik ze zwiedzania.

Grevin

Ceny

Bilety datowane są w różnych cenach w zależności terminu. Bardzo wygodną formą jest bilet bez podanej godziny – OPEN.

Osoba dorosła24,50 euro
Dziecko (5 – 15 lat) – 18,50 euro.

Godziny otwarcia

Sezon zimowy (wrzesień – luty) – 10:00 – 18:00 (ostatnie wejście o 17:00)
Sezon letni (marzec – sierpień) – 9:30 – 19:00 (ostatnie wejście o 18:00)

Naszym zdaniem

Rok wcześniej byliśmy z muzeum figur woskowych w Barcelonie. Paryskie wychodzi niesamowicie! Świetne miejsce, mnóstwo zabawy dla dorosłych i dzieci. Nawet nasza zmęczona Zuzia po całym dniu zwiedzania dostała w Grevinie nowych sił i oceniła je jako najlepsze miejsce w Paryżu 🙂

Muzeum Figur Woskowych Grevin

Autor Tomasz Filak

Twórca MyParis.pl. Prywatnie pasjonuję się sportem - sporo biegam, a także uwielbiam jeździć na rowerze. Zawodowo zajmuje się turystyką prowadząc biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email NIE BĘDZIE publikowany. Obowiązkowe pola są oznaczone *

*